Летна торта, торта од хорчата

Семеен рецепт: летна торта

Оваа летна торта може да стане омилена кај целото семејство, лесна за подготовка, богата и со спектакуларен вкус на хорчата.

Зошто е тажна мојата 5-годишна ќерка

Мојата 5 -годишна ќерка е тажна

Вашата 5-годишна ќерка е тажна и тоа е нешто што ве загрижува, нормално е, како и за девојчето да почувствува основна емоција како што е тага.

Глувост кај децата

Глувост кај децата

Глувоста кај децата се манифестира од времето кога се бебиња до веќе развиените деца. Детално проверете дали можете да го набавите.

Myерка ми е манипулатор

Myерка ми е манипулатор

Ако забележите дека вашата ќерка е одличен манипулатор, можете да прочитате како да влезете во оваа ситуација и како да се справите со овој мал удар.

Месечење кај деца

Месечење кај деца

Месечењето е нарушување на спиењето што обично се јавува кај деца. Откријте зошто се случува и како да се ублажи оваа ситуација.

Многу негативна ќерка

Daughterерка ми е многу негативна

Ако имате многу негативна ќерка и сте загрижени за нејзиното однесување, примената на овие совети ќе биде многу корисна за да и помогнете.

Зошто мојот син не се грижи за своите работи

Мојот син не се грижи за своите работи

Ако вашето дете не се грижи за своите работи и не знаете што да правите, овие совети ќе ви помогнат да му научите на детето вредности како што се работата и трудот.

Деца кои се прават момчиња

Зошто децата играат момчиња

Децата играат невеста и зетот како дел од симболичната игра, особено најмладите. Дали сакате да знаете зошто го прават тоа?

Daughterерка ми е асоцијална

Дали вашата ќерка е асоцијална? Ова нарушување на личноста може да се третира ако биде фатено рано. Тука зборуваме за тоа.

Зошто моите деца ме избегнуваат

Дали знаете зошто вашите деца ве избегнуваат? Можеби се приближуваат до пубертетот и почнуваат да доживуваат многу промени во нивниот живот.

Воспитување на син

Како да го едуцирам моето дете од бебе

Едукацијата на вашето дете од бебе е клучна во нивното образование, иако не е лесно кога се толку млади. Откријте како да го направите тоа со овие совети.

Научете да играте со вашите деца

Како да си играм со моите деца

Редовната игра со вашите деца ќе ви помогне да ги зајакнете семејните врски и со тоа, ќе можете да ја подобрите вашата врска со вашите малечки.

Мојот 9 годишен син е за inубен

Мојот 9 годишен син е за inубен

Можеме да биде многу пријатно да набудуваме кога вашиот 9-годишен син е заубен. Откријте ги нивните грижи и како да ги почитувате.

Тинејџерка ја сече облеката

Зошто син ми ја сече облеката

Ако вашето дете ја исече облеката и се чувствувате вознемирени или лути, од суштинско значење е да откриете зошто го прави тоа и како можете да ја промените оваа ситуација.

Дали моето дете е кратко?

Мојот син е краток: што правам

Дали мислите дека вашето дете е кратко и се прашувате што можете да направите? Ние ви кажуваме сè што треба да знаете за оваа тема.

Мојот син е алкохоличар

Мојот син е алкохоличар

Проблемот настанува кога ќе откриете дека вашето дете е алкохоличар. Ако сакате да знаете како можете да постапите, прочитајте го нашиот дел за излез.

Мојот син е шизофреник

Мојот син е шизофреник

Откријте ги сите симптоми и совети што можат да се појават ако вашето дете е шизофренично. Раното следење е од витално значење

Емоционална регулација

Емоционална регулација кај деца

Емоционалната регулација кај децата е суштински дел од нивното учење, откријте од што се состои и како да го примените со вашите деца.

Син ми оди на прсти

Зошто син ми оди на прсти

Ако забележите дека вашето дете оди на прсти, тоа може да биде специфичен начин на одење, но на долг рок може да се претвори во проблем.

Моето бебе многу ржи

Зошто моето бебе многу ржи

Ако вашето бебе ржи, тоа е начин да бидете во можност да ги искажете своите емоции. Откријте зошто се случува и како да откриете кога е невообичаено.

Мојот син не расте

Зошто мојот син не расте

Ако вашето дете не расте со иста брзина како и децата на негова возраст, треба да отидете во канцеларијата на педијатарот, иако тоа е нешто сосема редовно.

viaулвија

Зошто мојот син е многу немирен

Многу немирно дете не мора да биде со нарушувања на дефицитот на внимание, тие може да имаат премногу енергија за да ги канализираат.

Моето бебе не спие

Зошто моето бебе тешко спие

Ако вашето бебе не спие многу, можеби ќе треба некои промени во неговата рутина за спиење за да му помогне да го регулира неговиот сон.

Мојот син фрла работи

Зошто син ми ги фрла работите?

Вашиот син фрла работи, сè што ќе најде при рака и се смее, иако ве полудува. Откријте зошто го прави тоа и како треба да постапите.

Син ми го намокри креветот

Зошто син ми го навлажни креветот?

Ако вашето дете го навлажни креветот и сте загрижени за тоа што може да биде причина, ние ќе ви кажеме кои се најчестите причини за овој проблем.

Daughterерка ми сака да биде момче

Daughterерка ми сака да биде момче

Многу родители откриваат дека нивната ќерка сака да биде момче. Анализирајте и откријте дали девојчето расте во хармонија и како да и помогне.

викај зборувај

Зошто мојот син вреска кога зборува

Ако вашето дете вреска кога зборува, особено ако е под 6 години, тоа е нормално, сепак ви даваме неколку совети како да го намалите тонот на гласот.

Браќа близнаци

Моите близнаци не растат

Ако мислите дека близнаците не растат, разговарајте со педијатарот. Тој или таа ќе ве извести дали нивниот раст е адекватен или не.

Мојот син игра со кукли

Зошто мојот син игра со кукли

Откријте сè што може да се случи кога гледате како вашето дете игра со кукли. Се работи за набудување и почитување на вашата одлука.

Мојот син дише многу брзо

Зошто моето дете дише премногу брзо

Ако вашето дете дише многу брзо и тоа е нешто што ве загрижува, треба да анализирате дали е нешто нормално кога станува збор за бебе или има нешто друго.

Мојот син не игра сам

Зошто мојот син не игра сам

Ако вашето дете не игра сам, можеби ќе му требаат неколку алатки за да открие колку е забавно да поминува време со себе.

децата преплавуваат

Децата ме преплавуваат

Ако чувствувате дека вашите деца ве надвладеваат и дека сте лоша мајка за тоа, откажете се од оваа мисла. Тоа е процес на учење и прилагодување.

син ми 'рчи многу

Зошто син ми 'рчи многу?

Ако сте загрижени за мајка затоа што вашиот син или ќерка почнаа да 'рчат ноќе, треба да прочитате кои се нејзините причини и последици.

новороденчиња

Предвремено близнаци

Повеќе од 60% од близнаците се родени пред 37 недела, односно тие се предвремено близнаци. Ова носи некои ризици, ние ќе ви кажам за нив.

Мојот син е многу мрзлив

Мојот син е многу мрзлив, што да правам?

Ако вашето дете е многу мрзливо, треба да најдете начин да го мотивирате и да му помогнете да биде поактивно, бидејќи тоа ќе му помогне во неговиот личен развој.

тинејџер мрази

Зошто мојот син тинејџер ме мрази

Вашиот син или ќерка тинејџер не ве мразат, но велат дека ве мразат. Немојте да се тепате или да се казнувате прашувајќи се какви грешки сте направиле.

Зошто мојот тинејџер гризе нокти?

Зошто мојот тинејџер гризе нокти?

Ако вашето адолесцентно дете ги гризе ноктите, треба да знаете дека можете да откриете како да ја отстраните оваа поголема навика, со убов и трпеливост.

Моите деца очајуваат

Зошто моите деца очајуваат

Моите деца очајуваат од мене и не знам зошто се чувствувам така, тоа е нешто што се случува многу често, нешто што повеќето мајки го споделуваат.

Мојот син тинејџер краде

Мојот син тинејџер краде

Ако вашиот тинејџер краде, тоа може да биде причина што многу родители можат да ја откријат со loveубов и приврзаност.

бебе меле заби

Моето бебе трие заби

Моето бебе трие заби, зошто се случува ова? Тука ве информираме за оваа тема за да можете да ги расчистите сомнежите.

Хранење деца во лето

Хранење деца во лето

Овие совети ќе ви помогнат да одржувате правилна диета за деца во лето, време на промени што влијаат на исхраната.

Мојот син игра сам на пауза

Мојот син игра сам на пауза

Ако вашето дете игра сам на пауза, тоа може да биде синоним за загриженост. Откријте неколку клучеви што можат да ви помогнат да се справите.

лак назад

Моето бебе заостанува со грбот

Понекогаш плачењето на бебето е придружено со движења, вклучително и заоблување на грбот. Не грижете се, тоа е честа појава кај многу бебиња.

рапаво бебе

Моето бебе е рапаво

Моето бебе е рапаво, што може да се случи? Тука ви кажуваме сè за афонијата на бебето и нејзиниот третман.

Мојот син е суров кон животните

Мојот син е суров кон животните

Кога детето е сурово кон животните, треба да барате одговори за да можете да го пренасочите неподдржувачкото и опасно однесување.

бебе кривогледство

Моето бебе кривогледува

Ако сте вознемирени затоа што вашето бебе кривогледува. Не се грижи. Нормално е првите месеци да го прават тоа, сè додека не успеат да го поправат погледот.

тежина и големина бебе

Моето бебе не расте коса

Дали мислите дека вашето бебе не расте коса? Всушност, тоа не е обично алармантна ситуација. Објаснуваме зошто нејзината коса расте толку бавно.

Моето бебе ползи назад

Моето бебе ползи наназад. Зошто се случува? Дали е нормално? Ние ви кажуваме сè за начините на ползење со цел да дознаете повеќе.