Идеи за украсување на детска игротека

декор за игрална соба

Декорација на детска игротека исто така, од клучно значење е да можете да одржувате сè во ред и да ја направите најфункционална просторија. Без разлика дали имате посебна просторија или ако сакате да направите соба за игри во истата спална соба, ви ги оставаме најдобрите идеи што треба да ги земете предвид.

Затоа што ако зборуваме за соба од овој стил, јасно ни е дека Тоа мора да биде место каде што имагинацијата се отвора на секој чекор. Малите во куќата треба да ја развиваат својата креативност, па затоа нема ништо како креативна соба што зависи од нив. Ви предлагаме низа идеи за украсување секогаш мислејќи на нив.

Изберете тема за декорација на просторијата за игри

Можете да изберете тема и да ја засновате декорацијата на неа, на пример, замок од средновековни легенди. Потоа можете да поставите кревет кој ја има оваа завршница и потоа мурал кој се однесува на прекрасна шума каде што се наоѓа замокот. Важно е да се одделат функциите на собата. Поради оваа причина, препорачливо е да го поставите местото на креветот на едната страна, а местото за играње на другата страна, држејќи ги колку што е можно одвоени. Друга идеја е да се направи камп, за креветот да биде шатор, со декорација на многу плишани животни околу него.

Икеа игра продавница

Мебел за складирање со кутии во целосна боја

Зборуваме за декорација на просторијата за игри и затоа ќе најдеме бесконечен број играчки. Од загатки до автомобили, кукли и се што ќе ви падне на ум. Значи, сето ова секогаш треба добро да се собере и едвај треба да кажеме колку е потребно а простран мебел со неколку простори. Во секоја од нив ќе поставите пластични кутии или контејнери кои можат да бидат во полна боја за да привлечат поголемо внимание кај најмалите. Се разбира, запомнете дека секогаш треба да има широк тепих во просторијата за игри. За да можат да уживаат во почвата до душа.

Sид од чеша

Ако имате само една соба да биде спална соба и соба за игри, тогаш обидете се да поставите нешто што ќе им се допадне и што секогаш ќе им го привлекува вниманието: ѕид од табла. Не мора да го зафаќа целиот ѕид, но има добар дел од него. Дополнително, таблата може да биде обликувана како облак или куќа, за да и се даде пооригинален допир. Тоа е начин да сликаат на ѕидовите, но без да влијаат на нив. Не мислите дека е добра идеја?

чување играчки Икеа

Мат и полнети играчки

Иако тепихот е од витално значење, не боли да поставите a подлога на подот. Еден од оние кои се навистина слаби, но совршени за повеќе од едно дете да седат или легнат. За да можете да играте, но без да правите толкава врева, постои и опција за серија полнети играчки. Всушност, не се мислиме само на самите плишани животни, туку и на фудбалските топки со оваа завршница. Тоа е уште една од најдобрите комбинации за да можат, од темел нагоре, да создадат свој универзум на одлична забава.

тапети со шари

Ѕидовите секогаш даваат многу игра и сакаме дека е така. Затоа што можеме да искористиме само една или целата соба во зависност од декорацијата или деталите што сакаме да ги додадеме. Во овој случај, остануваме со тапетите бидејќи и таа ќе даде оригинална завршница на собата. Како што добро знаете, ќе има бесконечен број на завршетоци во форма на отпечатоци, така што секогаш ќе ја донесувате вистинската одлука. Од ѕвездите, до цртаните, животните или облаците и цвеќињата може да бидат некои од тие алтернативи.

Слики: Икеа


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.