Otaku

Што се отаку?

Дали би знаеле како да разликувате отаку од Weeaboo или Hikikomori? Во оваа статија ви ги прикажуваме разликите. Дали ќе бидете еден од нив?

Кафе-о-лаит дамки на бебиња

Кафе-о-лаит дамки на бебиња

Дали вашето дете има дамки на кожата? Разјаснуваме како да ги идентификуваме дамките од кафе-о-леј кај бебето и каков третман мора да се спроведе.

Чистење на шише со посебни делови

Како да исчистите шише

Ако некогаш сте се запрашале како правилно да исчистите шишенце, ви покажуваме како да го направите тоа со целосна гаранција за дезинфекција.

Хомопарентно семејство

Хомопарентно семејство

Ги разгледуваме сите предности и недостатоци на хомородителското семејство и ќе ги анализираме сите точки што ги заклучиле студиите.

имиња за браќа близнаци

слатки имиња за браќа близнаци

Овие идеи за имиња на близнаци ќе ви помогнат да го пронајдете совршеното име за вашиот пар деца, оригинално и пред се убаво.

Мали ногарки и бебешко долен дел во бели пелени

Каде се фрлаат пелените?

Дали знаете како правилно да ги фрлате искористените пелени? Овде ве учиме се што треба да знаете за тоа како и каде да ги фрлите искористените пелени.

Кога бебињата ја држат главата?

Кога бебињата ја држат главата?

Знаењето кога бебето може да ја држи главата е едно од оние прашања што си ги поставуваат родителите, бидејќи тоа е од фундаментално значење во развојот.

Како треба да спие новороденчето?

Како треба да спие новороденчето?

Ги разгледуваме сите тактики и лекови за тоа како треба да спие новороденото бебе. Тие ќе бидат од суштинско значење за нивниот развој.

Како да направите сос од јаболка

Дали знаете како да направите вкусен сос од јаболка? Овде ви даваме рецепт кој ќе ги задоволи сите членови на вашето семејство и пријатели.

Мајка го кара својот син

10 фрази кои ги повредуваат вашите деца

Бидете многу внимателни со овие фрази ... Можете да ги кажете ненамерно или без злонамерна намера, но реалноста е дека тие можат да бидат многу штетни за вашите деца.

Примери на динамични игри

Динамика на групата

Во оваа статија ви даваме неколку совети за важноста на динамиката на групата во детството, корисни за нивниот развој и учење.

Татко си игра со своите деца

Весели родители, среќни деца

Научете неколку совети како да ги воспитувате вашите деца на здрав начин, клучот за да ги направите среќни возрасни.

Како да направите фаќач на соништа

Како да направите фаќач на соништа

Дали сакате да знаете како да направите фаќач на соништа? Ви ги нудиме сите материјали и чекор по чекор за да можете да го направите најдоброто.

Работете на емоции со деца

Работете на емоции со деца

Во оваа статија ќе ви дадеме информации за важноста на емоциите кај децата и некои активности за нивно работење.

Детска лична карта

Кога да се направи ДНИ на бебе

Иако не е задолжително, можно е да им дадете на вашите деца ДНИ бидејќи тие се бебиња. Ова е потребната документација и чекорите што треба да се следат.

фустан-крштевање

Крштева наметка

Ви даваме идеи и совети да го изберете фустанот за крштевка и да не погрешите во обидот. Продолжете да читате.

Како да заспиете новороденче

Како да заспиете новороденче

Дали сакате да знаете како да заспиете новороденче? Ги разјаснуваме тие мали точки за да ја создадеме таа мала рутина и да имаме најдобар сон.

зошто бебињата пожолтуваат

зошто бебињата пожолтуваат

Зошто бебињата пожолтуваат? причината е природна, но за сите сомнежи ги разјаснуваме сите точки на неговото закрепнување.

Што е емоционална интелигенција

Што е емоционална интелигенција

Деталираме сè што се однесува на емоционалната интелигенција, како се карактеризира и кои точки да се анализираат за да се развие.

Искреност во семејствата

Искреност во семејствата

Вредност која никогаш не може да недостасува е искреноста во семејствата. И како двојка и како родители, тоа мора да се всадува секој ден.

Демотивација кај децата

Демотивација кај децата

Демотивацијата кај децата може да стане хронична доколку не се управува правилно и со тоа да ја загрози нивната иднина во сите аспекти.

прославете го денот на мајката

Како да го прославиме денот на мајката

За да го прославите Денот на мајката како што заслужува, можете да размислите за подароци, забавни планови или едноставно да поминете еден ден со семејството.

Како да се отстрани слузта од грлото

Како да се отстрани слузта од грлото

Ги анализираме најдобрите лекови за отстранување на слузта од грлото. Со овие трикови можете да ги ублажите овие големи непријатности кај бебињата и децата.

7-месечното бебе

Што прави 7 месечно бебе

7-месечното бебе е прилично авантурист, сака да фати се што ќе најде, побудно е и многу пољубопитно.

криптична-бременост

криптична бременост

Криптична бременост е бременост која се открива само во моментот на породувањето. Како е можно? Прочитајте и дознајте.

рано внимание

Што е рана нега

Што е рана нега? Ја истражуваме оваа тема за татковците и мајките да знаат повеќе за неа. Продолжете да читате ако сте заинтересирани.

педијатар

Што е хипотонија кај децата

Дали знаете што е хипотонија кај децата? Овде ви кажуваме што е тоа, како да го препознаете и третманот што ќе го следи детето за да не остане зад себе.

Занаети за деца со хартија

Дали сакате да правите занаети од хартија со вашите деца? Еве неколку забавни и лесни активности кои треба да ги правите дома.

Детска лична карта

Добијте лична карта за деца за прв пат

За да добиете DNI за деца за прв пат, се што треба да направите е да закажете состанок во една од полициските станици што ја обработуваат оваа документација.

Што е избегнувачка приврзаност

Дали знаете што е приврзаност за избегнување? Овде ви кажуваме што е тоа, зошто се случува и како да го третирате за да можете да го подобрите вашиот секојдневен живот.

самосвесно дете

Што е самосвесно дете

На самосвесното дете му треба помош за да се справи со недостатокот на самодоверба, начинот на кој се гледаат себеси и како се споредуваат со другите.

заспијте бебе од 1 месец

Како да заспиете бебе од 1 месец

Заспивањето на едномесечно бебе може да биде многу покомплицирано отколку што изгледа, бидејќи поголемиот дел од времето го поминуваат во спиење.

како да се отстрани икањето

Како да се ослободите од икање

Ако навистина сакате да научите како да го отстраните икањето, треба да обрнете внимание на триковите што ви ги даваме во оваа публикација.

претадолесценција

Предадолесценција: што е тоа

Во оваа објава откриваме што е предадолесценција, кога се појавува и како можете да препознаете. Продолжете да читате.

Ноќни емисии

Ноќни емисии: што се тие?

Денес зборуваме за ноќните емисии за да откриеме што се тие и зошто се појавуваат. Продолжете да го читате овој пост ако сакате да дознаете повеќе.

фази на месечината деца

Фази на Месечината за деца

Ако сакате да знаете како да им ги објасните фазите на Месечината на децата, во оваа публикација ќе ве водиме да го сторите тоа.

Менопауза и замор

Дали ја знаете врската помеѓу заморот и менопаузата? Еве ние ви кажуваме, покрај тоа што ќе ви дадеме неколку совети за да имате повеќе енергија.

фрази за мајки кои се борат

Фрази за мајки кои се борат

Во оваа публикација ви донесуваме компилација од неколку фрази за мајките кои се борат со кои можете да и кажете сè што ви значи.