Кои се чудните симптоми во бременоста?

бременост

Кои се ретки симптоми на бременост во првите денови? Кога сте бремени, но сè уште не го знаете тоа (или да), можете да почнете да перципирате одредени симптоми што треба да ги земете во предвид, но не се осврнувам на класичните симптоми што сите ги знаеме како гадење или недостаток на менструација , Јас се осврнувам на други непознати симптоми, оние кои не ти кажуваат, но кои се чувствуваат и страдаат кога ќе започне бременоста.

Иако не мора да бидат општи, тие се вообичаени. Тие се чудни симптоми кои можат да се појават во бременоста и на кои треба да обрнете посебно внимание. Ако по читањето на овој напис не сте ги пронашле чудните симптоми кои ја карактеризираат вашата бременост или кои ја карактеризираат токму сега ... не двоумете се да ни ги кажете вашите симптоми!

Назална конгестија

Еден од ретките симптоми на бременост во првите денови што минаа покрај мене беше назална конгестија, се чинеше како да сум настинал, но ништо од тоа. Не треба да земате ниту еден лек за да го олесните, но можете да користите природни лекови за да исчезне, како на пр ослободете го со раствор на морска вода.

Вие исто така може да најдете крв во носот и дека ноќе грчиш. Ова ќе биде предизвикано од внатрешноста на слузницата бидејќи и вашиот нос отекува од хормони. Отекувањето ќе ја намали областа на циркулација на воздухот. Може да се најдете и со посува нос, особено во зима. Запомнете дека солените раствори можат да бидат одлични, иако можете да користите и овлажнител за воздух во вашиот дом.

Womanена со болка во овулацијата

Womanена со болка во овулацијата

Промена на исцедок од вагината

Можно е тоа вашиот вагинален исцедок се менува и почнувате да забележувате дека се зголемува, но не грижете се затоа што ова е вообичаено, нормално и здраво. Количината ќе се зголеми, но треба да барате каква било промена во бојата или мирисот. Ако видите дека вагиналниот исцедок станува премногу чуден, веднаш посетете го вашиот лекар.

Ако немате вагинална инфекција, веројатно сте навикнати да имате белузлав вагинален исцедок што се менува во текот на менструалниот циклус и дека обично не му давате поголемо значење. Кога имате инфекција, исцедокот од вагината може многу да се промени и покрај лошиот мирис, може дури и да ја смени бојата, да стане зелен, синкав, жолтеникав и со необична текстура. Покрај тоа, брзо ќе знаете дека имате инфекција, бидејќи ќе забележите непријатност во вагината од чешање до чешање при мокрење.

можност за бременост
Поврзана статија:
Знаци дека можеби сте бремени

Но, ако сте забремениле, симптом што треба да го додадете во списокот е промената во вагиналниот исцедок.. Може одеднаш да го забележите пообилно (и нема никаква врска со инфекција). Тие се загуби на цервикална слуз што се случува како резултат на хормоналните промени што ги има телото на жената како резултат на забременување.

Insomnio

Бремена жена уморна од несоница, еден од ретките симптоми на бременост во првите денови

Нормално ќе имате сон преку ден, но кога ќе дојде ноќта навистина нема да сакате да спиете. Но, треба да знаете дека најчестите симптоми на бременост се замор и сон, па ако страдате од несоница може да биде симптом за кој треба да се грижите, особено кога имате неможност да заспиете или да не можете да спиете кога се разбудиле поради пример за мокрење.

Може да се обидете да направите релаксација или медитација со цел да го пронајдете мирот што ви помага да спиете, иако друга опција е да направите умерено вежбање во текот на денот (во зависност од вашата способност според состојбата на бременоста) да ја достигнете најуморната ноќ.

Несоница или тешкотии да заспиете, исто така, можат да бидат редок симптом во раната бременост. Постојат многу жени кои страдаат од нарушување на спиењето за време на раната бременост. Може да биде прекумерна поспаност или несоница. Ова ќе направи жената да се чувствува заморена во текот на денот, нешто многу непријатно да го носи, особено ако е жена што треба да ги исполни работните обврски. Затоа е важно да најдете начини за подобро спиење.

Киселост

Во бременоста имав металоиди од првиот месец и сè до моментот кога се роди моето бебе, да ... требаше да се стави крај на породувањето и металоидите исчезнаа со магија. Но, за време на бременоста немаше лек или нешто што може да ме смири.

Многумина велат дека кога бебето е големо ја затегнува јамата на желудникот и затоа дава металоиди, но во првиот месец фетусот е мал и не стиска ништо, тој само се појави ... и остана.

Подригнување и гасови

Гасови и подригнување се многу чести бидејќи има преоптоварување во дигестивниот систем, па затоа е подобро да следите урамнотежена исхрана и исто така да јадете во мали количини, но многу пати на ден. Исто така, ќе мора да ја разгледате храната што не ви дава гас или излив, избегнувајќи на пример наут, грав или брокула.

Запек

Запекот е уште еден од чудните, но многу чести симптоми во бременоста, оттогаш хормоните влијаат на цревата правејќи го тоа да работи побавно. За да се борите против него и да не создадете проблем, ќе мора да направите умерено вежбање, да пиете многу вода и пред сè, да јадете храна богата со растителни влакна.

Отечени непца

Може да откриете дека заедно со другите делови на телото, непцата се повеќе воспалени отколку што е потребно. Ова се случува поради промени во нивото на прогестерон и естроген, но исто така и поради зголемениот проток на крв низ вашето тело. На непцата може да ве искрварат дури и кога не четкате. Многу е важно да се одржува добра хигиена на усната шуплина постојано.

Промени во кожата

Веројатно сте слушнале дека бремените жени можат да имаат акни поради хормони, чувствителност на сонце, затемнување на кожата (особено во близина на брадавиците, на лицето или на линеа алба). Ако забележите дека дамките почнуваат да се појавуваат во областите на кожата кои вообичаено се тријат од облеката, ве советувам да земате сончање на чувствителна кожа.

Womanена со промени на кожата, редок симптом на бременост во текот на првите денови

Стапалата растат

Тоа не им се случува на сите жени, но знам случаи дека жените, откако биле мајки и веќе им биле отечени глуждовите и стапалата од бременоста, им пораснале стапалата. Ова тоа е поради релаксинот Ги олабавува карличните лигаменти за да му овозможи на бебето да излезе, но може да има ефект на зглобовите на нозете засекогаш.

Имате премногу коса

Косата на главата ќе биде убава, раскошна и полна со виталност. Но, истите хормони кои ќе ви помогнат да добиете коса од реклами, исто така, ќе ве згрозат кога ќе видите одеднаш можете да започнете гледање коса во области каде претходно немало како на брадата, горната усна, па дури и околу брадавиците.

Haveе мора да имате добар пинцет секогаш при рака за да се ослободите од оние досадни несакани влакна.

Слабост и чувство на слабост

Овие ретки симптоми на бременост во првите неколку дена ќе надминат нормален замор и можат да бидат знак на анемија. Ако немате енергија, можеби нема да внесувате доволно железо во вашата исхрана. Анемија во бременост (недостаток на железо анемија) може да се коригира со дневни додатоци на железо, секогаш пропишани од лекар.

Мразите храна што порано ја сакавте

На хормонални промени Тие можат да предизвикаат вашето тело да дејствува на чудни начини и да предизвикаат мачнина од храна што порано беше вкусна. Сетилото за мирис исто така ве смени и можете чувство на гадење кон некои намирници.

Поврзана статија:
Храна што не треба да ја јадеме за време на бременоста

Дали сакате да ни кажете некои ретки симптоми на бременост во текот на првите денови?

Дали ќе бидам бремена ако имам некој од овие симптоми?

Позитивен тест за бременост

Низ овој напис сте биле во можност да проверите многу симптоми и можеби сега се чувствувате донекаде вознемирени дали сте бремени или не. Ако сте имале целосен незаштитен секс, можеби сте бремени, па затоа треба да направите тест за бременост дома за да дознаете. Запомнете дека за да го направите тестот, мора да почекате 10 до 14 дена од денот кога требаше да ја намалите менструацијата, а не.

позитивен тест за бременост
Поврзана статија:
Тестови за бременост

Ако сте бремени, дознајте што е тоа видови на бременост кои постојат за да се знае кој е ваш.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

505 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Ади dijo

  Здраво, не знам дали сум бремена, тие ми ги убиваат нервите оваа недела морам да се симнам Имав секс ден пред менструацијата на 25-ти и ми дојде на 26-ти, но чудното е што ми дојде само еден ден и ми дојде многу јасно и многу малку. Јас сум многу точен, но сега не знам што ми се случува затоа што имам гадење цел ден и треска и понекогаш добивам назална конгестија и добро имам атаксија што е болка во лицето од десната страна и пијам лекови и ме збунува гадење затоа што докторот ми рече дека тоа ме прави гаден сега не знам што да правам чекам ако ми недостасува менструацијата но не знам дали некој го пренел она што го чувствував и однапред ви благодарам. Успеси на новите мајки

  1.    кате dijo

   Аии кукла истото ми се случува и за глас, но опушти се ако си бремена е голема среќа….

   1.    кате dijo

    Дури и сомнежот продолжува и нервите се исто така неопходни за да знаеме што правиме и да го анализираме многу добро.

    1.    дајана dijo

     Те молам, не сакам да останам бремена, тоа е страшно за мене, имам 13 години.

     1.    Мемин dijo

      Пиши ми ќе ја преземам одговорноста за бб


     2.    Sylvia dijo

      Здраво Дајана, како си? и бебето?


     3.    делфи dijo

      Бебе, ти си многу мал, тоа беше лажен аларм и не остана бремена,
      запомнете дека сè доаѓа во догледно време, не предвидувајте живи суштества што сè уште не сте ги доживеале


     4.    Ајлин dijo

      Здраво девојки, имам 18 години и имав односи 2 дена по менструацијата, веќе имам 6 месеци, тоа го правиме со мојот сопруг без заштита и сега сум загрижен дека не ме намалува, задоцнив еден ден, но тој не влегувај и се плашам од тоа некој да престане да посвојува бебе


   2.    Кими dijo

    Здраво, добро утро, ве повикувам да ми одговорите на 11 април 2017 година го имав мојот син на 3-та недела од раѓањето на моето бебе, имав врски, бидејќи од мојата 3 недела сум активен, прашањето е дека тој не влезе внатре, туку сега дознав дека течноста пред ејакулација може да ме забремени, ризикувам да биде позитивно, неодамна бев во карантин, ми се вртеше, имав 3 дена болка во баригите, сега гласам брауцитно проток, јас не се полнам со ништо и чувствувам притисок во шипката
    отидов во цезарија

    Ве повикувам да одговорите

    1.    Макарена dijo

     Здраво Кими, ако вашето породување било со царски рез, секогаш треба да користите метод на контрацепција, затоа што би било премногу ризично сега да забремените. За да знаете дали сте бремени или не, треба да направите тест. Поздрав

  2.    Sandra dijo

   Истото ми се случува, дури и го полагав тестот и излегува негативно, но се чувствувам чудно.

   1.    божество dijo

    Па, јас навистина не знам што имам, не знам дали е бременост, но тоа веќе ми ги даде скоро сите симптоми на бременост и направив тест на крвта и ми излезе негативно и на ист начин сеуште имајте како металоиди, гадење и одење во болница. бања се многу работи, ве молам кој знае нешто кажете ми не знам што да правам

    1.    Lauren dijo

     Можеби е бременост што ми се случи, но поради недостаток на информации ја изгубив и ако сметаш дека е бременост, погрижи се за исхраната

  3.    АБИ dijo

   Здраво, моето име е незгодно Јас имам 31 година и навистина се грижам за менструацијата. Морав да се спуштам на 25 октомври тој ден во текот на ноќта добив капки крв, претпоставував дека ќе дојде менструацијата, но не повеќе под ништо и тогаш x 3 дена го обоив пешкирот но не е нормален период менструацијата ми е нормална 7 дена и многу, сега не е ниту пешкир полн, коска е нула без четворки без болка, имав однос со сопругот но јас не знам дали постои можност за бременост или не бидејќи Нормално секогаш излегува негативно, затоа решив да не се возбудувам, но ова ме загрижува и имав многу сон металоиди, некој може да ми помогне

   1.    Марија Хозе Ролдан dijo

    Здраво Ејби, ако менструацијата сè уште не ти се намалила и уште се појавуваат негативни тестови, треба да одите кај вашиот лекар за да видите што ќе се случи. Поздрав!

    1.    во живо dijo

     Здраво, јас се викам Виви, би сакал да ми помогнеш, многу сум нередовно во менструацијата, пред некое време почнав да одам на гинеколог и ми препиша ПРОВЕРА 3 месеци, од кои во сите три имав точно менструација на секои 28 или 29 дена, третманот завршуваше и до денес доцнев 18 дена: /. За да го завршам третманот, гинекологот нареди низа хормонални тестови кои излегоа многу добро, освен еден, оној за прогестерон кој излезе премногу ниско! Некој некогаш се случил нешто слично ?? Сакам да останам бремена

    2.    скроти dijo

     Здраво, јас се викам Теми, направив тест за раката во саботата на 19 август и добив добро обележана гребнатинка, а другата прилично затемнета во многу светло розева боја, имам две недели со металоиди, оток во стомакот , Спијам, градите штотуку ме болат. Но не како и секогаш, киселоста се случува само кога јадам нешто обично овошје, но тоа ме загрижува затоа што во раните утрински часови киселоста е најсилна, чувствувам замор, но морам тестот ќе биде позитивен или негативен, можно е да тврдам дека треба да дојдам на 14-ти истиот месец, но тој дојде 7 дена пред да бидам со мојот сопруг, но тоа беше чудно правило, сепак имам сомнежи и киселост Не знам како да се ослободам од тоа благодарам на вашите коментари, ве молам, помогнете

  4.    розапасион17 dijo

   Те молам, помогни ми: / Немавме однос со пенетрација, ја искористив ејакулацијата на опашката, бев на првиот ден од менструацијата. Имам уште една недела пред да се разболам, се чувствувам подуено. Многу се плашам, каква е можноста за бременост?

   1.    Марија Хозе Ролдан dijo

    Без пенетрација не може да има бременост. Поздрав!

    1.    МАРИЈА dijo

     здраво марија jозе изгледа е дека вистината сум малку загрижена за вистината неправилна сум и секогаш кога менструацијата ќе дојде една недела пред да почувствувам колики и болка во пепелта и овој пат беше многу поразлично затоа што не чувствував каква било болка или колирање АСЕЛИТЕ АМИ МОЈОТ МЕСТУРАЦИЈА ДАНУВА 5 ДЕНА 3 ДЕНА СО ТЕЛО ИЗЛОУВАЕ И ДРУГИТЕ СЕ ВЕЕ МНОГУ ДОБРО МОЈОТ ПОВЕ ISЕ Е ОВА ВРЕМЕ САМО ДАЛО ПОМАУВАМ МАЛКУ САМО ДВА ДЕНА И ТОА МНОГУ СЕ РАС ВЕREЕ МОSНОСТ ДА МОAYЕ ДА БЕДАМ БРЕМЕНО И БИ САКАМ ДА СЕ СПАСАМ АКО МОРА ДА СЕ ЗАЛАГАМ ОДИ ОД ДОКТОРОТ ВАШИОТ ОДГОВОР Е БИДЕ МНОГУ ПОМОШ

 2.   АЛМА dijo

  ЗАТОА ЈАС СУМ ИСТО И НЕ ЗНАМ АКО СЕ БРЕМЕНИ, ИМ ПОGOУВАЛЕ ДЕНОВИ ПРЕДМЕТНИ ДЕНОВИ КРВ ИЗЛЕГОВИ ОД МОСТ РЕТКО И МОЛЕ НАСАЛНИОТ КОНЦЕЦИЈА, СОСТАВУВА ,Е, ПРОПУШТАМ НЕДЕЛА ДА ПОЗНАМ АКО СЕ ОБЈАВАМ или НЕ СЕ ЗАБЕЛУВАА.

 3.   ЈИНА АПОНТЕ dijo

  Здраво, јас го направив pomeroy пред шест години и веќе неколку дена имам вртоглавица, главоболка и мачнина, моето тело чувствува нешто чудно, не знам дали по толку време има шанси, благодарам

 4.   ангелика dijo

  Здраво девојки, навистина сум малку збунета ... овој месец што тече, добив нормален период, но од неколку дена до тука чувствувам мала болка, гадење, многу гладен, многу студен и многу обесхрабрен. Би сакал да ми помогнеш да мислиш дека ме поминуваат? Бремена сум? или е нешто друго? Ви благодарам

 5.   Tamara dijo

  Имав секс со сопругот неколку дена пред овулацијата. И тогаш најопасниот ден беше 16 јануари, што беше она што го овулирав. и исто така следната недела, не знам дали сум таму или не, ми дадоа пункции во десниот јајник. постојано edиркаше. и ми дадоа боцки во градите. и ме болат нозете, а сега десната нога ме боли и се трне. и вчера x ноќта кога спиев ме болеше како да ми паѓа менструацијата и десната нога. јас сум загрижен cntxtar

  1.    Адриана dijo

   Истото ми се случува, ме боли како да се спушта, но има премногу силни болки: в

  2.    Ева dijo

   Токму тоа минува низ Тамара ,,, сум напнат

   1.    Емили dijo

    Здраво девојки, навистина сум малку збунета ... овој месец што тече, добив нормален период, но од неколку дена до тука чувствувам мали болки, гадење, вртоглавица со желба да издувам бензин.

    , многу гладен, многу многу студен и многу обесхрабрен .. Би сакал да ми помогнете, што мислите што ќе ми се случи? Бремена сум? или е нешто друго? Ви благодарам

    1.    Макарена dijo

     Здраво Емили, во објавата се сите одговори, ако се сомневате подобро е да го посетите докторот.

 6.   ојуки dijo

  Здраво. дали е можно да забремените, дури и ако се прекинува односот? е што имав односи со сопругот во моите плодни денови и во еден заборавив да пијам апчиња, но немаше ејакулација, случајот е дека во декември менструацијата ми беше многу кафеава и многу оскудна, а во јануари траеше само три денови и тоа беше светло-црвена и многу многу оскудна, проблемот е што се здебелив, имам постојан гас и стомакот ми е зголемен. Јас веќе направив домашен тест и излезе негативен, но знам дека не се многу сигурни .. како можам да знам дали сум навистина бремена? Останаа уште 7 дена за наредниот менструација и јас сè уште земам контрацептивни средства .. што да правам?

 7.   Јоана dijo

  Јас сум на исто место, не знам дали веќе добив тестови и ми излегоа негативни, но имам некои симптоми како проток на крв, малку гадење и не знам што да мислам, можеби ми недостасуваат хормони

 8.   естефани dijo

  Па имав односи 4 дена откако ми заврши менструацијата ... и после тој месец ми дојде нормално, чудното е што овој месец доцнев 13 дена и траеше само 2 дена, во последно време многу спијам во попладневните часови, но навечер Кога ќе се обидам да спијам не можам, тоа ми дава несоница, и она што порано сакав да го јадам, сега го мразам и имам спротивност на запек кога никогаш не ми го дадов тоа, но не знам зошто јадам многу малку! Не знам што ми се случи, те молам кажи ми дали некому му се случило ова .. одговори, не знам дали можеш да направиш тест или само да дозволиш да помине следниот месец, ти благодарам, се надевам дека ќе одговориш !! !! = Д

 9.   ванина dijo

  Истото ми се случува, морам да дојдам на 11-ти, но ги имам сите чудни симптоми погоре !!!!!!! што да правам !!! какви нерви !!!!!!!! Каква возбуда !!!!!! и тестот ми даде негативен, но чувствувам дека го сторив тоа погрешно, или дека пропадна !!! помош !!!!!!

  1.    Дунија dijo

   Здраво Ванина!

   Трпение, има уште неколку денови до менструацијата, дури и да сте бремени домашен тест сè уште не може да ви покаже и би бил негативен.

   Со почит

 10.   Марија dijo

  ДОБРО ДА СЕ КААМ СТЕРИЛИЗИРАНИ СО 18 ГОДИНИ И СЕГА СЕ СУМ 25 НЕШТО Сомнително БИДЕШЕ МИЕ МЕСТУРАЦИЈАТА 26 ЈУЛИ И СМЕ НА 6 СЕПТЕМВРИ И НЕ САЛАМ БОЛКИ ВО ВЕЧЕРНИЦИТЕ, ВАINИНАЛ СТЕЛО, ОЦУН ПАТИЛИТЕ ЛИЦЕ, БОЛКА ВО ЛИЦАРИЈАТА, УШТЕТО СЕ НАПРАВИ ОД ДРВИТЕ БОЛНИ БОЛКИ Пепелта ја имам НАЈГОЛЕМАТА жива лудост. СТЕРИЛИЗАЦИЈАТА НЕ МОЕ да пропадне и тоа е бременост.

  1.    Изготвување мајки денес dijo

   Здраво Марија!

   Сè е можно, но не можеме да ви одговориме со сигурност, најдобро е да одите на лекар, тој ќе може да ви каже што се случува и ќе ви помогне во случај на дефект.

   Со почит

   1.    МАРИЈА dijo

    БЛАГОДАРАМ ЗА ОДГОВОРИЈА МЕ Е МАЛКУ ЗАГРИЕНИ ЗА ОВИЕ ДЕНОВИ ОДАМ НА ДОКТОР ОТИКАШ СЕГА СО СО НАУЗИЈА И БРЗАЕ, НАскоро ќе ти кажам дека ми рекоа. Со почит

    1.    Изготвување мајки денес dijo

     Нема на што!. Се надевам дека наскоро ќе се вратиш и ќе ни кажеш дека сè оди добро; )

 11.   Но dijo

  Здраво девојки !! Јас доцнам 20 дена ... и про transparentирен проток, мојот период ме погоди на 16 август и пристигна, но кафеав и многу оскуден, после тоа беше на 15 септември и сè уште не пристигна !! Чудното е што направив 3 домашни тестови и тие излегоа негативни: Да нешто слично му се случило на некого?

 12.   naty dijo

  Јас сум многу заинтригиран бидејќи имам многу гасови и еруптирам многу. Немам нијанси или повраќање. По колку дена можам да направам тест за да го направам поточен?

  1.    Изготвување мајки денес dijo

   Домашен тест по 15 по „сомнителна врска“, крвен тест една недела по врската.

 13.   Ери dijo

  Здраво добар ден !!
  Имав врски со мојот дечко од октомври и до денес сè е скоро нормално, но менструацијата ми трае малку помалку и се спушта многу малку кога во реалноста многу падна првите 2 дена. Во текот на минатата недела забележав дека многу ме успива, навистина сакам да одам во тоалет навечер, имам премногу желби и вчера забележав дека облеката специјално на половината ме прави непријатно, односно; Како да добивам тежина, главата ме боли поголемиот дел од времето, а во последно време имам многу исцедок од вагината.
  Не знам што да направам затоа што по тој повод пиев апчиња следниот ден и помислив дека повеќе нема да имам проблеми, дали е сепак можно да останам бремена?

 14.   Лорена dijo

  Здраво .. Сакам да ти кажам но .. Имам партнер, живеам со него, но тој не ејакулираше во мене, но не ми доаѓа периодот .. последен пат км дојде на 30 март до 2 април веќе сме 11 мај и не ми доаѓа - немам вртоглавица или гадење, стомакот ми отекува и имам болка во стомакот како менструална колика .. Спијам многу и еднаш јадев нешто бев одвратна и бев многу чувствително и имав и дамка нешто бело во долната облека, помогни ми xfavorç !!!!!!!!!!!!!

  1.    Аиша сантијаго dijo

   Можеби е бременост, но само тест ќе ви даде сигурен одговор. Обидете се да направите тест и доколку станете негативни, одете на лекар за да видите што ќе ви се случи.

 15.   АРА dijo

  Здраво, ти кажувам дека во текот на месец април имав односи со моето момче без заштита и последната менструација ми беше на 31 март, јас никогаш не сум точен во менструацијата, иако тие обично траат од 32 до 36 дена, чудно е дека сум веќе 50 дена, тоа ме намалува, симптоми имам само металоиди, болка во јајниците и многу сув нос и малку исцедок може да биде бременост? Вистината е дека имам сомнежи затоа што не ми создаваат вртоглавица, гадење или што било друго, па не знам дали сум бремена или не, а домашниот тест излезе негативен пред нешто повеќе од една недела.

  1.    Аиша сантијаго dijo

   Ако тестот е негативен, треба да одите кај лекар за да видите зошто менструацијата не се намали.

   1.    чавелхидомингез dijo

    Здраво, ги имам истите симптоми, јас бев на лекар, прегледаа двајца и не направија крвна слика, направија некаков допир над колкот на пределот на матката, но ми велат дека не е бременост, вчера 23 август 2015 година повторно имам менструација .. но се чувствувам многу чудно што треба да направам ехографија сама за да исклучам каква било евентуалност, а ако сум бремена да се грижам за својата бременост и да пијам јас

    1.    Марија Хозе Ролдан dijo

     Здраво! Можеби тие симптоми немаат никаква врска со бременоста. Вашиот лекар треба да го разгледа вашиот случај. Поздрав!

     1.    Лорет dijo

      Здраво, дали може да ми помогнете, доцнам 6 дена и на 27 минатиот месец мојот лекар се посомневаше во бременост и ме испрати да направам квантитативен тест, но излезе негативно, прашањето е дека не сум нервозен или стрес менструацијата ми е одложување, чувствувам мачнина и сонот и заморот не престануваат, тие ми помагаат да го потврдам порфисот


 16.   патоли dijo

  Здраво! Ова ми се случува:
  Имав односи околу 7 дена пред да се симнам, знам дека се помалку плодни денови, но требаше да се симнам на 10 овој месец и добро, доцнев 14 дена, сакам да бидам бремена, но вистината е дека јас почувствував болка во градите и како грчеви во стомакот на левата страна, исто така чувствував вртоглавица и мачнина во текот на целиот ден и многу главоболка, во последно време, исто така, го притиснав копчето и ми се намали малото момче, нешто што прави не ми се случи затоа што јадам премногу и сега само се ограничувам на јадење што е потребно, не знам што да мислам затоа што исто така мислам дека се предлагам но не знам !!! Одеднаш даваат јас копнеам во брадавиците хаха не знам што да мислам !! Дали ќе бидам бремена ????? Ви благодарам… ги чекам вашите коментари !!! Нека бидат добри !! Поздрав !!! и со среќа на сите што се бремени !!!

  1.    Аиша сантијаго dijo

   Можно е да е бременост, можете да направите тест за да бидете сигурни. Ако добиете негативни, одете на лекар за да видите што ќе се случи, со среќа!

 17.   овошје dijo

  Здраво на сите .. Имав секс со мојот дечко пред две недели, имав менструација но почувствував дека тоа ми дојде пред и кога ќе се симнам .. Тоа траеше само два дена, без грчеви .. И јас имам многу малку .. Имам вагинален исцедок, страдам од несоница: да цел ден сум гладен .. многу лесно се нервирам, многу мочам .. Честопати нозете ми се трпат и се чувствувам како дупка во стомакот, чудно е што јас веќе направив домашен тест и беше негативен, некако, дали може да бидам бремена ?? Што мислиш? Помош !!

 18.   слаба dijo

  Здраво !! Ги истражувам овие коментари веќе 2 месеци ,,, Iе ти ја раскажам мојата приказна: излезе дека пред 2 месеци, изгубив бебе од 8 недели + 5, тоа ме прави многу депресивен ... но имам имав односи со сопругот без заштита Многу пати, сакам да имам бебе што е можно побрзо ... Се плашам да не ми се случи истото, имам 37 години и имам 2 деца од 16 и 14 години, но таа мала школка многу ме возбуди! Прашањето е дека веќе 2 недели чувствувам болка во долниот дел на стомакот, како и кога ќе бидам болен и тој про transparentирен исцедок, малку болка во опашката, но не знам дали сум бремена, мојата периодот треба да ги намали 28-те .. дали ќе бидам бремена ?? Кога на моето бебе останува дека го изгубив, јајниците и опашката ме повредија, но ги изгубив ... Преплашен сум, се надевам дека не треба да го поминам истото, ќе умрев од тага, не некому му се случува истото ???

 19.   Луна dijo

  Холаааа !!!!!! Имам прашање, мојот сопруг и јас имавме односи, кондомот се скрши и не го сфативме тоа до крајот, тоа беше на мојот плоден ден, 13 од мојот циклус. Имам конци во јајниците, седа коса, гадење, назална конгестија. Останаа уште неколку дена да ми дојде менструацијата и бидејќи имам 31 година ми велат дека е чудно што еднаш забременив бидејќи на моја возраст не е така лесно, вистината е дека не би грижа дури и ако не ја бараме. Може ли некој да ми каже нешто

  1.    Аиша сантијаго dijo

   Можеби првпат ја погодивте целта! 🙂 Само тест може да ви даде сигурен одговор.

  2.    Бере Гарсија dijo

   Најверојатно е дека ако сте најдобри е крвен тест СРЕА

 20.   лииниите dijo

  П.с вистината сепак сум девојка Ако имав односи со момчето сија пред да ми дојде тоа беше околу 4 месеци и од таму чувствувам чудни работи не ми давам скоро апетит сум добро и од еден момент до друг копнеам за нешто што го фати фатално за некоја храна што ја удавив многу и најлошото од се е тоа што се чувствувам како нешто поместено во стомакот, ми помага ако не знам П Азер - ми треба одговор

 21.   СЕНАИДА dijo

  ЗДРАВО, ПОСЛЕДУВАМ СО СОМНЕ IЕ НА 01 година АБОРТИРАШЕ 08 АД АДВАИ ПОРАДИ СМРТТА НА СЕМЕЈСТВЕН ЧЛЕН, ТОА МЕ ЧИНИ МНОГУ ДА БОДАМ БРЕМЕНО. ДА ДАТУМ НЕ ГЛЕДАМ МЕНСТРУАЦИЈА И ВЕREЕ ПОМИНАА 9 ДЕНИ Пред околу 65 дена имав розови дамки, а потоа кафеава, но беше само х 15 дена, во последно време имам многу апетит, гадење и обилен проток, ќе биде тоа бремена сум

 22.   Јохана Андреа dijo

  Здраво на сите, мојот циклус беше 23 дена и денес 22 октомври секогаш имам мали болки во стомакот како грчеви во менструацијата, се чувствувам уморно, па дури и гадење бев со мојот партнер во моите плодни денови, но тоа беше само двапати. да пристигнам од 6 до 7 ноември .. Сакам да знам дали сум бремена.
  фала ако знаеш кажи ми.

 23.   Соња Мартинез dijo

  ЗДРАВО, МОЕТО Е СОНИЈА ЈАС СУМ 8 НЕДЕЛИ БРЕМЕНО И Се чувствувам многу разочарано и дали спиењето е нормално?

  1.    Аиша сантијаго dijo

   Да, тоа е нормално, заморот е многу чест за време на бременоста и веројатно ќе ве придружува во текот на првиот триместар. Честитки за вашето идно бебе! 😉

 24.   Адријана Перез Фернандо Акоста dijo

  здраво, имам уште 7 дена пред да дојде менструацијата и ЈАС ИСТРУВАМ КРАВСКА ДЕНКА КАЈ МОAYЕ

 25.   лаура перез аревало dijo

  Здраво, едно прашање, бремена сум 17 недела, само што во последно време многу ме боли стомакот, загрижен сум, нормално е.

 26.   маргот dijo

  Не знам што ми се случи минатиот месец се симнувам многу малку и овој месец ништо не ми дава како убоди во градите и се чувствувам како дупка во стомакот може да бидам бремена се грижам за себе со кондом но еднаш започнавме без кондом но дечко ми не заврши внатре ми треба одговор

 27.   Далита dijo

  Добро утро! Јас сум нов во ова и сакам да ви кажам за симптомите за да ми помогнете, ве молам !! ... Партнерот и јас сме многу сексуално активни луѓе, пред две недели почнав да чувствувам мачнина, устата ми е сува, стомакот ме боли и многу сум гладен ... но дојде денот кога морав да ја намалам менструацијата и тоа ме растажи, но го имав само два дена, кога нормално 5-те дена силно ме спуштаат и овој пат само еден ден го имав во она што е нормално, а другите денови само дамки, при отстранување на менструацијата, стомакот сè уште ме боли, имам главоболка, затнат нос, болка во стапалото, се плашам, може некој да ме советува те молам !!

 28.   jeni dijo

  Здраво, би сакал да знам како ти беше? Ако сте бремени?

 29.   џени dijo

  Здраво, би сакала нечија помош, бев со мојот партнер на 7-ми овој месец го сторивме тоа и во моментот кога пристигна, го стори тоа надвор и веднаш повторно имавме односи, тој ниту тој ден не го исчисти ниту миеше, беше плоден за мојот циклус Па, повторно бевме заедно оваа сабота на 14-ти и во недела кафеави дамки само 1 пат имав болки во стомакот и гасови се чувствував многу гладно. Не знам дали сугерирам или можеби сум бремена. Мојот период треба да дојде ова 24

 30.   Chantal dijo

  Здраво
  На 16 февруари имав односи со поранешното момче, но последен пат се симнав минатата недела од јануари, но нередовна сум, факт е дека имам болки од типот на колики, ми даваат гадење, металоиди, пониски болка во грбот, и добивам еден вид бела коса во тежината и не знам дали сум бремена
  Помогни ми те молам

 31.   дајана dijo

  Здраво, имам 6 дена и градите малку ме болат и многу еруптирам и се чувствувам како болки во стомакот. I'llе останам бремена.

 32.   Лерида Печ dijo

  Здраво. Јас се викам Лерида. Имав односи во плодните денови со сопругот затоа што веќе сакаме да имаме бебиња, моето прашање е дали симптомите можат да започнат на 6 дена откако имав гадење, многу сум гладен, несоница, многу гасови, постојана жед и при 8 дена градите почнаа малку да ме болат

 33.   кари dijo

  Здраво, имав секс на 6 април ми беше прв пат и дури не се грижевме за терминот надвор и пиев апчиња следниот ден но пред неколку дена ме боли стомакот и добивам вртоглавица, дали може да бидам бремена ?

 34.   kari dijo

  Здраво! Имам уште 3 дена пред да ми се намали менструацијата, но симптомите се како што следува: најпрво заспав, веќе не спиев, многу издигнував, стомакот ме болеше, но не и менструална болка, имав многу мозолчиња во последниве недела и имам проток на течност, дали е тоа што сум бремена? Среќно на сите

 35.   зулеика dijo

  Здраво девојки, се омажив овој месец, бев со мојот сопруг и три или 4 дена по менструацијата, 16, 17, 19 и на 20 април пиев пилула за итни случаи, проблемот е што имам две недели болки во карлицата , гадење, многу замор и сон и глад што не поминува, освен што гледам како излегоа топчиња во ареолите на моите гради, денес 2 мај направив тест и беше негативен, донекаде сум вознемирен не знам дали да исклучам, почекај уште малку, твоето мислење би било од голема помош, ти благодарам 🙂

 36.   мирта dijo

  здраво Имав однос во плодните денови без заштита и после 5 дена добив про transparentирен исцедок со нишки крв без мирис и по 4 дена од ова се повлече друг исцедок како да е измешан со малку крв и после 4 дена, про theирниот проток повторно се спушти со нишки од жанр оттогаш не се спушти повторно, ме болат само јајниците, особено левиот, понекогаш стомакот ми звучи како да е празен, исто така сум запек, а понекогаш и јас немам апетит И, исто така, не го чувствувам вкусот на храната, ги чувствувам невкусни што и да е. Не знам дали се должи на бременост, ве молам, ако некому му се случи нешто слично, би ве молел, може ли да кажете мене што ти се случи подоцна, ти благодарам
  Сè уште чекам менструација, треба да дојдам уште околу 8 дена

 37.   Каролина dijo

  Здраво Јас имам 37 години, см пред 5 години имав операција ми ги исекоа цевките и ми зедоа см три недели, но помалку се чувствував лошо чувствувам болка во јајниците горење во ка бока на стомакот Не спијам навечер и Скоро цел ден сум Колку може да биде одвратно?

 38.   цеци лами dijo

  Здраво, нервите ме убиваат на 30. Прв пат имав со дечко ми и ме боли стомакот од вторникот, освен грбот, главата и неколку благи шевови во градите a.parye дека имам многу вагинален исцедок. Се плашам дека станува збор за вагинална инфекција затоа што прочитав на Интернет за една што претставува болка во стомакот и абнормален исцедок освен болка во урината. Јас сам. Имам двајца кои би можеле да ми помогнат со ова прашање ако тоа е бременост или симптом на оваа болест наречена кламидија

 39.   Клаудија dijo

  Имав сексуален однос на 11 и на 13 имав кафеав исцедок, датумот на кој требаше да дојде мојот месец и тој проток продолжува да трае, јас сум гаден, гасен, вртоглавица и стомакот се чувствува чудно и имам многу главоболка. !!!!

 40.   тефа dijo

  здраво Имам многу грижи, ве молам помогнете им. Она што се случи е дека мораше да пристигне на 15-ти и веќе поминаа 3 дена и ништо !!!!! Направив тест на крвта и ми излезе негативно, имам болка како да ми е веќе но ништо ... Може ли да бидам бремена ?? : ИЛИ

 41.   quаклин кастиloо dijo

  Здраво, пред 1 година имав етопична бременост, која пресече цевка ... пред 2 месеци имав нормална менструација, но следниот месец, не ... имав многу малку крварење ... капки ... и болка ... имав размачкана крв и ми даваше 100.00 ... неделно ми даваше уште еден испит и ми даваше 1.86 ... док ми кажува дека нема бременост и дека имам уринарна инфекција ... тој ми даде антибиотици ,,, и сè уште се чувствувам лошо, гадно ... имам стомак ... и главоболка ... што ќе биде ... јас сум сомнителен и вознемирен ... помага ...

 42.   Valeria dijo

  Здраво, помогни ми, имав секс во плодните денови без заштита и сопругот влезе внатре во мене, многу пати, менструацијата ми беше на 20 мај и не ми се спушти денес јас веќе доцнам 6 дена и многу ме болат градите , ми даваат разговори во стомакот и многу жедно, вртоглавица од време на време, спиење и многу бензин, ќе биде дека сум бремена не сакам да се возбудувам ...

 43.   Микаела dijo

  Здраво, јас се викам Микаела. Имам 15 години. Во вторникот на 22-ри имав врски, не се грижев за себе, но не завршив внатре. За сабота беше како кафеава и сабота наутро немав ништо, т.е траеше два дена и сега вторник 26 се симнувам малку и ништо кафеаво нешто такво и обично трае 5 дена секој месец, се прашував тетка и наводно на состаноците кога имав секс имав овулација и бев поплодна 3 или 4 дена пред да имам менструација и сакав да знам што е тоа ако е веројатност за бременост или што друго може да биде? Те молам одговори тоа е итно

 44.   јанина dijo

  Здраво, моето име е јанина Јас сум бремена 7 недела и имав темно кафеав исцедок, сакав да знам дали е тоа нормално, благодарам

  1.    Laura dijo

   Здраво, имав сексуален однос (прекин на сексуалниот однос) утрото на денот на овулацијата, има уште околу 7 дена до доаѓањето на менструацијата, но имав многу чудни сензации во стомакот, нешто многу поразлично од предменструална колика, имав многу на гас, некои денови со запек, други малку пуштен стомак, многу гладен, жеден и вагинален исцедок, сакам да знам од кога би можел да направам тест? Дали е можно да забремените со прекум? Благодарам

   1.    Марија Хозе Ролдан dijo

    Здраво, Секогаш кога има незаштитена пенетрација, постои можност за бременост. Поздрав!

 45.   susi dijo

  здраво… Загрижен сум! Во текот на месец април започнав да пијам апчиња за контрацепција, но бидејќи бев многу чувствителна, решив да ги сменам за месец мај, сепак бев исто толку чувствителна, па решив да ги оставам на 9 мај и два дена подоцна (11 мај) пристигна нормалниот период. После тоа имав сексуален однос, но тој не дојде кај мене и веќе недела и пол имам многу главоболки, вртоглавица, гадење, каков било сладок мирис или патување ме врти во глава .. понекогаш се чувствувам многу гладен и јадам со желба и откако ќе завршам, ме тера да повраќам, или понекогаш не ми се јаде нешто 🙁 🙁 дали е можно да бидам бремена?

 46.   susi dijo

  здраво… Загрижен сум! Во текот на месец април започнав да пијам апчиња за контрацепција, но бидејќи бев многу чувствителна, решив да ги сменам за месец мај, сепак бев исто толку чувствителна, па решив да ги оставам на 9 мај и два дена подоцна (11 мај) пристигна нормалниот период. После тоа имав сексуален однос, но тој не дојде кај мене и веќе недела и пол имам многу главоболки, вртоглавица, гадење, каков било сладок мирис или патување ме врти во глава .. понекогаш се чувствувам многу гладен и јадам со желба и откако ќе завршам, ме тера да повраќам, или понекогаш не ми се јаде нешто 🙁 🙁 дали е можно да бидам бремена? АХХ ми дава и многу ТРЕТИ! но МНОГУ и имам колика ... малку болка! помогни ми! дадете свое мислење

 47.   клаудија алехандра сааведра маталмала dijo

  Здраво, мојот партнер и јас не се грижиме едни за други со кој било метод, моето априлско правило беше на 16-ти и траеше повеќе од три дена овој месец бев пред 10 и добив многу малку на 08 мај чувствував симптоми на настинка Уринирам толку често имам болка во стомакот и сум полн со гасови. Се чувствувам како пецкање во лицето и плачам за сите духови е на подот, можно е оваа бремена да помогне да се радува

 48.   Јасмин Мендез dijo

  Здраво, јас се викам Јасмин, неодамна започнав сексуални односи со партнерот и менструацијата започна на 18 мај, редовно сум. И денес на 28 ми се појави кафеав исцедок и не знам зошто, се плашам. Можете да ми помогнете ?

 49.   Јаз dijo

  Здраво, земам контрацептивни средства, но понекогаш заборавам да ги земам имав секс без заштита имав кафеав исцедок имам главоболка и ме болат јајниците ќе морам да дојдам на 10-ти другиот месец

 50.   Наталија dijo

  Бараме бебе, имам уште една недела пред да ја допрам менструацијата ... Се чувствував пред два дена ... болка во стомакот, јадам малку и се чувствувам супер исполнето. Покрај тоа, имам непријатност во левата дојка..како да ме изгоре, но не сум се удрил ... овие што ги именувам..се симптоми на бременост?

 51.   Адри Калдерон dijo

  Особено сакам да знам дали можам да забременам или не. Пред повеќе од осум дена на датум 10 мај имав незаштитен секс, по три дена крварев ден и половина, но сега се чувствувам лошо затоа што чувствувам дека сè се движи, имам мачнини, но стомакот не ми се враќа, стомак ме болат, јајниците и нозете, има моменти кога копнеам по нешта и многу јадам и не гледам дека храната ме гади, но не го вртам стомакот, многу спијам ………… .. што може да биде?

 52.   liz dijo

  Пред 1 недела ипол дечко ми само ми го розови својот дел од моја страна, немав односи со него и донесов вондон, требаше да се спуштам на ден 1 но сепак не се спуштам и не знам што да мислам се чувствувам воспален од себе помогни ми го стомакот

  1.    Алондра dijo

   веднаш исклучи бременост. Може да имате проблеми со цревата или колитис, посетете го вашиот лекар.

 53.   Мрачно dijo

  Пијам апчиња против зачнување еден ден без да земам »'сега бојам темна боја и имам болка во стомакот» »» дали е бременост?

 54.   Ангела dijo

  Здраво ... Имам проблем имам 1 месец што не ме спушта но немам гадење или вртоглавица, само она што ми дава е треска, а минатиот месец добив менструација и се помина совршено и завршив и имав односи, но следниот ден се вратив да ја добијам мешавината !! Ме прави многу чудно затоа што веќе не се симнувам овој месец !! ... Може ли некој да одговори на моето прашање ако сум или не сум .. ???

 55.   Клаудија dijo

  Здраво на сите. Сакам да коментирам чуден симптом што го имав во првиот месец од бременоста, (дури и не знаев дека е), но за прв пат почувствував силни палпитации како тахикардија. Се сеќавам дека отидов на клиника и не најдоа ништо лошо, но пулсот ми беше многу силен, следната недела дознав дека сум бремена, од тоа време до целата моја бременост ги чувствував тие пулсирања и дека стануваше посилен од 20-та недела од бременоста и сега кога сум во 37 недела сум со многу повеќе и нефер со вртоглавица и отежнато дишење. Не знам што се должи затоа што лекарот ме провери и мојот притисок е добар, уште повеќе се повлекува и ми вели дека сè е нормално. Иако ги додавате сите други типични симптоми на бременост, а особено сте високи, сепак е многу непријатно.

 56.   Nelly dijo

  Здраво, имам едно прашање, ме оперираа, ме исекоа за да избегнам да родам бебиња пред 7 години, но грбот ме боли како кога сакам да се симнам, но штотуку завршив и чувствувам движење во стомакот и одеднаш гризнувам градите сакам да знам на што се должи

 57.   Ангуи dijo

  Видете, имав секс со своето момче во помалку плодни денови и симптомите ми се како грчеви, гадење и добивам многу проток на крв и крв. Дали ќе бидам бремена?

 58.   Алондра dijo

  Имам проблем минатиот месец се симнав 3 дена пред да ме допре правилото на коските на 13 мај и се симнав на 10 мај, но траеше само 4 дена и се спушти многу малку, направив тест за бременост и излезе негативен и овој месец морав да се спуштам на 10 јуни и денес на 7 август имав мало дамка, само неколку многу про transparentирни капки крв. Прашањето тука е: Може ли да бидам бремена?

 59.   Dy_Lulu dijo

  Здраво, знаете дека пред 4 недели имав однос, и требаше да се спуштам на 5-ти овој месец и ништо да не ми падне, за време на овие 4 недели почувствував болка во долниот дел на стомакот, пред некој ден почувствував мирис и морав да се оддалечам затоа што ми даваа гадење, јас исто така копнеев да јадам на сите часови и пред една недела одев со чувство на студ, последните два дена имав бел исцедок, исто така, болка и оток на градите вчера направив тест за бременост и јас Излезе негативен, не знам што може да биде

 60.   мелиза dijo

  Здраво девојки, нешто чудно ми се случи. 11 дена после менструацијата, добив малку кафеав исцедок и имав мала болка во јајниците. тоа ми се случи само еднаш. Ох, следниот ден имав болка во левиот јајчник, но за една секунда .. Имам метеж натис и се чувствувам многу уморен. Има моменти кога ми се врти во главата и притисокот ми се намалува. Јас не се грижев за себе со мојот партнер. Сакам да знам што може да биде. Ми треба одговор, те молам

 61.   Аароши dijo

  Здраво!!
  Периодот ми беше одложен 3 дена и после 3 дена имав многу малку крварење следниот ден кафеавата дамка е ретка бидејќи не е вообичаено кај мене менструациите обично траат 4 дена минимум и максимум недела и се многу обилни, бев во моја Доктор затоа што имам кандидијаза ми препиша јајце-клетка и ми рече дека ќе почека 15 дена да направи анализа на крв и урина.Пред еден ден се разболев со дијареја и гадење само еден ден и сега имам болки во долниот дел на грбот и чешање брадавици.Бев бремена три пати и секоја бременост е тотално различна. Може ли да бидам бремена?

 62.   Ана dijo

  Добро попладне, јас секогаш бев многу точен во менструалниот циклус минатиот месец, беше 12 мај, но се чувствував чудно веќе две недели со вртоглавица, мојот стомак ја претвора храната што не ми се допаѓаше, сега само копнеам за главоболки. спијам и се чувствувам чудно во стомакот пред да ми дадат симптоми пред менструацијата и затоа знаев дека е мојот ред, но овој месец не ги презентирав тие симптоми и направив домашен тест, но ништо што нема да ми помогне.

 63.   маријана и алехандро dijo

  Ми треба помош, те молам, загрижен сум. Бев двапати со мојот партнер, тој не заврши внатре, но периодот не ми доаѓа откако го родив моето бебе 7 месеци и таа сè уште зема гради. Но, се чувствував лошо во последно време имав болки во стомакот често гасот боли многу од десната страна на мојот додаток што ќе ми помогне и благодарам

 64.   мизуки dijo

  Здраво, како си? Имам едно прашање 2 недели дека не ми се спушти, но една недела пред тоа имав лесно крварење некое време и во еден ден и не беше повторено, оваа недела направив бременост тест кој Отпрвин го означувам негативно, но по 3 минути ја означувам другата линија како позитивна, абдоминалниот дел многу ме боли и веднаш ги откривам мирисите, некои ми предизвикуваат гадење, други милуваат мириси и се обидов да испитам резултат еднаков на оној што се случи на тестот, но не можам да најдам никаков одговор, некој би можел да ми помогне.

 65.   Монсерат dijo

  Ола Имам неколку чудни симптоми започнати од вртоглавица по неколку капки крв во долната облека, а сега имам болки во вагината и осип се чувствувам малку уморен и ме боли грбот ...

  Повеќе не знам што да мислам и сè уште се сомневам дали да го направам тестот пред наведениот датум или, се разбира, ако не ми дојде менструацијата

 66.   Лизбет dijo

  Здраво ... Се надевам дека ќе ми одговориш.

  Па, јас сум многу неправилен, менструациите варираат од 35 до 46 дена, имав секс на 24 мај, а последната менструација ми беше од 26 април до 2 мај. Факт е дека тој не заврши внатре, но овој месец сè уште не сум го добил периодот, веќе сум на 50-ти ден и ништо, во последната година никогаш немав циклус поголем од 46 (беа само три долго, другите беа мали), немам многу симптоми, само бел вагинален исцедок, многу мали болки во стомакот, спротивно на запек, одам многу често во тоалет и тоа не е толку нормално за мене, и понекогаш ми се врти во главата, но навистина мислам дека можеби го замислувам тоа. Може ли некој да ми каже дали му се случило истото? Сакам да откријам дали може да биде бременост или не, бидејќи добро, мислам дека ќе биде многу тешко, бидејќи не заврши внатре и поради мојата неправилност.

  Како прво, благодарам: ')

 67.   Лизбет dijo

  Заборавив да коментирам дека имав и чист исцедок со многу тенок проток на крв.

 68.   Daniela dijo

  Здраво, би сакала да знам дали сум бремена, ве молам одговорете ми веќе две недели имам блага болка, многу вртоглавица, многу слабост и добивам бел исцедок не сум го направила тестот затоа што многу се плашам од резултатот, дали може да ми помогнат ако сум бремена ??

 69.   Лизбет dijo

  Даниела, дали веќе го имаше доцнењето? Јас сум исто како тебе, и сличните симптоми ... тоа е уште позагрижувачко.

 70.   алехандрина dijo

  Ола чика ви кажувам дека имав односи со момчето во април, не се сеќавам на денот, но беше мај и периодот не ми стигна, а храната беше одвратна и се чувствував маријадален и ми се издуваше стомакот имав многу проток дека морам да користам санитарна крпа за да не ги навлапам пантолоните истрив розево обоено лебе крварење и добив тест но ми даде негативно кога ќе ми го допре стомакот се чувствувам како пулсации нешто такво и ме боли ако притискам имав менструација во средината на мај, но грчевите беа многу силни неподносливи и се лекувам само 3 дена кога ќе трае една недела и во последно време носам гадење и бомито кога јадам премногу моето тело не ме сакаше чувствував пикете во едно од моите чиче и вчера отидов да танцувам и да танцувам кумбија солтадита и кога го завршив тој Многу силна болка во панса се чувствувам како пикет што ми дава и тоа не знам што да правам. Јас сум многу загрижен

 71.   Ангела dijo

  Здраво, сакав да ти кажам и да видам дали некој може да ми каже и дали е нормално тоа што ми се случува. Овој месец ја очекував менструацијата на 13-ти, но на 9-ти попладне го извалкав заштитникот со кафе, а во времето кога одев во бањата и видов чист исцедок со црвена крв. Десеттиот дојде кај мене цел ден многу врв, 10-ти, исто како и 11-ти, воопшто ништо. На 12-ти од време на време знам капки крв и тоа беше последното. Јас сум личност која доаѓа во мене во голема количина секој месец. И со болка. Овој месец ништо ако денес 13 почувствував горење во градите и во овој момент имам мала болка во стомакот.

 72.   Стефанија марокин dijo

  Здраво, добро попладне, добро, погледнете дека во петокот дознав дека сум бремена и од таму добив ужасна болка во стомакот и ужасна леснотија, не знам што да ја отстранам и во рок од 3 дена ми овозможуваат осигурување јас не знам што друго да направам, одам на шести ден со болка во стомакот, иако леснотијата не е толку болката е неподнослива на моменти, а зголемувањето на гасовите е нормално?

 73.   Jоси dijo

  Здраво девојки, ќе ви кажам дека престанав да доаѓам на 4 февруари, месец од промашен месец, го направив тестот негативен, но секогаш постои тоа шесто сетило што ви кажува дека поминувате уште еден месец, а јас не добив исклучив, решив да направам друго и Ако беше за мене, она што ме натера да се сомневам дека е болка во градите и чувствителност во носот, затоа напред ако излезе негативно, а сепак не ми доаѓа релаксирачки, а потоа продолжи да правиш тестови веќе има 4 месеци и среќен сум

 74.   Ванеса dijo

  Не знам што ми се случува. Само еднаш повратив, имам многу бензин, желба за истата {чизкејк}, гадење, само вртоглавица, ми доаѓаат сите мириси, уморни и поспани, несоница, металоиди и одам секој ден во тоалет, што не е нормално за мене .. Паднав во нормална менструација {редовно сум} и на 3-ти и 5-ти ден од менструацијата имав кафени дамки. Синоќа моето тело побара ладна вода.

 75.   танија dijo

  Здраво, некој што ми вели, не знам што ми е, јас веќе имам 3 месеци дека правилото ми паѓа 2 пчели месечно и ми се врти вртоглавица и ми излезе крв од носот, коса што никогаш не сум ја поминал и Се чувствувам како epиркање
  во стомакот

 76.   Martina dijo

  Здраво. Имав секс во понеделникот без заштита. И во среда и четврток имав болки во карлицата како грчеви. И во петокот малку ме боли глава. И јас сум без апетит и стомакот звучи многу како грчеви и освен вагиналниот исцедок има многу во последните 4 дена ... Можеби сум бремена или е нешто друго? Дали е рано да се каже? Поминаа едвај 6 дена.

 77.   Памела dijo

  Здраво пред скоро еден месец дека не го видов сопругот x затоа немавме односи, тој дојде пред точно 13 дена дека имавме односи и пред една недела дека имав обилен жолтеникав исцедок без мирис и чешање, тие се многу течни и морав да дојдам на 18-ти, но нередовно сум во последните месеци, овој датум ми дојде и денес претрпев важна линија со интензивна темно кафеава боја и ништо друго.

 78.   Едит Морејра Мондалго dijo

  Здраво, менструацијата ми доаѓаше нормално секој месец, дојде точно, но последните два месеци дојде само два дена и заврши, се чувствувам вртоглавица немам апетит да јадам имам многу подригнување и гасови. Не одам во тоалет како и обично (запек) стомакот ми е отечен 1 месец и одам многу често во тоалет, ве молам помогнете ми.

 79.   летицијазолис dijo

  Здраво, може ли некој да ме насочи, грбот премногу ме боли, и градите, направив неколку крвни тестови и ми дадоа позитивни, се симнав на 14-ти, но направив екко и ми велат дека носам кистести во јајниците xfa помогни ми многу сум збунет едноставно не знам како да размислувам, бидејќи ми велат дека земав пастија или си инјектирав

 80.   ihp dijo

  Здраво, мојата состојба е дека менструацијата е многу редовна и секогаш пристигнува на 21-ви и трае три дена, но сега пристигна 18-та и траеше само еден ден нормално, а другите денови крварев само кога пишам и со болка како да е цититис. Последен пат имав незаштитен однос во саботата на 13. Зошто траеше само еден ден ако не сум зел ништо или не сум направил нешто што не сум правел порано?

 81.   било dijo

  Здраво, може ли некој да ми помогне? Имав односи последниот ден од менструацијата и следниот месец доцнеше 3 дена, но кога ми пристигна менструацијата беше кафеава, не беше нормално и имав грчеви или конци во стомакот, некој може да ми помогне

  1.    ова dijo

   Јас ти кажувам дека менструацијата секогаш трае 3 дена, но овој месец траеше само 2 дена, кои беа 16 и 17 овој месец вчера повеќе не добивам ништо, но денес го донесов како црвен отпад, одам со гадење, болка Глава момент пред мене имав конци во левата страна на стомакот и грч во десното стапало одам со мало истекување на слуз. Никогаш не ми се случило тоа!
   Кога имам секс со мојот господар, тој ги исфрла (задник или грб), но тие ми рекоа дека пред да дојдат, тие фрлаат како течност (не го знам името) дека може да донесе и сперма и може да те натера бремена

   Може ли да бидам бремена?
   ПРВО ОД СИТЕ, БЛАГОДАРАМ.

 82.   зулма dijo

  Здраво
  Имам многу сомнежи, ги имам сите симптоми. Горе, колку е чудно. !!
  Дури и пред да дојде менструацијата, но добив менструација на 17-ти попладне и на 19 попладне престана и крварењето беше многу мало, можев да го забележам секој пат кога ќе се менував. Не користев тампони како и обично.
  А симптомите што сè уште ги имам се гадење, назална конгестија, чувствителни гради и Како е отечен стомакот можам да кажам затоа што немав пансита и чувствувам иглички во стомакот, дали е тоа нормално?
  Или можеби е бремена !!
  Кога тестот за бременост може да биде сигурен?

 83.   Ванеса dijo

  Никогаш не пишувам и ако тие нема да одговорат, тогаш подобро да не го сторам тоа. Благодарам

 84.   Дијаман dijo

  Здраво, во последните неколку недели се чувствував многу уморно и премногу спијам, носам многу металоиди во текот на денот и понекогаш гадење. Стомакот се чувствува многу надуен, тешко ми е да дишам и не можам да спијам на стомак. менструацијата ми дојде минатиот месец нормално. Beе биде дека можеби сум бремена

 85.   Јоли dijo

  Здраво, добро утро, малку сум загрижен затоа што веќе две години барам да забременам, веќе имам 7-годишна ќерка, но сакам уште едно бебе, па се обидувам да останам бремена веќе 2 години и не бев во можност, во моментот веќе доцнам 8 дена и секогаш сум многу редовна, менструацијата се спушта на 14 мај и е 22 јуни и не ми се спушта, јас водам активен сексуален живот и симптоми што ги имам се многу болка во стомакот и десниот јајник Ме боли многу, имам исцедок од вагината и спротивно на запек работам нормално .. Се надевам дека ќе можеш да одговориш на моето прашање, благодарам, поздрав.

 86.   Патриција домингез dijo

  Здраво како си?
  Јас ти велам дека сум со задоцнување од 14 дена и денес, 24 јуни, добив кафеав исцедок ... во рок од 14 дена настинувам, имам гадење, чувство на несвестица, ја гадам омилената храна, коса на брадата и на градите, за што како што сите сме имале односи без да се грижиме за себе, јас сум еден од вас
  Сакам да прашам дали ова е чуден симптом на бременост.
  Ве молам, ми треба објаснување за моите сомнежи бидејќи консултациите со гинекологот не се малку скапи и работниците на повик се заморуваат да ја чекаат консултацијата ...
  Однапред ви благодарам и чекам одговор на моето прашање.
  Поздрав

 87.   Патриција домингез dijo

  Извини што искоментирав дека сакав да го ставам 23 јуни, така што денес е илјада извинувања ..
  Поздрав

 88.   Руси мери dijo

  Здраво
  Имав менструација пред недела ипол и денес ми е плоден ден во последно време имам многу несоница имам отечени гради и не ја поднесувам болката во долниот дел на грбот и денес имав слабо крварење не знам што се случува Имам 3 години со мојот партнер и никогаш не сме се грижеле за можно е да бидеме бремени

 89.   Мири dijo

  Здраво, јас само што ја отстранив спиралата на 4 јуни затоа што јас и мојот сопруг сакаме да му дадеме мал брат на моето 4-годишно бебе, имавме односи веќе осум дена имав болка во половината, малку болка во градите и шевови во јајниците. Неколку дена бев многу жеден, дали е тоа што веќе сум бремена? Или е премногу рано да се биде? Првата бременост го повреди колкот како предупредување дека доаѓа периодот, како и градите, но многу. Затоа сега кога симптомите се различни и затоа повеќе не знам дали е бременост или знаци дека доаѓа менструацијата. Некој можеше да ми одговори. Благодарам

 90.   јохана dijo

  Здраво, имав врска со момчето на 18 мај и менструацијата ми дојде на 24 мај, но малку и помина само еден ден на 24 јуни и не сум се симнал и имам многу чудни симптоми, имав мали испакнатини на кожата и јас ме болат стапалата ми се спие попладне и ме боли стомакот и двете вечери, главата и наутро го одржувам носот сув и многу гладувам. Наместо тоа, ми дава чувство на повраќање и како одам да се онесвестиш. Ги чекам вашите одговори за да видам дали сум бремена ... Ви благодарам за вниманието на оваа страница

 91.   смарагд dijo

  Здраво, само што започнав со науки и главоболки и малку замор и имав секс во плодните денови и не знам дали сум бремена. Треба да се спуштам другата недела, но од утрото започнав за некој да ми помогне

 92.   Ева dijo

  Малку сум заглавена една недела на 24-ти, ми дојде правилото, а на 29-ми ми остави после тоа имав односи со моите партнери без претпазливост. Со денови имав лош стомак предизвикан од желба да бидам млада и лоша и силни главоболки и не знам дали би можела да бидам бремена

 93.   гриселда dijo

  Здраво, јас се викам Гриселда .. Ви кажувам дека пред 3 месеци ми течеше кафеава жартиера и во тие 3 месеци не добив црвена менструација како што треба .. Само што се симнав. кафеав кафеав проток и вистината е дека не знам што да направам направив 3 теста и излезе негативно

 94.   Мири dijo

  Здраво, пред точно еден месец ми ја отстранија бакарната спирала затоа што сакам да му дадам братче на моето бебе, овој месец повторно ми доаѓа менструацијата, но треба да издржам точно осум дена, сега траеше само 4 дена, нели?

 95.   Јајаира dijo

  Здраво, чувствував ретки симптоми на медиум што не ми се случиле пред некои да застанат во менструацијата. Тие ми даваа болка од издигнувања, се разбира дека тоа е редовна работа кај една жена, но како три дена тие повеќе не ми ја даваа болката во стомакот, се чини чудно, бидејќи имав сексуални односи без заштита, но земав некои апчиња Контрацептиви Јас скоро ги завршив и како што реков пред три дена тие престанаа да ми даваат грчеви и сега болките што ми ги даваат се оток во градите и болка што ја чувствувам кога ќе дојде менструацијата и исто така имав чувствував надуеност во стомакот кога јадам нешто или наутро, попладне или во кое било време од денот, во последно време навистина сакам да одам во тоалет за да мочам и имам екстракција и имам и назална конгестија, назална метеж јадам Два дена, во последно време имам и многу несоница. Би го ценел ако можете да ми одговорите, итно ми треба одговор во случај да беа симптоми на бременост, суспендирајте ги таблетите за контрацепција :)

 96.   мој dijo

  Здраво! Се надевам дека некој ми одговори! Имав секс без да се грижам за себе, следниот ден го испив пилулата наутро! Следниот ден добивам желатинозен кафеав, неколку дена подоцна имав секс без да се грижам за себе и тој заврши во тоа, со денови имав болки во стомакот, звуци во кујната, ме боли стомакот, често мочам, имам ужасен мирис! Не сум многу гладен, многу сум нервозен, направив 5 теста и сите негативни! И добив бел, тестен, желатинозен исцедок! Може ли некој да ми помогне? Те молам !!! 🙁 благодарам

 97.   мој dijo

  Се чувствувам толку уморно! Стомакот ми се отекува, се чувствувам надолу, ме болат градите, дали некој знае? Дали ќе биде бремена или што ќе биде? Само на 29-ти имам ред! Јас сум многу загрижен .. Дали некој знае нешто? Те молам! Некои! мислења! ВИ БЛАГОДАРАМ!!

 98.   Lydia dijo

  Здраво, јас сум многу нервозен, имав секс со мојот вереник на 22 јуни и почувствував многу мачнина.Подадов тест и излезе негативно. Потоа, имав односи на 2 јули и не чувствував гадење се додека после една недела не ме повреди грбот, гадење, болка во вагината, понекогаш болка во синусот ... Јас сум нередовна во менструацијата.
  Моето прашање е! Може ли да бидам бремена?

 99.   Монтсерат dijo

  Здраво, јас имав реласуони и сè уште треба да ја распуштам менструацијата, но стомакот ми се чудеше чудно како кога држите многу за да одите во тоалет и исто така е воспалено и исто така имав многу бензин, некој може кажи ми дали му се случило ова.

 100.   Сеси dijo

  Ами ја добив менструацијата на 29 јуни, сигурен сум дека имав релапси на 2 јули и сега имам многу мачнина вртоглавица и многу спиење ќе биде дека сум бремена, многу се плашам дека не се погрижив за никаква контрацепција и на 15 септември го изгубив бебето од осум месеци бременост дали ќе бидам ако сум бремена? Чекам и ти ми одговориш и однапред многу ти благодарам! 🙂

 101.   меки dijo

  Здраво, моето име е Мелиса, прв пат кога ја посетувам оваа страница. Но, моите симптоми се следниве: Имам металоиди и мала вртоглавица, храна што ја сакав, ја имам веќе, и добро доцнам два дена, не знам дали можам да бидам бремена, понекогаш имам мала болка во вагината, може некој да каже мене ако сум бремена

 102.   Marlene dijo

  Здраво! Периодот во јуни беше една недела пред мене, и беше 7 дена со темно кафеава боја, а на јули не добив тврдење дека имам гадење, металоиди, болка под стомакот, градите ме болат и добив малку циган про transparentирни брадавици. Дали ќе биде бременост? Направив тест и се врати негативно !!

 103.   Carmen dijo

  Здраво, менструацијата ми е нередовна, дојдов 5 дена и 4 подоцна се вратив бев со мојот партнер на 29 јуни и е 15 јули и нема период, имам болки во стапалата, замор, болка во долниот дел назад 2 дена и густ бел исцедок без мирис. дали може да биде бремена? Ви благодарам

 104.   камила dijo

  Здраво, имам барање. Имав примарна аменореа, но минатиот месец добив менструација на 10-ти и 11-ти.
  И ПА околу една недела сум со чудни болки во стомакот, спиев како вата и сега не можам ... не можам ни да спијам на страна: / и тоа се болки што ми даваат одеднаш во секое време од денот ... Но, веќе е многу за Болките се одеднаш многу досадни, не можам да ги прекрстам нозете и има мириси што порано ми се допаѓаа, а сега ми се гадат ... Што можам да бидам да знам дали Јас сум бремена или не

 105.   камила dijo

  Здраво, имам барање. Имав примарна аменореа, но минатиот месец добив менструација на 10-ти и 11-ти.
  И ПА околу една недела сум со чудни болки во стомакот, спиев како вата и сега не можам ... не можам ни да спијам на страна: / и тоа се болки што ми даваат одеднаш во секое време од денот ... Но, веќе е многу за Болките се одеднаш многу досадни, не можам да ги прекрстам нозете и има мириси што порано ми се допаѓаа, а сега ми се гадат ... Што можам да бидам да знам дали Јас сум бремена или не

 106.   вознемирен dijo

  Јас сум загрижен во јануари, имав спонтан абортус и имав односи со сопругот без да се грижам за нас и сè уште не сум го напуштил минатиот месец ми дојде менструацијата на 18-ти и имавме односи на плодни денови и добивам многу ноуси , главоболки и замор, болка во вратот. Ваја дел од стомакот може да биде јадро, бидејќи нашиот груб сон mw може да помогне

 107.   Ајлен dijo

  Здраво, сакав да коментирам дека имав односи последните денови од минатиот месец и менструацијата беше пред мене 10 дена пред тоа. И сега сум со многу болки во грбот и секогаш како грч во тавата. И многу болка. Ќе бидам бремена

 108.   СВОЈСТВО dijo

  Здраво, како си ти? НЕМА ЛИЗИНА, но незнам дека може да биде XQ да одам во конфузија ...

 109.   Gra dijo

  Здраво, минатиот месец зедов 4 апчиња за контрацепција заедно, ги земам пред 2 години, и овој месец ги земам нормално. Минатиот месец имав само 1 ден. Утре требаше да дојдам, но денес добивам темно кафеав исцедок, а потоа јасно, нема крварење, чувствувам болки во стомакот една недела, градите ми се зголемија, но не ме боли, чувствувам замор и понекогаш несоница, понекогаш запек, чувствувам подуени, и моите раце се надуени. Лошо поминувам и многу сум вознемирена, не знам дали може да се должи на стрес.

 110.   нахир dijo

  Здраво, јас се грижам за себе со инјекции и ми доаѓа но овој месец ми дојде како 3 пати и првиот ми дојде само еден ден а другите дојдоа со часови и ми дојде како кафеава боја и јас имам многу душкање кога ќе дувам нос понекогаш добивам крв И навечер не можам да спијам и стомакот ми отекува, ми се случуваат скоро сите работи што ги дизајнирам, но не сум бремена? Благодарам

 111.   issизел шајри dijo

  Здраво добра ноќ само што наполнив 18 години пред неколку дена
  Јас и мојот партнер никогаш немавме целосна сексуална врска, таа само влезе во мене и ме напушти, никогаш не дојде како што велат во мене
  И добро, јас сум исплашен затоа што претходниот месец ми дојде менструацијата, но премалку и имав многу проток и овој месец, поточно, сега сум како минатиот месец
  Не знам што да направам за неколку месеци одам на универзитет
  Погледнете 13 тие направија операција затоа што имав многу голема циста и кога ми ја извадија, фалопиевиот сокет ме оштети, ми рекоа дека ќе се борам да имам деца бидејќи работи само еден канал.
  јас сум исплашен
  Тие мислат дека можеби сум бремена
  Кога и да дојде менструацијата, ги имав гореспоменатите гасови и бев мега надуена и денес не е исклучок
  Не знам што да правам, навистина се плашам, ве молам помогнете ми

 112.   Џозеф dijo

  Здраво, имав односи со мојата девојка, но кондомот се скрши ... но тој рече дека чувствува дека ќе има менструација и не го спушти, тој ја имаше само сензацијата, а потоа престана да ја чувствува, што може биди?

  1.    Мејеин Молина dijo

   Здраво pозеп, добро погледнете дали вие и вашата девојка имавте врска со уште неколку дена од нејзиниот период, тешко дека е бремена затоа што 7 дена пред менструацијата жената престанува да станува обуларна затоа мислам дека тоа е резултат на стрес што не се намалува или затоа што има задоцнување како и секој друг, но мојот совет е да почекате 2 недели и да го направите тестот за бременост што е крв затоа што домашните тестови имаат тенденција лесно да се променат, но не заборавајте да почекате околу 2 недели затоа што ако го направите пред тестот ќе ви даде негативен затоа што тој сè уште не може да го открие тоа затоа што е многу мал, не грижи се и расположи се, јас знам за што зборувам затоа што сум медицинска сестра

 113.   јахет dijo

  Здраво, погледни пред 8 месеци не се симнав затоа што планирав пред два месеци престанав да планирам но постојано чекам да се симнам и ништо друго не ме болат градите, ми прават грчеви но имало пред 15 години , те молам, сакам да бидам бремена, но ништо Не можеш да ми кажеш дека пијам за да се симнам затоа што разбирам дека без период не овулирам и не забременувам.

 114.   Мејеин Молина dijo

  Здраво, малку сум исплашен затоа што еден ден имав врски и мојот дечко заврши во мене повеќе од три пати и мојот проблем беше што не го сфатив датумот во кој бевме и дека пред 2 дена истече инекцијата за планирање. Па, откако имавме однос неколку часа подоцна почнав да се чувствувам инициран и во стомакот и стомакот и ми се гадеше како сè што јадев да ми остане во грлото и почувствував потреба да повраќам затоа што ми пречи затоа што сè уште не можам да направам една бременост тест затоа што е многу рано, но ако би сакал да ми дадете свое мислење, ве молам многу би го ценел

 115.   Даниса dijo

  Здраво, извинете
  Јас се викам Дани и излегува дека не се грижев околу себе околу една година, можеби повеќе ...
  Сакам да останам бремена, но се чувствувам како секој месец да се разочарувам.
  Одеднаш имам одложувања и се чувствувам лошо, а потоа менструацијата многу тешко паѓа. Дали може мојот партнер да прави loveубов многу силна кон мене? Може ли да биде затоа што порано си инјектирав?
  Треба да имам менструација на крајот на месецот, но имам болка во левата страна на стомакот, над колкот, градите малку болни (ми се случува и со менструацијата), сум пренатрупан, толку многу дека морам да дишам преку уста (не ладно) и ми се чини дека мочам често, инаку стомакот ми се отекува
  исто така да имам односи, чувствувам притисок
  Дали треба да се возбудам или не?

 116.   Карла dijo

  Здраво, имав ситуација на триење со моето момче ... Јас сум девица, но според календарот бев на плодни денови 4 јули и 5 јули беше денот каде што беше можно повеќе да забременам, менструацијата треба да слезе на 19 јули и под 17 јули, пред закажаниот датум ... мојот календар е скоро секогаш ефективен на датумот само што понекогаш пристигнува два дена подоцна. Поентата е дека според мојот календар повторно сум во плодните денови но се чувствував различно со грч во карличниот дел, замор, отечен стомак и вчера, 24 јули, почувствував силна главоболка и двапати без сила, се чувствував малку одвратно како стомакот да ми се расипува од мачнина, во среда 23 овој месец пиев апчиња за контрацепција (ЕВИТАЛ) и почувствував грчеви во карлицата и требаше да одам во тоалет и веќе 3 дена ги чувствувам тие симптоми. Може ли да бидам бремена заради нејзиното пред-семинално време кога беше во мојата зона (V) за време на возбудата и на едните и на другите?

  Ве молиме почекајте итни одговори. Не знам дали симптомите ми се метали, но ги чувствувам недела дена по состанокот на 4 јули.

 117.   анонимен dijo

  Здраво, ја отстранив спиралата на 4 јуни и имав односи во плодните денови, но ако ја намалам менструацијата, лошо е што секогаш траеше 8 дена и тоа време ме сечеше на шести и седми ден и повторно јас слези на осми, оттаму повторно тој имаше исти односи во моите плодни денови, денес требаше да се симнам, но сè уште немам, имам многу болка во градите, но повеќе во десната и денови пред да почувствувам пункции во јајниците, зошто е тоа? Најпосле ќе бидам повторно бремена или не !!

 118.   анахи dijo

  здраво Имав односи пред 22 дена и имав од другата недела но одеднаш ме гади имам многу гасови и стомакот ми се зголеми се чувствувам запек градите многу ме болат може да бидам бремена и во последно време имам многу празнење изобилно и транспарентно

 119.   анахи dijo

  xfa помогни ми, не знам што правам, имам само 18 години, се плашам да зборувам за тоа и да и кажувам на мајка ми за тоа што ми се случува

 120.   Патриша Лопез dijo

  здраво, треба да знам дали сум бремена, но премногу е рано! Месец и половина чувствувам малку уморен, раздразлив, многу слаба вртоглавица, имам и многу гасови, а пред два дена градите почнаа да ме болат во долниот дел, болката веќе исчезна, половина пред еден месец веќе имав сомневања дека сум бремена, сепак имав менструација, иако секогаш беше болно првиот ден, овој пат го повреди целиот период и беше 5 дена, нормалната боја, стомакот ми е малку отечен! те молам помогни ми!

 121.   helen dijo

  Здраво. Па јас ти кажувам, живеам со мојот партнер веќе 3 месеци. И 6 месеци обидувајќи се да забремените. Јас секогаш доцнам два до четири дена. Сега задоцнив 3 дена. Но, сите симптоми. Вртоглавица, главоболка, нагон за плачење, лошо расположение, не сум гладен, гаден, не можам да спијам на стомак затоа што ме болат градите. Јас пумпав само еднаш во 3 часот наутро. Мојот сопруг и јас сакаме бебе толку многу. Но, јас сум исплашен да добијам илузии повторно. Помогни ми.

 122.   Vanessa dijo

  Здраво девојки, добро ви велам, имав односи со дечко ми во моите плодни денови и ејакулирав внатре имав доцнење од 10 дена и се симнав помалку од нормалното и овој период беше една недела пред мене и истото го доби исклучен многу малку и овие два пати имам Даун без болка во менструацијата (менструацијата ми трае 6 дена и имам многу грчеви и сум редовна) ве молам помогнете ми ќе бидам бремена

 123.   Нина dijo

  За да знам дали некој може да ми помогне, задоцнив 13 дена градите ми се воспалија, одам во тоалет секој толку често, секогаш се чувствувам многу уморно без да сакам да направам ништо, но направив 2 теста за бременост и 2 беа негативни, па Не знам што имам 16 години и многу сум нервозна

 124.   julie dijo

  Во месец јули, финале и август денес, имав силна вртоглавица како да ќе се онесвестам и придружени со тоа се гадење и повраќам дека навистина не знам што е, може да бидам бремена или што? И, навистина посакувај ми и мојот партнер

  1.    алеџиита дијаз dijo

   Здраво девојки, погледнете, не знам дали сум бремена или не, затоа што 3 дена откако ми ја ставија батеријата, имав односи и тој излезе однадвор и јас ги намачкав прстите и поминав до таму, ќе да има можности за забременување

 125.   Барбара dijo

  Здраво, би сакал да го тргнете ова прашање СЕГА. ! Јас задоцнив 9 дена, требаше да дојдам на 26-ти, полагав домашен тест и ми излезе негативно. Имав односи на 3/8, дали може да има негативно тестирање за мене? Јас сум редовна и тоа ме загрижува! Некој да ми даде одговор ве молам!

 126.   Софија dijo

  Здраво добро попладне девојки!
  Во последно време се чувствувам малку чудно.
  Имав секс со мојот дечко и без заштита. Нашиот метод е прекинат однос.
  И пред еден месец ејакулирав внатре во мене, но менструацијата ми дојде нормално, сега се чувствувам чудно со моето тело ми дадоа удари во долниот дел на стомакот од левата страна и имам надолен проток ако имав металоиди и стомакот ми порасна малку познато Ми рекоа колку месеци сум бремена, дури ми рекоа дека пресметале 3, но навистина не знам што имав менструација и следниот е за 4 дена. Јас сум многу нервозен и збунет
  Може ли некој да ми каже дали можам да бидам бремена?
  Убаво попладне и за оние кои чекаат од честитки !!

 127.   Јанет dijo

  Здраво на сите!!! Би сакал мислење од вас девојки и помогнете ми малку да се ослободам од сомнежите. Излезе дека бев со мојот партнер на 21 јули без заштита и истиот ден ја соблеков менструацијата, мојот партнер сметаше дека сум сè уште во моите денови, па ејакулирав во мене. Повеќе од една недела имав многу чудни симптоми и се чувствувам поразлично, еве ви ги кажувам моите симптоми, започнав со ужасни грчеви, многу гасови и ерути, се чувствувам како студено и многу уморно, без духови, секој кога ќе јадам нешто имам чувство на исполнетост и тие ми создаваат стомачни тегоби. Ги мочам и гаќите како да сум edиркал во нив. Јас сум многу нервозен и вознемирен да знам дали сум бремена. Најмногу curубопитно беше што осум дена откако имав секс, отидов и купив тест и полагав тест, а тестот се врати негативен, но за неколку минути повторно погледнав и имав многу добра линија што тешко можеше да ја видиш. Знам дека беше многу рано, но повторно го повторив и беше исто, прво негативната, а потоа и минималната линија. Не знам, можеби тестот беше лош или тоа беше линија на испарување, не сакав да ги поткревам надежите, но сметам дека не се вклопувам во мене за да знам, мојот период треба да дојде на 15 август, но Јас сум супер вознемирен и истовремено нервозен да знам дали ќе родам или не. Ве молам девојки, ако некој од вас доживеал нешто слично, ве молам дајте ми ги вашите коментари и мислења, би ги ценел однапред за вашето време, многу честитки за оние што чекаат бб !!! Среќно попладне

 128.   мелии dijo

  Здраво Јанет, во врска со тестот за бременост, две линии се секогаш позитивни без оглед на бојата ... за мене е тоа што ако си бремена!

  1.    Јанет dijo

   Ви благодарам Мелии, се надевам така, ќе ви кажам за 10 дена, се надевам дека е така !!!?

 129.   yessica dijo

  Здраво девојче, јас сум Јесика! Јас сум на оваа страница, имам мал проблем и би сакал ваша помош, ви велам дека сум со нередовен период, но и покрај мене, тој доаѓаше секој месец, но доцнам 10 недели и ме изненадува затоа што доаѓав секој месец Немам никакви симптоми, но пред две недели почнав да чувствувам мала болка во стомакот болка во нозете и малку голема направив тест за бременост скоро на два месеци и ми излезе негативно и периодот сеуште не е дојден

 130.   Mia dijo

  Здраво, јас сум Миа од Сан Хуан Аргентина. Имам 3 прекрасни деца, 2 девојчиња и 1 момче, и поминаа 7 месеци откако изгубив 4-месечна бременост и малку ќе ми недостасуваше да го видам моето ново бебе, но Не можев да бидам ... сега само дознав дека сум бремена 6 недели и сум многу среќен, но во исто време многу се плашев затоа што мојот беше спонтан абортус и заминав многу тажен ако некој чекор x нешто слично Би сакал да дадам совет, да видам како да не го изгубам ова прекрасно бебе што го носев во мене, бидејќи благодарам многу… е-поштата е mialuisa10@gmail.com Се гледаме сите бакнежи и среќа… ..

 131.   Сабрина dijo

  Здраво, јас сум Сабрина де Росарио, Аргентина! Имам убава 7-месечна ќерка и ја имав со царски рез. Но, пред 10 дена имав односи со сопругот, но не завршив внатре и од пред 2 дена слегував кафеав проток и имам болка во јајниците. Би сакал да знам дали можам да бидам бремена? благодарам многу бакнежи

 132.   Августин dijo

  Здраво, добро попладне. Имам 26 години и еден месец престанав да земам апчиња за контрацепција по осум години. Овој месец имав темно кафеав исцедок со розова боја, и тоа не е нормално за мене, имав многу болки во грбот и многу главоболка. Дали може да биде бременост? Пред два месеци направив општ преглед кај мојот гинеколог и сè беше повеќе од добро! Одговори ве молам !!!

 133.   Марија dijo

  Здраво, јас сум Марија, имав врска со момчето 18,19,20 јули и менструацијата ми пристигна на 24-та нормала, а овие денови се чувствував со многу главоболка, со сувост во носот и во грло, со болка во колковите и со непријатност ќе биде дека постои ризик од бременост, ве молам некој се случил ова ви благодарам боже да ве благослови

  1.    Јанет dijo

   Здраво Марија, нормално е да ги чувствувате овие симптоми, тие секогаш ми се случуваат кога сум за време и после менструацијата, исто така, ако веќе сте се симнувале, не мора да се грижите, запомнете дека и во двата случаи, без оглед или не бремена си, симптомите се скоро исти, ако сакаш да откриеш препорачувам тест на крвта за поголема точност, со среќа !!!!

 134.   адмари dijo

  Здраво, имам едно прашање, имав однос пред три месеци, но не користев никаков метод на контрацепција првиот месец, имав мачнини и направив три теста за бременост, сите три беа негативни и добро, немам многу симптоми, но овие три месеци само еден или два се намалија. денови и тоа е кафеав исцедок и малку ненадејна крв ми даваат како грчеви под стомакот и во последно време овие денови сум гаден, но многу благ и исто така ми се врти во главата не знам дали треба да направам друг тест

  Можете ли да ми помогнете да го решам моето прашање?

  Ви благодарам !

 135.   адмари dijo

  те молам помогни ми !! Јас навистина не знам што да правам и немам доверба да кажам некому дека имам 15 години и се плашам од бременост

 136.   Fernanda dijo

  Здраво, не знам дали сум бремена, имав секс за време на плодните денови, но овој месец се чувствував многу уморен од главоболки, имам мачнини, сакам да легнам цел ден
  Имам многу изобилство и многу бел исцедок
  Исто така, болки во стомакот многу често и малку силни
  Јас би требало да се симнам утре, тие мислат дека можам да направам тест за бременост или не или колку долго треба да чекам за вистината што сум загрижен да ја знам

 137.   Никол dijo

  Здраво, јас се викам Никол пред 1 месец и пред 3 недели престанав да се грижам за себе и пред 6 недели имав кафеав исцедок, но кога имав 6 недели ништо не се спушта, само чист бел исцедок мислам дека може да бидам бремена бидејќи кога сум, кафеавиот исцедок се спушташе воопшто, ми се спушташе крв, дури не добив менструација, единственото нешто што се спушташе континуирано беше кафеавиот исцедок. те молам помогни ми

 138.   paula dijo

  Здраво, како си ми дојде менструацијата неколку дена пред тоа. И нормално за мене е тоа што е 4 дена, но овој месец дојде 3 на 4 без никакво боење и на 5 боење, но многу јасно имам некои болки неочекуван чекам некој тест за бременост што ќе го купам. Не знам што да мислам дека барам да забременам околу 7 месеци и сè уште ништо, ако има, може да ми земе малку од моите сомнежи благодарам

 139.   пили199402 dijo

  Па, никогаш не сум бил толку поспан и уморен, само стигнав до мојот кревет и се исклучував од светот, гадење и тој проклетен порив да одам во тоалет за 1 час и половина, денес 3 пати отидов во тоалет , Имам вртоглавица и денес го фатив одвратно кон оризот: / Не знам дали сум бремена, уште не сум го направил тестот, се плашам од резултатот

 140.   Атилија dijo

  Здраво, имав секс неколку дена пред да добијам менструација, која никогаш не ја добив, сега, добро, јас бев со аскоси три дена, ова беше 5 и 6 јули, имав секс и со болка во стомакот како да беше таму.Намалете ги сите симптоми што навистина ги имам вака.Освратна сум и поспана, ниту градите ме болат ниту ништо, само стомакот може некој да ми помогне молам !!!

 141.   paola dijo

  Здраво, помогни ми, диригентска палка… .. Јас добивам како густа течност од моите делови, изгледа како слуз, но стомакот ми отекува бело и станува тешко, добивам многу гас подолго време од бањата и на двата ти (: но не знам дали затоа што пијам многу вода, еднаш повратив 3 пати и сега ми е лошо, не можам да спијам ... многу сум гладен, веќе направив тест, но не запомнете Не се сеќавам кога ми беше последната менструација, се грижам за себе со таблети кои само двапати заборавам да ги земам во време кога обично ги земам 4 часа подоцна .... Се чувствувам како стомакот врати ме, што ќе ми се случи, те молам помогни ми, не знам дали сум веројатно бремена, имам две страни и чувствувам некои симптоми како првата бременост, но не знам дали сум, помогни ми мојата прва бременост, мојот стомак исто така беше многу воспален и се чувствував болно или гадно, но сега не знам дали сум ... Имам 8 дена дека немам односи со сопругот затоа што работи надвор, но не можам да бидам бремена … .. Ве молам, помогнете

 142.   Пола dijo

  Здраво девојки,

  Ви велам дека на 14 август имав продорни врски и денес започнуваат моите плодни денови. Во последно време се чувствувам многу слабо, ми недостасува здив и се чувствувам како непријатност пред менструацијата, иако во овој момент не мора да ја добивам менструацијата.
  Дали мислите дека сум бремена?

 143.   Janeth dijo

  Здраво девојки ... мојата ситуација е оваа: минатиот месец имав односи со моето момче андава во моите плодни денови и тој заврши внатре следниот ден кога испив таблети за ден потоа, но пред тоа, пред околу еден месец веќе имав зедов, чудната работа е иск На 13 дена се симнав но прво цел ден кафеава боја како и многу проток и наредниот ден ми дојде нормално траеше 3 дена ... пред км дојде периодот што го чувствував оженет, со naueseas и дури повраќав во некои прилики, чувствував раздразливост, ми дојде менструацијата и до денес се чувствувам исто со истите симптоми и добивам крпа на лицето, воспален сум и ги лажам, но јас чувствувам дека нешто ме гласа во стомакот, ги имам сите симптоми на бременост, но одложувам не ... дали ќе бидам бремена? одговори ми очајна ја започнувам својата професионална кариера и итно треба да знам!

 144.   Janeth dijo

  Здраво девојки ... мојата ситуација е следна: минатиот месец имав односи со моето момче андава во моите плодни денови и тој заврши внатре следниот ден кога испив пилула за ден потоа, но пред тоа, пред околу еден месец веќе имав земена авија, колку е чудна шушкава На 13 дена се симнав но прво цел ден кафеава боја како и многу проток и наредниот ден ми дојде нормално траеше 3 дена ... пред да дојде км периодот се чувствував маријадијан , со naueseas, па дури и повраќање во некои прилики, се чувствував раздразливо кога ми дојде менструацијата и до денес се чувствувам исто со истите симптоми и добивам крпа на лицето, воспален сум и ги лажам, но го чувствувам тоа нешто ми гласа во стомакот, ги имам сите симптоми на бременост но одложувам не ... дали ќе бидам бремена? Итно е да се знае !!

 145.   Алехандра dijo

  Имам болка во јајниците скоро секој ден и секој пат кога имам секс крвавам малку, но вчера ако бев исплашен зошто имав однос, крварев многу што може да биде

 146.   Tamara dijo

  Здраво девојки, вистината е дека има само два од тие симптоми? Немам но не знам што да правам затоа што сум на 35-тиот ден и сè уште немав менструација !! И јас сум со проблем со тироидната жлезда! Тоа многу ме збунува!

 147.   viki dijo

  Здраво, не знам дали може да ми помогнете пред неколку месеци менструацијата ми престана, на пример, се симнав во февруари и не се повлече повторно до сега во јуни, но во јуни се симнав двапати еднаш во првиот и други во последно и време во јули ништо и во август ништо, но имам скоро еден месец со болка во градите или нежност и го чувствувам стомакот многу отечен, понекогаш дури и не можам да спијам, затоа одам во тоалет многу често, но не Не знам дали тоа е затоа што пијам многу вода, веќе добив тестови за бременост и ништо. Имам и многу движење во долниот дел на стомакот. Што можам да знам? Помогни ми!!!!!!

 148.   Ани Перез dijo

  Здраво, имав секс на плодни денови, всушност истиот ден кога требаше да имам овулација, би сакал да знам дали постои можност за убава бременост бидејќи сопругот и јас претходно бараме цисти но заминав со некои лекови и исто така зедов кломифен за помош за овулација, молам некој да ми помогне многу сум вознемирен да знам дали сум бремена не можам да дочекам додека не ми дојде менструацијата за која се надевам дека во Бога.

 149.   Карен dijo

  Здраво девојки може некој да ми помогне доцни 17 дена и на 22 добив крв не знам дали сум бремена но имав многу симптоми

  1.    Марија Хозе Ролдан dijo

   Ако сте имале малку крв, можеби тоа било забележано место на имплантација поради доцнење во менструацијата (можна бременост), но ако сте имале нормален период, не грижете се, тоа беше само долго одложување.

 150.   Lucia dijo

  добар ден

  Имам едно прашање и тоа е дека последната менструација ми беше на 4 август до 7 и имав односи на 14-ти мојот прв плоден ден во последно време се чувствував уморен и навистина сакав да мочам менструација треба да дојде на 2 септември, тоа ќе биде тоа ако треба да се грижите или не

 151.   Андреа dijo

  Здраво ... Имам односи веќе три дена, пијам апчиња дневно и скоро и да не ги земав толку точно, вчера имав ужасна болка во стомакот, затоа што плачев прилично страдање и таа болка излезе од никаде. .. колку би чекал да направам тест?

 152.   камила dijo

  Здраво Имав врски 12 дена. Подоцна. Дека ќе заврши мојот менструален век е можно. П. Дали е бремена?

 153.   Alice dijo

  Здраво, задоцнив 2 недели во менструацијата, но веќе 3 недели сум со чудни симптоми, отокот на стомакот се чини како да сум јадел многу и да се чувствуваш сит ... Градите ми се отекуваат малку, но не ме боли, Имам гадење, а понекогаш и болка глава и многу поспана. Направив два теста за бременост, едниот излезе негативен, но покрај него можеше да се види скоро невидлива лабава линија на коса, многу е тешко да се види една недела го повторив тестот и излезе негативен и веќе не видов никаква линија на коса .. Но, сепак ќе останам бремена? … Дали тестот за бременост не успеал?

  1.    Марија Хозе Ролдан dijo

   Здраво Алисија! Почекајте една недела и повторете го тестот. Поздрав!

 154.   Габи dijo

  Здраво Добро попладне, јас сум нов во ова, на 10 август бев со мојот партнер, користев заштита, разгледавме сè е во ред, последниот период ми беше на 24 јули и веќе на 26 јули се одвиваше, тоа значи земање сметки и се друго е дека овулацијата ми беше најверојатно на 9 август, сега требаше да ми пристигне менструацијата пред 2 дена, немав некој од симптомите имам многу малку жолтеникав вагинален исцедок но нема мирис, отсекогаш сум имал проблеми со менструацијата Односно, неправилен сум или добро беше сè додека не почнав да земам некои хормонални апчиња наречени ноал со нив секогаш примав скоро ист ден со последната таблета, сега кога престанав да ги земам затоа што беа на 6-месечно лекување и јас ги остави веќе скоро 2 месеци, мислам дека проблемот со неправилноста е сè уште присутен. Се надевам? Дали полагам тест? Или едноставно се опуштам затоа што, како што ти реков, и двајцата го проверивме кондомот и беше добро, ништо не излезе. Ви благодарам многу однапред.

 155.   Медалид dijo

  Здраво, добро попладне, не сум сигурен дали е бременост донекаде сум загрижен, она што ми се случува е дека имам болка во карлицата на десната страна и само таа област е отечена, оваа болка се спушти на ногата кога Го допирам, се чувствува како болка во еден удар. Последната менструација ми беше минатиот месец и земав итна контрацепција веќе 2 месеци и не знам дали тоа направи нарушување. Поминаа 10 дена откако ми дојде менструацијата. Дали може да биде бременост?

 156.   ethенет dijo

  Здраво девојки, ќе ви кажам отидов кај мојот гинеколог затоа што имав болка во јајниците како конци и воспаленија и градите отечени и со про transparentирен исцедок без мирис и менструацијата не ми се намали, докторот ми рече дека е инфекција, така ми даде лек веќе една недела излегувам од вообичаениот период велам оди кај твојот гинеколог да се ослободи од сомнежот и ако е бременост за да ти дадат витамини и тој поздрав xd 🙂

  1.    Alice dijo

   Истото ми се случи, џене, доцнам 2 недели, 3 негативни теста и еден што не знаев што е затоа што излезе покрај лесна коса, но едвај се гледаше денес многу ме боли бубрегот и од време на време ми се дупнаа јајниците. Одев во ургентна установа. Тие направија тест за урина за да ја исклучат бременоста и ми рекоа дека тоа е инфекција на урина со циститис ... Затоа што не престанувам да мочам на секои два на три. мене коверти да земам еден денес и друг утре и демек ќе требаше да се спуштам откако ќе се излекувам Се гледа дека бидејќи сум исто така неправилен и заразен, ми го одложува менструацијата повеќе ... willе го земам ако видам дека не се спушти, ќе се вратам на лекар да видам ... Нека направат повеќе тестови ... Она што сум сега е линија за случај да не е тоа е инфекција и хормонот што открива бременост не излезе ... како што прочитав многу случаи затоа што повеќе не знам ... Па да видиме како ќе помине.

   1.    ANАНЕТ dijo

    со среќа алиша се надевам дека си подобар поздрав!

 157.   Lili dijo

  Мојот дечко и јас се обидовме да имаме секс пред една недела, но не направивме, јас само ја допрев вагината со неговиот член и малку се плашам затоа што немав менструација, дали ќе биде бременост или што?

 158.   Макарена dijo

  Здраво како се работите? Јас се викам Макарена. Имам прашање, ми дојде на 11/8 и замина на 18 и истиот ден, веќе бев скоро 8/19, имав врски. Во што се грижам за мојот сомнеж е дека, нормалните денови ми дојдоа како секој месец, но чудното е што поминаа 8 дена и крварењето и протокот ми се повлекоа повторно, немам никакви симптоми, само дел од јајниците ме болат и крварам.

 159.   Ангела dijo

  Здраво, како се работите ?! Се сомневам ..
  Од мај не сум слезен, следниот месец! (Јуни) Се симнувам, но јадам кафеава течност, но многу малку, во јули немав никакви симптоми на тип на бременост, околу една недела или малку повеќе ми се појави главоболка како ... Тоа не многу изворна болка ме пулсираше, но ако како да го забележам тоа, отидов на свадба и колкот почна да боли нешто многу чудно, бидејќи тоа не ми се случува мене, дури и ова повеќе од 10 часа седење не ми се случи, овие последни недели стомакот ми отекува, а понекогаш и малку ме боли ... Јас навистина не знам зошто, ве молам помогнете ми дека сум малолетничка!

  1.    ethенет dijo

   Здраво, Ангела, ако немавте сексуален однос и го имате тој проблем, можете да направите нешто поврзано со цисти во јајниците, инфекција или некој сличен проблем .. и ако сте малолетник, многу пати на почетокот на нашата менструација секогаш има некои проблеми што можат да те намалат месечно и да престанат да се симнуваат 3 или така е затоа што ритамот само се прилагодува, но јас предлагам да одите кај гинеколог за да можете да излезете од сомнеж, со среќа пријателе, чувај се!

 160.   Деј dijo

  Здраво добра ноќ. Имам едно прашање и ве молам би сакале да ми помогнете во решавањето, пред неколку недели имав секс со заштита, мојот период требаше да дојде до ова време, но сепак ништо, јас редовно презентирам болка во стомакот, но само тоа . Ова веќе ми се случи да не дојде само 1 месец или 2 месеци подоцна, бидејќи периодот ми е неправилен. Но, сакав да знам дали постои можност за бременост или е тоа нормално? Јас сум многу нервозен

  1.    Гриселда dijo

   Здраво Деј, ако сте користеле заштита, многу е малку веројатно дека станува збор за бременост и ако сте неправилни, нормално е да не изгубите 1 или 2 месеци и веројатно е дека поради хормоните имате малку болка. Јас ти кажувам дека сум неправилен и не се спуштив до 6 месеци, а во меѓувреме ме повреди колкот, болка во градите, болка во јајниците и сл. И беше нормално затоа што хормоните ми беа изменети затоа што не се спуштив, сè додека не отиде со мојот гинеколог и ми помогна со инјекција која ќе се смалува месец по месец и сега се чувствувам многу подобро, поздрав пријателе и ако имате повеќе симптоми, одете на вашиот лекар, со среќа! 🙂

 161.   Сонцето dijo

  Здраво, добра ноќ, имам 19 години и. Сакав да го кажам мојот случај и ако можете да ми дадете одговор, ве молам. 25 јули беше последен пат кога ми дојде и многу ме болат градите, а потоа од таму не слегов уште еден месец и не се спуштам и вчера 29 август имав кафеав исцедок и малку крв. Може ли да бидам бремена? Јас велам како се случи еден месец и 5 дена или не дојдов, а потоа се симнав, па погледнав на Интернет и реков дека може да имам некои случаи и да бидам бремена. Мојата половина исто така многу ме болеше кога одам и тоа ме прави погладен од вообичаеното. Нормално одеднаш и брзо се полнам. Исто така, сакав да повраќам и да ме боли глава. Би сакала да бидам бремена. Ве молиме почекајте одговор.

  1.    Марија Хозе Ролдан dijo

   Ако сте имале незаштитен секс, можно е, ќе мора да направите тест за да дознаете. Среќа!

 162.   Смарагд dijo

  Здраво!! Имам многу вртоглавица, многу киселост, одвратност и малку повраќање, имав однос 5 дена пред менструацијата и се симнувам само еден ден и нормално ми трае 3 до 4 дена, чекам ми доаѓа менструацијата, но сè уште не знам дали сум бремена или не, морам да направам домашен тест за бременост наскоро, но на 8 закажав состанок со мојот гинеколог за да ми каже дали сум бремена или не, но те молам помогни ми 🙂 би го ценел тоа

  1.    ethенет dijo

   Здраво, Есме, затоа што не можам да ти помогнам затоа што сум исто како тебе, се сомневам, одам во тоалет секој толку често и тоа ме успива многу и со нетрпение чекам да бидам мајка следната недела. новости

   1.    Марија Хозе Ролдан dijo

    среќа! 🙂

  2.    Марија Хозе Ролдан dijo

   Yourе мора да го полагате тестот и да разговарате со вашиот гинеколог за вашиот случај. Поздрав!

 163.   Fer dijo

  Здраво, имам спирала околу 4 години. И секогаш сум бил многу редовен во менструацијата, тој пристигнува на секои 28 дена и трае околу една недела, овој месец морав да се симнам на 30 август и се симнав на 2 септември бев два дена со нормалниот период на трет ден не отидов под скоро ништо и имам голема болка при мокрење и во долниот дел на грбот (опашка)

 164.   Ann dijo

  Здраво! Јас сум во голем сомнеж, се грижам за себе со апчиња за контрацепција и се симнав на 24 август и последниот ден ми беше 30 август, истиот ден имав секс, знам дека со таблетите не сум изложен на ризик но 2 дена пред да имам врски ја заборавив таблетата, ја пиев последните два дена и на 30 август имав односи и почувствував неколку грицкања во стомакот и се родив многу ... дали можев да бидам бремена?

 165.   alexa dijo

  Здраво мојот случај е дека менструацијата мора да ми дојде на 10-ти и ми дојде на 3-ти. Јас се симнав многу малку сега, деновиве е малку пообилно јас сум вака веќе 5 дена и не ми даде грчеви или болки во градите како што е нормално кога ќе ми дојде страв, дали можеш да ми дадеш совет ако можам да бидам бремена или нешто слично

  1.    Марија Хозе Ролдан dijo

   Ако ви е намален периодот, нема проблем. Поздрав!

 166.   ema dijo

  здраво ми даде претходна пауза на 35 години и после 40 години имав менструација само еднаш годишно и оттаму престанав да се грижам за себе и имам секс двапати неделно и никогаш не забременив бидејќи имав 35 години сега имам 43 години и јас сум чуден Два месеци 1-ви падна многу коса, потоа ми се повратија непцата, потоа добив акни на стомакот и нозете како каснување од комарец, отидов кај дерматологот но не знаев дека е гестација, сега јас јас сум многу поспан, и добивам млеко во градите и стомакот ми се движи и расте ахх заборавив дека кожата на стомакот се протега и гледате многу црвени вени тоа е нормално и ако веќе имам многу коса од сите страни и дека сум без влакна со малку коса, добро утре ми даваат Резултат дали е позитивно или не но имам два теста за бременост во аптека и ми излегоа негативни затоа што не знам но се движи xd Чудо е на моја возраст Не очекував, само ги замолувам Исус и Марија да дојдат и да се родат здрави, силни и да не страда од никаква болест Јас навистина се плашам, но во исто време се држам до молитва. Моли се за мене јас сум Ема.

 167.   Yaris dijo

  Еј, слушај кјеро.ќе ме. Изнесени од некои сомнежи дека се симнав од 1 до 5 август и имав цевка да видам на 28ми, веќе присуствувавме или, од 22 до 26 август, излегов од проток на кафеава боја вчера бев тет излегов негативен и чувствував болка во долниот дел на грбот и ми се појавуваат благи удари на стомакот Комо Коликос авесе ми се случува со периодот Комо 2 дена пред тоа, но периодот не минува имам многу кавеза болка од 2 недели многу амбре гасови поко де наузија многу спијам преку ден и се појавуваат дамки на мојата кожа колор кафе навечер станувам да мочам и веќе не можам да спијам одам да спијам бока надолу и сега можам веќе не ја чувствувам мојата чудна стаза комо што нешто ме прави да се чувствувам пријатно qe agoo ppr Ве молам кажете ми дека можам да бидам сигурен дека итно треба да знам дали имам залиха или не !!!!!! Kontetes xfa

 168.   фери dijo

  Здраво Имам прашање се надевам и тие ми одговараат !! Имав односи со сопругот во август и не користевме заштита и таа падна во мене и морав да се спуштам на 5 септември и се симнав на 10 септември и се симнав, но многу, многу кафеав и многу спиев. , умор и тоа ми дава многу сум гладна и градите малку ме болат, не знам дали сум хембарасада на која девојките и помагаат xf: / 🙂

  1.    Марија Хозе Ролдан dijo

   Почекајте следниот период, но ако сте имале незаштитени врски и менструацијата не ви паднала како што обично се случува, ќе мора да направите тест. Поздрав!

 169.   бецбет dijo

  Здраво, се сомневам, имав односи со мојот дечко по менструацијата, имам т на оваа тема е дека главата ме боли, имам гадење, јајниците ме болат, периодот треба да пристигне за две недели, само сакам да знам ако е нормално што е нормално. Влезете, коментарите се ценети

  1.    Марија Хозе Ролдан dijo

   Тие се нормални симптоми на овулација, но ако сте имале секс без мерки на претпазливост, можно е да постои ризик од бременост. Поздрав!

 170.   фаб dijo

  Здраво, имав секс (со заштита) со мојата девојка 5 дена после (29-08) последен пат кога го симнав и наводно овој 23-ти, 24,25-ти на XNUMX-ти; Но, тој ми кажува дека е мачен, треска и дека пред два дена му наштети, се чувствуваше тешко од јајцеводите и јас сум загрижен, на што се должи ова? ве молам, одговорете ми, многу сум загрижен, благодарам
  однос на

 171.   Марија де Лос Анџелес Хенао dijo

  Здраво, не знам дали сум бремена. мојот проток се промени и имањето односи со сопругот ме остави со болки во стомакот. Исто така, долго седење ми го воспалува стомакот и ме боли. Во текот на денот ми се спие и двапати ми се случи да имам односи со сопругот да се симнам како да е крв, но беше многу розова, мислев дека е моето куче, но беше само тој момент и не го сторив да се симнам повеќе после 4 дена повторно умрам и тоа не се случило повторно, јас сум исплашен бидејќи тестот за урина излезе негативен, но не знам дали го направив тоа многу брзо благодарам

  1.    Августин dijo

   Здраво Марија Де Лос Анџелес.
   Јас ти кажувам дека престанав да се грижам за себе со апчиња за контрацепција по девет години во јули. Мојот партнер никогаш не се грижеше за себе. Мојот тек во јули и август се смени. Во август беше розово. И септември веќе не ме симна и ми се чинеше чудно. Направив два теста за бременост и веднаш излегоа ПОЗИТИВНИ !!!! И мојот гинеколог ми испрати квантитативна суб-бета, што е тест на крвта. Тие го прават тоа за вас во лабораторија без рецепт. И се покажа дека сега сум пет недели и четири дена!
   Среќа! И се надевам дека ти служеше ...

  2.    Марија Хозе Ролдан dijo

   Здраво! Haveе мора повторно да го полагате тестот за да ги расчистите сите сомнежи. Поздрав!

 172.   Чикинкира dijo

  Здраво, нешто многу слично ми се случува.Се омажив пред 6 месеци и никогаш не се грижев за себе, но менструацијата е нормална, но симптомите на бременост се чести; Сакам да останам бремена и ништо

  1.    Марија Хозе Ролдан dijo

   Понекогаш симптомите на правилото се слични на симптомите на бременост, па затоа понекогаш има жени кои се збунуваат. Продолжи да се обидуваш! Ти посакувам среќа. 🙂 поздрав

 173.   Mayra dijo

  Здраво девојки, ќе ви кажам за мојот случај, морав да дојдам на 8ми и не дојдов доцнев 7 дена .. Добив 2 дена помалку отколку во менструацијата, но не не и малку. Не знам дали ќе биде менструација. Имам многу отоци во стомакот, ми е тешко да спијам навечер уморен, носот метеж, сакам да мочам многу често. Повремени грчеви во пределот на стомакот и многу отоци, ќе го направам тестот сега кога крварењето веќе нема. Дали некој знае дали она што ми се случува е дека сум бремена?

  1.    Марија Хозе Ролдан dijo

   Ако сте имале секс без мерки на претпазливост, можно е, ќе мора да го полагате тестот! Поздрав

 174.   Слика на зачувување на местото на Андреа Касканте dijo

  Здраво ... Имам звуци во стомакот како молња и мала дијареја ... Во вторникот имав кафеав исцедок, следниот ден имав менструација до четврток и денес петок станав со ништо ... може ли да биде симптоми на бременост?

  1.    Марија Хозе Ролдан dijo

   Треба да одите кај вашиот лекар без оглед дали станува збор за стомачен вирус. Поздрав!

 175.   Јованка dijo

  Здраво, јас сум Јованка, ми треба мислење од тебе, имам одвратна храна, повеќе ми се допаѓа и имам вртоглавица

  1.    Марија Хозе Ролдан dijo

   Здраво! Овие симптоми можат да бидат од многу различни причини, ќе мора да процените зошто може да биде. Поздрав!

 176.   Jenny dijo

  Здраво, добро утро, погледни, ти велам, минатиот месец пред последниот и последниот имав секс со моето момче, двајцата бараме да забремениме добро, шегата е дека минатиот месец се симнав, но беше кафеав (Браун проток) тоа беше целото правило и за овој месец не сум симнал и сум со Коликос веќе една недела придружена со грчеви во стомакот и тие се многу болни како и чешање кај мајмуните и носот ми е сув како да сме во зима, тестовите што не ги сторив затоа што еднаш јас лекарот рече дека до еден месец доцна ќе ми го прави тоа за да знам дали да ги знам работите со тврдоглавост, само што ме плаши болката.

  1.    Марија Хозе Ролдан dijo

   Здраво enени, ако болката не престане, одете повторно кај вашиот лекар. Поздрав!

 177.   Ноеми dijo

  Здраво, ми треба помош, чувствувам пулсирања во стомакот и во вагината, можеби сум бремена бидејќи сопругот и јас баравме бебе 2 години, доцнев еден месец, нередовно и имав гадење, спиење, желби, дали би можела да бидам бремена?

 178.   Mariela dijo

  Имав врски во недела и понеделник и денес одам во тоалет и болно е да мочам, никогаш порано не ми се случило, имам кафеави текови, и рузмарин на носот, и како да ќе земам самгре од ноздрите но не, сфаќам, дали некој знае да ми одговори, дали е тоа молам?

 179.   Mariela dijo

  Имав односи во недела, и во понеделник и денес кога мочам дека ме боли, никогаш не се случило, имам светло-кафеави текови и рузмарин на носот, и како да ќе станам голем на носот и тоа нема да излезе & имам мирис на крв во носот, дали некој знае што ми е?

 180.   Ката dijo

  Здраво Имам прашање на 17-ти овој месец морав да добијам менструација која не пристигна и имам болка во опашката и како болка во јајниците и добив страшна настинка не знам дали сум бремена

 181.   Essесика Виера Флорес dijo

  Ами ми се случува да добијам бели дамки на рацете, ми дава голема болка во јајниците додека лежам, не ми дава, седам или стојам, ми дава болка и јас поминете го со непријатност

 182.   Розарио dijo

  Здраво, доцнам 3 дена, отидов кај гинекологот ми рекоа дека се е во ред дека ако сум бремена сепак беше рано да се појави на ехо вчера, 23., Почнав да се обојувам како темно кафеава многу малку и ме боли како да има менструација, но не денес 24 и повторно е обоена многу малку, а исто така има кафеава боја стомакот ме боли имам симптоми на бременост вртоглавица бомито од време на време ме болат градите не знам дали е бременост би сакала да ми помогнеш поздрав благодарам

 183.   Мартија dijo

  Здраво, имав менструација на 1 септември и имав однос, плодните денови ми беа од 12 до 19 и на 21 и 22 гледате болка како менструација, но траеше само 2 дена и сега имам малку одвратно и ме боли среде градите како да се гуши, но болката се шири во моите гради и мукса амбре сакам да имам бебе и добро за 6 дена чекам менструација, мислиш дека може да биде симптом на бременост ... затоа што ако јас редовна сум ... кога ми предлагаат к Дајте тест за бременост, ве молам можете да ми помогнете .... ??? Фала .... !!!!

 184.   Марија dijo

  Здраво девојки, јас имав менструација на 5 септември, ми дојде порано од очекуваното, ми дојде многу малку со денови и во количина траеше само 3 дена, вообичаено е 5 пред една недела или повеќе, ме болат градите имам гадење и почнав многу да јадам имам досаден исцедок од вагината бидејќи е течен и личи на урина, имам 1 и 5 месечно бебе по име еидријани ксимена кое е многу уража со мене, многу ме боли стомакот како да имам натрупано гасови ... Не знам дали ќе останам бремена со тоа без крај на симптомите за кои верувате вие ​​цијаличарите…. аааах со мојата претходна бб имав нормален период, хе

 185.   Tania dijo

  Здраво Не знам дали сум бремена, но што ако е k Имам гадење цел ден и многу проток како и густа ја имав тегла на 29-та агст, но беше поразлично првиот ден кога беше во изобилство и другите денови тоа не беше ништо и посебна кафеава боја. Имам некои болки во јајниците некој може да каже k се случува xfis

 186.   талиша dijo

  Здраво, не знам дали сум бремена, менструацијата ми се спушта и следниот ден ми помина, па подоцна продолжив да се обојувам како да е кафеава кафе сурапа, сега фрлам бел исцедок и лево страна чувствувам нешто, но направив домашен тест и излезе негативно. што можеш да ми кажеш

 187.   Викторија dijo

  Здраво пред два дена повеќе или помалку гласав за кафеаво место за еден ден и сега гласам за проток ако јадам вода и имам вакво чувство кога ќе ти дојде правилото што може да ми помогне моето правило не стигни ми како 7 месеци затоа што имам полицистични птичји и е многу неправилно

 188.   Наоми dijo

  Здраво девојки, имав задоцнување од 5 дена откако тој ден во текот на ноќта добив место и бев три дена како дамки со малку крв, но денес не се спушти, но знам дека не е нормално, исто така, имам болки во стомакот и многу смрт одење во тоалет и многу пултографи во стомакот. Помогни ми

 189.   Франциска dijo

  Здраво, јас сум Франциска
  Последната менструација беше во август и на 22 септември. Само малку извалкав при чистење после мокрење и само што менструацијата ги чувствував градите болни и жешки, тврдата кожа, болката е во целото ... Јас има киселост и имам доволно вагинален исцедок. ќе бидам бремена? ???

 190.   emily996 dijo

  Ола се сомневам во тие симптоми што ги имам 3 и имав релапси и земав апчиња, но имав крварење и не ме допирав, отидов и се појави крварење на вториот ден од к имав мои односи

 191.   emily996 dijo

  Ола се сомневам во тие симптоми што ги имам 3 и имав релапси и земав апчиња, но имав крварење и не ме допирав, отидов и се појави крварење на вториот ден од к имав мои врски тоа

 192.   камила dijo

  Здраво, јас сум многу поспан и ме болат градите, но тие живеат јас имам една недела не знам дали сум бремена како да и помогнам на xga

 193.   додавање dijo

  Здраво, се сомневам

 194.   додавање dijo

  Здраво, имам едно прашање, не се грижам за себе. Имав врска со мојот партнер што стоеше повеќе од еден месец во една прилика кога имавме крв. И тоа е тоа. Само периодот тогаш ми дојде во свое време само два дена црвено, но десната нога и колковите премногу ме болат. Стомакот е како силен притисок и имам проток на урина и кристал, би сакал да знам што ми се случува

 195.   додавање dijo

  Се сомневам дека не се грижам за себе. Имав врска со мојот партнер кој стоеше повеќе од еден месец во една прилика дека сме имале крв. И тоа е тоа. Само периодот тогаш ми дојде во свое време само два дена црвено, но десната нога и колковите премногу ме болат. Стомакот е како силен притисок и имам проток на урина и кристал не сум запек и имам главоболка би сакала да знам што е, ве молам помогнете им

 196.   Кокис dijo

  Не знам дали сум бремена, точно сум и на 19-тиот ден од доцнењето ми дојде како менструација, многу мала помош

 197.   естефанија акоста dijo

  Имам главоболка, мал апетит, тело, како да е многу поспано и
  гинконсито на вечери

 198.   Морска светлина dijo

  Здраво, имав односи минатиот 29 август, и веќе сме во октомври и требаше да дојдам на XNUMX септември, досега немам гадење и повраќање, забележав оток на градите, ме болат брадавиците, оток на стомакот, замор цело време, гладувам секоја ретка, а понекогаш и несоница. Се плашам, што мислите вие? Одговори те молам

 199.   ИнесРамирез dijo

  Здраво, на 10 август имав врски и не се грижев за себе, што ми доаѓа во 12 период, но не во август, дојде септември, направив 2 теста и беа негативни, тешко ми е да спијам на ноќ имам киселина и во понеделник дамкам малку, тие велат дека ќе бидам или нема да бидам, а исто така чувствувам малку топче во стомакот и очаен сум очаен a

 200.   додавање dijo

  Здраво имам. Не се грижам за себе. Имав врска со мојот партнер повеќе од еден месец во една прилика кога бевме во крв. И тоа е тоа. Само периодот ми дојде во мое време само два дена црвено, но десната нога и колковите премногу ме болат. Стомакот е како силен притисок и имам проток на урина и кристал Запек сум и главоболка суво грло би сакал да знам што е, ве молам помогнете им

 201.   мејболлл dijo

  Здраво, моето прашање е следново, јас сум многу неправилен, понекогаш менструацијата ми се одложува до 4 месеци, последен пат доцнев еден месец и имав секс и добро се скрши кондомот и зедов ултра ппмс, на 8 дена јас А течноста излезе како розова, а потоа кафеава, траеше скоро 8 дена и чичињата се чувствувам како да се врзани само наоколу, ова е симптом на ултра ppms? или може да биде оплоденото јајце?

 202.   крцкав dijo

  Прашање е, паднав само еднаш во менструација на почетокот на месецот, и имав секс во средината на месецот, паднав повторно, и имав секс, сега сум болен и гаден, бричам пример денес и утре повторно добивам коса и гласам многу вагинален исцедок можам да бидам бремена

 203.   одговори те молам dijo

  Ола п.с. ќе ти кажам дека одам на 1 септември овао имав односи со сопругот секој трет ден и тој секогаш завршуваше во мене, ние не се грижевме еден за друг на единаесеттото јајце и имав односи со него и демек ќе требаше да заминам на 30 септември сум долу доцнам една недела имам бел исцедок можам да бидам бремена не игнорирај xfa јас сум 18 години сум оженет

 204.   Laura dijo

  Здраво, погледнете имам постојан нагон да одам во тоалет, но нема урина или да, но малку и многу ме боли, и се обидувам да добијам малку крв и последната менструација ми заврши на 1 октомври. Дали може да биде бременост? Или, исто така, можете да се повикате на мојот метод на контрацепција, што е месечна инјекција на циклофемин?
  ИТНО

 205.   јакелин dijo

  Здраво, имам прашање, пред 13 дена ми беше повлечена менструацијата, но вчера и пред вчера имав мало светло розево место на заштитникот. Пред една недела ми се спиеше преку ден, главоболка, на 2 локации бев згрозен да пржам фитура и до полуварено месо сум многу надуена и не сум многу гладна вртоглавица сум малку силна, многу се сомневам дека е бременост бидејќи имам спирала веќе 2 години, па ми треба некој да ми каже што може да биде , Ми треба одговор ве молам

 206.   јса dijo

  Здраво, имам едно прашање, задоцнив 7 дена, направив тест на крвта и ми излезе негативно, но имам болка во брадавиците што не можам да издржам.

 207.   Марија dijo

  Здраво, ретко сум во последно време имам многу ерупции, стомакот ме повредува јајниците ме повредува блага вртоглавица и замор што не сакам да правам ништо Само легнам очаен сум уште 2 дена од менструацијата не знам ако сум бремена, имав секс во плодните денови

 208.   Марлен dijo

  Здраво, имам 35 години, ми ги користеа цевките пред една година, едниот беше целосно покриен во другиот, има проток на течност, имам 7 дена задоцнување, направив тест на крвта и излезе негативно , Можев да паднам на тестот и да бидам бремена, болка во топлина и горење во нозете, помогни ми

  1.    Марија Хозе Ролдан dijo

   Направете го тестот повторно и ако излезе негативен ќе мора да одите на лекар, поздрав!

 209.   jacky dijo

  Ола имам 15 години и пред 7 дена имав односи со момчето и во текот на оваа недела имав мачнини, се чувствував многу уморно и сакав да одам во тоалет секој толку често

 210.   Rosa dijo

  Здраво, повеќе од еден месец имав секс со моето момче, коска имавме во текот на месецот и менструацијата не ми дојде, тој обично завршува внатре, денес бев на фитнес со сестра ми и имав многу грдо болка, вата премногу ме болеше Изгледаше како да ми го искинуваа стомакот на ист начин како што и јас многу чувствував болка во ногата, се плашев дека можам да бидам бремена, па сум зависник од танцување и излегов на трчај бидејќи излегувам секое попладне, не знам дали сум бремена

 211.   Алехандра dijo

  Здраво девојче, се надевам дека ќе ми помогнете, се чувствувам како нешто да ми се движи во тавата. Јас сум многу поспан во денот кога не го сфаќам тоа и јадам и посакувам храна. Мојот сопруг 'рчи многу и потечениот нос може да предизвика некои од моите симптоми. Или понекогаш велевме оброци. Не знам дали можат да ми помогнат и тоа многу ме исплаши бидејќи добив малку кафеав и бел проток, но менструацијата не ми се појави

  1.    Марија Хозе Ролдан dijo

   Ако менструацијата не се намали како што обично се случува, почекајте 14 дена доцна и направете тест. Поздрав!

 212.   Марија dijo

  Здраво…
  На 8 септември имав незаштитен однос, се симнав од менструацијата еден ден подоцна од предвиденото и ми траеше нормално 5 дена ... сепак по сексуалниот однос имаше зеленикаво-жолт исцедок сè додека не ми заврши менструацијата и после тоа имав болка во долниот дел на стомакот, како грчеви и болка во грбот ... што може да биде ???

  1.    Марија Хозе Ролдан dijo

   Ако менструацијата падне нормално, но имате толку чуден проток и болка, треба да одите кај вашиот лекар за да може да процени што се случува. Поздрав!

 213.   Мм dijo

  Здраво прашање, имав однос на плодните денови во овулацијата. Јас период од 20 септември до 25 септември, моите плодни денови се од 29 до 4 октомври. Тие се многу редовни, тие се 28 дена. Многу сум нервозен чекам да пристигне за уште 6 дена. Чекам или ако каснам полагам тест ????

  1.    Марија Хозе Ролдан dijo

   Ако доцните, почекајте 14 дена пред да го направите тестот. Поздрав!

 214.   џезебел dijo

  Прашање ако имам полицистична циста., И менструацијата не ме намалува 8 месеци .. ќе биде дека можам да забременам .. некој да ми каже xfa ..

  1.    Марија Хозе Ролдан dijo

   Треба да одите кај вашиот лекар за да ги направите соодветните тестови. Среќа!

 215.   Camila dijo

  Здраво, прашање добив менструација на 26 септември, траеше само 2 дена, тогаш мојот сопруг пристигна на патување и бевме шест дена без заштита, менструацијата е 27 дена, постои ризик да бидам бремена имајќи предвид дека овие денови јас почувствувале непријатност како што се чувство на грчеви, главоболка, исцедок без мирис и честа желба за мокрење, како и ерупција за сè и ништо и вртоглавица .... дали е можно? Некој да ми помогне, поминаа скоро 14 години откако го имав мојот единствен син, имам 36 години.

 216.   Мм dijo

  Сè уште не сакам да направам многу решенија, иако би сакал да бидам, бидејќи во март изгубив бебе, беше нешто многу болно и тажно.

 217.   Марсела dijo

  Не разбирам зошто менструацијата ми доаѓа 2 пати месечно ми прават многу колики и сакам да знам што ми се случува имав однос пред еден месец и имам многу грчеви

 218.   Роксана dijo

  Здраво, јас се викам Роксана оо што се случи е што имав киретажа во септември оваа година и се грижам за себе со ампојата на месецот, но кисиера чувар xk имам малку страв дека сум денови ми се врти во глава за додека и имам многу, сакам да пишам и моите вечери се сто поголеми и малку ме болат и јас сум многу запек и грбот ме боли со ко долниот дел и би сакал да знам зошто е ако земам грижа за себе

 219.   јеси2015 година dijo

  добро утро ..
  Здраво, ќе ви кажам: земав контрацепција за месец септември во тој месец, бидејќи не е нормално, ги излупив апчињата околу два пати и бидејќи лошо паѓаа, ги оставив, гинето ми ги препорача поради проблем со полицистични јајници. веќе во овој месец за датумот кога требаше да се спуштам на периодот што беше 07 октомври. под 3 и започна како проток на светло на 1 ден тој проголта малку повеќе крв и траеше околу шест дена со кафеав проток. Бев со мојот партнер на последниот ден од менструацијата, ние никогаш не се грижиме едни за други затоа што е тешко да забременам МИСЛАМ? ?? Што ако имам болки во стомакот и лудило би сакал да знам дали сум бремена бидејќи сакам да родам! Тоа го барав веќе една година откако имав спонтан абортус пред една година.

 220.   Марисол хернандез сото dijo

  Здраво, имам многу сомнежи, не знам дека сум очајна веќе некое време имав односи со момчето на први септември ми рекоа дека сум бремена отидов на гинеколог да направам ехо и тест за бременост и излезе негативно овде, случајот е што јас не паднав од 15 август и имам 2 месеци дека мојот проблем не ме намалува тука е што имав многу симптоми што ме вадат од ондаа Понекогаш сè ме прави многу згрозен и на други времиња тоа ме прави многу гладен и многу жеден !! Не сум бил во можност да излезам од бањата запек се чувствувам ужасно имам многу силна болка во јамата на стомакот, може некој да ми каже тука?

 221.   макарена dijo

  Два месеца што си ставам инјекции и оидија добив регл и за вагината ми излезе малку крв и малку вода и излезе нешто како про transparentирна леплива со крв и сега ја имам третата инјекција и не знам што ќе ми помогне, ве молам // Ги чекам вашите одговори //

 222.   Dany dijo

  Имав односи повеќе од еден месец со мојот дечко и не ми достигна менструацијата, забележав дека губам многу килограми и дека се чувствувам лошо за сè, исто така го поминав јадејќи и имав многу обилно бело вагинален исцедок без мирис !!! Бремена сум ???

 223.   Бет dijo

  Здраво, моето име е Бет .. Загрижен сум што можете да одговорите. Се симнав на 12 септември и имав секс со мојот дечко на 16 септември, пиев апчиња ден потоа. и тогаш имавме секс повеќе денови без заштита, но тој никогаш не влезе во мене. Wouldе мораше да ме види како ме нема на 9 октомври и не дојде. И во моментов имав многу болка во стомакот како колика, и така ми се случува кога ќе одам и ништо не ми доаѓа .. дали можеш да ми одговориш .. поздрав

 224.   Кармен dijo

  Здраво, имам 6-дневно задоцнување, пристигна на 13-ти минатиот месец, мораше да пристигне на 9-ти тој месец и сè уште имам болки во стомакот како да ќе се спуштам и непријатност ми дава вртоглавица, но менструацијата ми се спушта Постојат моменти кога ми даваат болка како да ќе се симнам и кога одам во тоалет, што ми препорачуваш?

 225.   Tamara dijo

  Здраво, имав врски минатата недела и тој не се грижеше за себе и пред неколку дена повторно го имав, но во саботата се симнав и сега ми се спушта многу, но имам болки во грбот, ме боли под тавата, и многу ми се врти во главата и имам многу амбре ..

 226.   Нети Андреа dijo

  Здраво. Па, дозволете ми да ви кажам, се грижев околу 4 години со инјекции и престанав да се грижам за овој минатиот месец. Менструацијата ми се намали на 25 септември и јас имав сексуален однос на 2 октомври, потоа повторно имав односи на 9 октомври и беа само 14 дена кога жената овулираше, бидејќи пред неколку дена бев како 3 до 4 дена со благо крварење, Сакам да јадам цело време и не знам дали тоа е затоа што сум нервозен или не, но би сакал да знам дали некому му се случило ова или е можно да е бремена.

 227.   Лупитка dijo

  Здраво, имав незаштитени врски и завршив во и тие беа во моите плодни денови и добро, мислевме дека тој беше тогаш, продолживме да го држиме така неколку пати и добро, имав доцнење затоа што мислев дека беше бремена ... но по третиот ден на доцнење. Јас го спуштив менструацијата, но тоа беше повторно покито, ниту ме прочита за дамка само кога го исчистив, изгледаше како куче следниот ден ме спушти како славина и е чудно затоа што лошо доаѓам кај мене не танго и тоа многу ме спушти и не знам зошто морам, така ако завршам внатре многу пати, што ќе кажеш .. Се симнувам еден ден и сега сум марона

 228.   Адри варгас dijo

  Добро попладне имам конфузија Имав односи пет дена пред да дојде менструацијата во 5 дена се симнав првиот ден беше нормално, но следните четири дена беше како кафе не беше нормално исто за мене е како да е пристигнав, а не ќе бидам бремена, имам лудило, одвратно од некои оброци понекогаш ме боли главата и издржав цела недела со болни брадавици. Ако можете да ми помогнете да ги расчистам сомнежите, ви благодарам, направив тест околу 10 дена подоцна и излезе негативен.

 229.   маргаритка dijo

  здраво .. oiie можам да бидам бремена esklo qkpaza k не сум редовна и нешто кафеаво некои денови и некои денови капки крв може да бидам бремена ???

 230.   среќен .. dijo

  Еј девојки, сакам да ми помогнете, ги имам овие симптоми ... Преголема металоиди ... Болки во стомакот и заедно ме боли десната нога, болка во градите ... Отидов на лекар затоа што се чувствувам нервозно што сè ме прави тажна и се пуштам да плачам ... Игуам се лутам секогаш кога мислам затоа што гасови ме менуваат секој пат, ве молам помогнете ми ако некој знае ... Благослови

 231.   Фабиола Родригез Алварез слика на зачувување dijo

  Јас навистина не знам дали сум бремена, но се чувствувам заглавено со задоцнување од неколку дена, но многу ме боли стомакот и спијам замор запек болка во половината

 232.   Claudia dijo

  шпионска клаудија I на 13 и 14 октомври имав односи со поранешниот партнер и не се грижевме едни за други, но јас ејакулирав и таму веднаш продолживме со врски, можев да бидам бремена

  1.    Claudia dijo

   те молам одговори ми дра

 233.   лидијацецилија dijo

  Здраво, имам едно прашање, имам две недели со колика, но менструацијата не ми доаѓа? Дали е бременост?

 234.   liz dijo

  Здраво јас сум

 235.   liz dijo

  здраво имам проблем ми треба да ми помогнеш !! Пред три дена ми заврши менструацијата и имав врска со момчето ... после тоа секој ден почнав да болам со целата брадавица од десната страна и не знам зошто ... да видиме дали некој друг го стори истото ...

 236.   габриела мена dijo

  Здраво, јас се викам Абигејл, би сакал да ти кажам дека барам да ја имам првата бременост и пред неколку дена пиев исечено вино како за викенди и почнав да се чувствувам вознемирено и завршив со повраќање, па седнав на креветот и јас бев како зашеметен и имам воспалено. Тој ќе види како ми се случува пред менструацијата и пулсирањата во градите и пункциите во јајниците и колковите овој месец веќе ми дојде менструацијата, беше 9-ти, моите датуми се сменив xro Се чувствував тежок и кога земав неколку другари го оставив стомакот вознемирен во тесните кошули, сега малку ме вознемирува и пред некој ден ја ставив устата да спијам и не можев да се чувствувам непријатно. Може ли да е ова бременост ???? Ви благодарам

 237.   Тауросиит dijo

  Еј, еј, имав секс на 10-ти ден, доцнев две недели и тогаш ми дојде менструацијата и последно аорти, бев многу згрозен и многу поспан x денот x ноќта не скоро и навистина сакав да јадам и јас сакав често да мочам. оток на стомакот и само и не знам дали сум бремена, помогни ми, јас сум прв во ова

 238.   Алеина Моран dijo

  Здраво, задоцнив 22 дена и чувствувам мачнина. Некои јадења што ми изгледаа вкусно, сега го мразам. Се чувствувам многу обесхрабрен ахм и исто така длабока болка во вагината.

 239.   Кралицата Марија Дабон dijo

  Здраво, само што излегов тврд, но не чувствувам никакви симптоми или гадење и гадење и секогаш јадам исто

 240.   Estefany dijo

  Мене менструацијата не ми падна веќе два месеци и имав секс без да се грижам за себе и штотуку почнав да чувствувам силна болка во јамата на стомакот, но немам вообичаени симптоми на бременост. Не знам што не е во ред со мене, дали можеш да ми помогнеш да бидам помирен, те молам?

 241.   Химена розали dijo

  Имав односи на 18 октомври и ми беше четврти ден од менструацијата, момчето штотуку влезе. Од mmi. И добро, не знам дали би можела да бидам бремена, ми излегуваше како слуз од вагината и се чувствував како колика. Амбре ми снема и наутро кашлам и ќе се мачам ќе останам бремена

 242.   Анамарија хернандез dijo

  Здраво, Анамарија ми се јави и тогаш пристигна мојата нормална поплака и по деновите на моите плодни денови бев со мојот дечко и синусите многу ме болеа. Имам многу назална конгестија и ќе го срушам, ќе бидам бремена, може да ми помогнат

 243.   идалија dijo

  Здраво, сопруг, ејакулирав внатре на 25-ти и 26-ти навечер кога имав менструација, веројатно ќе забремени

 244.   Стражарник Францета Моралес Моралес dijo

  Периодот ми траеше пред два месеца околу три или четири дена или ми се врати менструацијата, но имав секс веднаш, и со години и протокот ми е постојан и се зголемувам имам метеж мали болки и треска во карлицата, но не знам дали бремена сум. мислиш? ?

 245.   миртала dijo

  Здраво, малку сум збунет, имам 35 години, бидејќи периодот не ми беше пред мене, но многу малку е во споредба со него, секогаш ми доаѓа, викендот беше во ред, но на почетокот на неделата вагината е неконтролирана Јас не можам да престанам да мочам, како и мора да бидам веднаш во бањата, така што ќе се чувствувам вртоглавица и имам болка во долната област, не горам, нозете ме болат во грбот и колената се се борам да се качам по скали, бидејќи мојата куќа е на трети кат и имам активности да направам, што ми е тешко да ги направам, ми се чини неверојатно како би можел да се сменам штом добро се случи во сабота и од вторник толку многу се распаѓам Јас не презентирам слика на вагинален пад или мислам на ова бремено, ако некој се поврзал со нешто од гореспоменатово што можеш да ми препорачаш и како што ми рекоа на гинекологот не можам да одам додека не помине овој вид на период

 246.   миленка dijo

  Здраво Имав врска скоро еден месец и сум со многу болка во јајниците и варење, сè уште не ми пристигнува менструацијата треба да знаете што ми се случува имам 16 години

 247.   ванеса флорес dijo

  Здраво девојки, поентата е дека имам многу киселост, сува уста, ми доцнеше 10 дена и ме боли стомакот, многу ме чешаат брадавиците и поминаа 4 дена што не сакам да јадам, што имам Дали сум бремена? 1

 248.   Лујан dijo

  Здраво, јас имам 18 години и имав претпазливост со дечко ми, но не бевме сигурни, затоа пијам утрото по таблетите и по неколку дена повторно имавме односи овој пат без претпазливост, но ништо не се случи, не завршив горе внатре или што било и сега јас протокот се спушта како бело и има 3 дена пред да започне менструацијата ми треба помош.

  1.    Марија Хозе Ролдан dijo

   Ако не сакате да забремените, секогаш треба да имате безбеден секс. Можете да користите хормонална контрола на раѓањето или кондом. Протокот може да биде нормален, но треба да имате безбеден секс за да не мора да се грижите повеќе. Поздрав!

 249.   Astrid dijo

  Здраво девојки ви реков дека имав незаштитени врски пред неколку дена и ми дојде менструацијата на 10 ноември и излегува дека не сум дошла пред 7 и никогаш не сум напредувал и најчудно е што траеше само два дена Мислам дека можам да бидам бремена ???

 250.   март dijo

  Здраво добар ден! Се сомневам дека не знам дали некој може да ми помогне .. Имав односи со партнерот на 31 октомври во рамките на моите плодни денови .. Треба да се спуштам на 15 ноември ... денес забележав кога мочав и чистев чист кафеав проток и моите гради ме мачат веќе 3 дена ... дали би можела да бидам бремена?

 251.   карлуис dijo

  Здраво девојки, имам 31 година, значи дека сум нов, мојот случај е следен, менструацијата пристигна на 22 и до 09. Не сум дошол да направам ехо пред 09 дена каде се појави густиот ендометриум но како да доцнев неколку дена, мислам на 11 дена докторот ми рече дека треба да почекам да направам тест за бременост, имав мали розови дамки и понекогаш кафеави, имав отечени гради, ме боли стомакот, имам гадење , отечени грчеви во стомакот, чилсссс, паронесис, чувствително сè ме расплакува итн etc. Се плашам да го направам тестот и ќе излезе негативен, прашањето ми е ако го сторам тоа и излезе негативно затоа што ендометриумот беше густ во времето на ехо и менструацијата уште не ми падна? Јас навистина ја ценам вашата помош и мислење благодарам

 252.   тешки dijo

  Здраво, јас се викам Лурд и мојот случај е дека сум бил во легло веќе 6 дена во болницата во Санта Ана Мотрил и направив индоскопија и ми велат дека немам ништо и повеќето симптоми што ги претставувам е кога јадам нешто од камилица да повраќам данон, но тоа е што нема копање таму, откако повраќањето почнува да ме боли хостамагус на таков начин што јас треперам и ми даваат парацетамол, давам серум со калиум и повеќе работи и болките не се смируваат јас И јас разговарам со ки авер ако има некој што знае или му се случило истото, благодарам и поздрав.

  1.    карлуис dijo

   Здраво Лурд, имав многу слични симптоми пред 11 години, сите тестови ми излегоа нормални, но не можев да јадам ништо затоа што го повраќав и имав многу треска и се покажа дека е апендицитис. Не знам дали тоа е ваш случај, важно е што сте во рацете на специјалистите, се надевам дека не е ништо лошо и дека ќе можат да го дијагностицираат тоа на време, успех ...

 253.   Tamara dijo

  Здраво, јас сум Тамара… погледни, оженет сум и сакаме да имаме бебе бидејќи свекрва ми има рак и побара од нас да и дадеме внук бидејќи во моментот се грижиме за неа и тоа е нејзината желба да се запознам со внук… Имав секс со мојот сопруг околу 3 недели, се чувствував како да враќам многу главоболка, но ако чувствував болка пред менструацијата, имав секс со мојот партнер вчера, а потоа сакав да повраќам и моите јајници веднаш ме болат. Можете ли да ми помогнете, ве молам, навистина би го ценел тоа

 254.   KARINA dijo

  Здраво, јас се викам Карина, мојот проблем е што пристигнувам на денот на мојот месец и се симнувам во сабота и трае само 2 дена кога нормално е 4 дена, двата дена кога ќе се симнам изобилно се симнувам, можно е да сум бремена?

 255.   Карен dijo

  Здраво, имав секс со мојот партнер, сексуалниот однос беше прекинат .. сега имам замор, непријатност во стомакот, прекумерен исцедок од вагината, главоболка, гадење и болка во нозете. Дали можам да бидам бремена?

  1.    Марија Хозе Ролдан dijo

   Да, секогаш кога маж ќе го вметне својот пенис во вагината без заштита, може да има ризик од бременост. Пред ејакулација, човекот исфрла про aирна течност, тоа е прекумот и содржи сперматозоиди што може да оплоди јајце клетка. Поздрав!

 256.   Ајлен dijo

  Се сомневам ... Јас практикувам прекинат однос со мојот партнер кога тој сака да ејакулира, тој е контролиран тогаш тоа е местото каде што застануваме некое време, а потоа продолжуваме повторно. Дали може да има можна бременост?

  1.    Марија Хозе Ролдан dijo

   Секогаш кога маж ќе го вметне својот пенис во вагината без заштита, може да има ризик од бременост. Пред ејакулација, човекот исфрла про aирна течност, тоа е прекумот и содржи сперматозоиди што може да оплоди јајце клетка. Поздрав!

 257.   Romina dijo

  Здраво девојче, имам 17 години, имам многу вагинален исцедок и чувствувам нешто чудно во стомакот. Јас сум многу поспан во текот на денот. Уринирам многу, добив текст, ми даде грешка. Не работи за мене на датумот кога се чувствува две недели подоцна или 7 дена пред тоа, но 4 дена пред тоа. Откако имав рецидиви при мокрење, ме согорува ...

  1.    Марија Хозе Ролдан dijo

   Можеби имате инфекција на урина. Одете кај вашиот лекар да ве прегледа доколку видите дека не исчезнува. Поздрав!

 258.   Секојдневно dijo

  Здраво, би сакала да знам дали сум бремена. Имав односи со сопругот на моите плодни денови два дена пред овулацијата, пред 13 дена тоа веќе беше. Десниот јајник ме боли како пункции, како и десната нога, понекогаш силни болки кога премногу го истегнувам или кога го кревам или едноставно кога седам или спијам. Исто така многу мочам и стомакот ми е отечен со многу болка и во грбот. Мојот период е 4 дена. Но, вистината не сака да биде заблудувачка. Никогаш не ми се случиле овие симптоми. Ми треба помош, благодарам

  1.    Марија Хозе Ролдан dijo

   Можно е, но тие исто така можат да бидат симптоми пред менструација. Ако правилото не се намали, почекајте 14 дена и потоа полагајте го тестот. Поздрав и среќа!

  2.    Валерија Сабатер dijo

   Здраво Дневно! Ви благодарам пред се за читањето на нас. Со оглед на сомнежите што ни ги испраќате и непријатноста што ја претставувате, ви препорачуваме пред се да отидете кај вашиот гинеколог за да се ослободите од сомнежите, а пред се да знаете за потеклото на таа болка. Среќно и прегратка!

 259.   МЕРИ dijo

  ВЕ ALЕ ДВА МЕСЕЦИ И САКАВ ДА ЗНАМ АКО Е НОРМАЛНО ЦЕЛОТО ТЕЛО да гори

 260.   Марија Консуело Фуентес Рамирез dijo

  Па, Ами е дека јас секогаш владеам премногу, сега се однесувам многу малку и многу темна боја. Освен тоа, таа секогаш ме предупредува со болка во стомакот и сега не чувствувам ништо, бидејќи секогаш имам многу лоши грчеви, дали е можно да бидам бремена?

  1.    Марија Хозе Ролдан dijo

   Секогаш кога има незаштитена пенетрација, постои можност за бременост, со почит!

 261.   Марија Консуело Фуентес Рамирез dijo

  и јас не се грижам за себе тој се грижи за мене со движење!

 262.   мил dijo

  Здраво, добра ноќ, ти велам имам спирала на 10 мај, менструацијата ми дојде нормално и дури морав да дојдам на 20 ноември и ми дојде на 21 ноември, имам односи со дечко ми често и тој ејакулира во мене бидејќи имам доверба во таа контрацепција што ја носам, но се сомневам дека се чувствувам чудно, градите се исправени сами по себе, имам затворена уста и многу малку апетит, сакам да знам дали може да забремените со спирала , има Патем, јас одам на третиот ден од бременоста и направив тест за урина ноќе и излезе негативно, дали може да се појави спирала и да останам бремена?

  1.    Марија Хозе Ролдан dijo

   Здраво мила, мислам дека не треба да имаш проблеми со спиралата. Но, ако видите дека не се чувствувате безбедни или дека менструацијата е одложена и не се спушти, одете кај вашиот гинеколог. Поздрав!

 263.   Carol dijo

  Здраво .. добро би сакал да ми помогнете .. последниот период ми беше 23 октомври и 24 ноември е и не се симнувам. На 23-ти ноември навечер имав односи со сопругот и кога отидов да мочам најдов мала тетратка на хартијата .. и сега, имав многу погледи, една или друга болка под стомакот ако имам малку болка во нозете, лош вкус во устата, постојана главоболка и долниот дел на грбот, замор и не спијам навечер само преку ден ... Веќе имам две деца и со првото имав киселина и болка во градите. .. и со баронот имав многу празнини .. но не со кој било од другите симптоми ... ако може да ми помогнете да знам дали сум бремена или не би го ценел тоа !!!

  1.    Марија Хозе Ролдан dijo

   Здраво Керол! Тоа зависи од тоа дали менструацијата е неправилна или редовна, симптомите може да бидат предменструални симптоми. Ако видите дека менструацијата не паѓа на 14-тиот ден по отсуството, направете тест за бременост. Поздрав!

 264.   Carol dijo

  maria jose roldan .. здраво, ако сум редовна, всушност откако ти пишав видов кафеава дамка, ова после денот кога најдов помеѓу малку кватрин во кристален проток .. Мислев дека сум веќе долу .. но не .. Само тоа беше и тоа е тоа .. но сепак имам болка во вечерите. металоиди, гасови, главоболка и неколку други гадење

 265.   Озелин dijo

  Здраво, видов менструација од 1 октомври до 10 октомври и имав односи после 4 дена, 25 ноември е и ништо не се спушта, имам болка во градите повеќе во брадавиците, нема апетит, горчлив вкус во устата, гадење кога мирис на одредена храна и несоница

 266.   Дајана dijo

  Здраво, дали може да ми помогнете, мислам дека имам еден месец бидејќи со момче на 12 октомври имав незаштитени врски и во текот на седмицата за одмор. Од многу светла боја без тромби исто така го допирам долниот стомак и чувствувам дека грутка ми помогна

  1.    Марија Хозе Ролдан dijo

   Ако сте имале врски без каква било заштита, секогаш може да постои можност за бременост, поздрав!

 267.   isa dijo

  Здраво, јас сум нервозен затоа што направив тест и излезе негативно, но ги имам сите симптоми не мора да ја намалам менструацијата, но сум болен затоа што престанав со рефлуксната вртоглавица гадење ми се гади целиот оток на градите, но го правам тес и излегува негативно

 268.   кралицата елиана dijo

  Добро попладне, малку се плашам, мојот нормален период беше 8 септември и траеше само 2 дена, потоа во октомври падна само кафени капки и траеше околу 3 дена, но тие не беа последователни, уморен сум, недостаток на апетит , гадење Откако јадам, вртоглавица, ме чешаат градите и сум многу блед, тоа би биле симптоми на бременост и се чувствувам како да имам грип

  1.    Марија Хозе Ролдан dijo

   Здраво Елиана, Ако сте имале незаштитени врски и вашиот период сè уште не се намалува, треба да направите тест за бременост за да дознаете, поздрав!

 269.   Лин dijo

  Здраво, малку сум исплашен, доцнам 7 дена и никогаш не сум го пропуштил тоа и стомакот се чувствува тешко, ми даваат наукии, но не сум способен за бомитар, се чувствувам горчливо, се чувствувам кратко моите гради многу ме болат, главата и се чувствувам многу уморно.Не знам што ќе биде, би сакал да знам што се случува?

  1.    Марија Хозе Ролдан dijo

   Ако сте имале секс без заштита и вашата менструација е вообичаена, можеби сте бремени, но не е безбедна. Можеби се работи за предменструални синдроми. Почекајте до доцниот 14-ти ден за да го полагате тестот за бременост. Поздрав!

 270.   Јоселин dijo

  Здраво, што е со моето прашање е што имав однос еден ден пред менструацијата без заштита, добро периодот ми продолжи нормално после тоа немав сексуален однос, но имам доцнење од 12 дена, веројатно ќе биде бремена после последниот пат кога имав пред претходниот период?

 271.   Андреа Беренис dijo

  Здраво, јас веќе неколку недели бурнав многу и тоа ме прави болен, може ли некој да ми каже зошто се случува ова?

  1.    Марија Хозе Ролдан dijo

   Може да бидат проблеми со стомакот. Посетете се на вашиот лекар ако се чувствувате лошо. Поздрав!

 272.   Ираја dijo

  Па, сè уште не знам дали сум бремена 🙁 што ме болат градите и јајниците и имам гасови и го имам? Се надевам и не ова, иако за да биде болест, дека е бебе. Јас сум исплашен, мислам дека може да биде карцином на јајници или што знам ....

  1.    Марија Хозе Ролдан dijo

   Ако се чувствувате лошо, одете кај вашиот лекар за да дознаете. Seeе видите дека нема да биде ништо, поздрав и среќа!

 273.   Imeиме dijo

  Здраво девојки, ви велам дека сум во шестата недела од бременоста. Имав врски што беа ризични, односно денот кога останав бремена два дена по последниот ден на менструацијата. Веќе знаеме дека не требаше да имам овулација на тоа време, но гледаме дека да, два дена кога следниот месец не ми дојде, го полагав тестот и ми даде страшно позитивно. Со ова мислам дека ништо не е изводливо, секогаш постои ризик додека има пенетрација и повеќе ако имаат задоцнување!! Полн со тестовите и ако не и џин. не останува со сомнежи. бакнежи за сите убави !!

  1.    Марија Хозе Ролдан dijo

   Ви благодариме што го раскажавте вашето искуство imeиме. Се најдобро!

 274.   јамила dijo

  Здраво, добри девојки, имам 18 години, менструацијата ми е нередовна, ја имав на 18 ноември, имав секс, менструацијата ми траеше 5 дена, или 4 кога завршив по 2 или 3 или 4 дена, бидејќи одржував односи секој ден, мојот партнер не пукав внатре, но тие ми рекоа дека со пресеминалот можеш да останеш и со рикверц имам понекогаш на моменти како болка во менструацијата, но не толку силна ме боли главата многу и лицето се менуваше помогни ми и ова костипирано Не знам добро може да е затоа главоболката

  1.    Марија Хозе Ролдан dijo

   Секогаш кога има незаштитена пенетрација, постои можност за бременост, во прекумот има сперматозоиди кои можат да ја оплодат јајце-клетката. Поздрав!

 275.   Сесибел dijo

  Добро попладне, моето сомневање и прашање е, јас се грижам за себе со апчиња за контрацепција, наречен кармин, и мојот лекар ми рече дека тие апчиња нема да ми дозволат да го намалам месецот, но не се разболев еден месец и пол. Но, токму на 1 ноември се разболев, оттаму земам сметки и морам повторно да се разболам на 15 декември, но страв ми е дека токму денес, имам крв и многу малку кафеаво-кафеава боја, и одам со болка во карличната област, покрај тоа што е многу уморна и поспана, главоболка и чешање на надворешната страна на носот. Не знам дали ќе останам бремена или не ???

  1.    Марија Хозе Ролдан dijo

   Ако сте го следеле правилно земањето на таблетите, не треба да имате никаква опасност. Понекогаш апчиња за контрацепција можат да имаат несакани ефекти врз телото. Повторно се гледате со вашиот лекар и ја прашувате дали е нормално. Поздрав

 276.   Гала dijo

  Се обидувам да останам бремена веќе три месеци, но не успеав и знам дека станува збор за трпеливост. Во текот на овој месец имав секс со сопругот во деновите на најголема плодност и менструацијата треба да пристигне утре. Мојата грижа е затоа што се чувствував премногу поспано и заморено, металоиди и гасови. Можеби сум бремена?

 277.   Да јас dijo

  Здраво, добро попладне, би сакал да го направам следното барање: Користам мезигина веќе 6 месеци, која ми ја вбризгаа на 11-ти, прашањето што го имам е следново: во октомври на 11-ми ми инјектираа и имаше малку надвор од течноста од инјекцијата, на 31-ви имав менструација и на 8 ноември имав однос со мојот партнер без кондом, немаше ејакулација во вагината, дали е можна бременост? До денес менструацијата ми е сè уште не пристигнато.
  Истиот месец октомври, мојата менструација двапати на 2 октомври и 31 октомври, дали може да биде доцнењето поради стресот? Поминав низ последните испити на универзитетот и месец ноември и почетокот на ова беше многу стресен. Јас многу би го ценел вашиот одговор.

 278.   Сузана Гвадалупе Родригез Муњоз dijo

  Здраво, добро утро, имам 24 години и сум во брак три месеци; Јас и сопругот сакаме да имаме бебе. Во септември, на 28ми, отидов во болница за да ја отстранам спиралата со која трае 1 година, така што во октомври имав доцнење од 5 дена и се симнав на 28 октомври кога требаше да се спушти на 23, претпоставував дека мојот циклус беше изменет за повлекување на спиралата.
  Овој месец ноември не губам апсолутно ништо, вреди да се спомене дека земам фолна киселина од септември и не се грижам за себе кога имам секс со сопругот. Ние сме на 4 декември и сè уште немам знаци на доаѓање на менструацијата, дали е погодно да се направи тест за бременост? Во последно време сум премногу чувствителна, плачам за сè и се лутам на сè, се чувствувам премногу уморно и ноќе спијам, но не мирувам, дури забележувам дека моите гради се нешто чудни и чувствителни. Јас не би имал никакви илузии, но сум загрижен затоа што сакам да се грижам 100% за себе и мојата работа е 12 часа.

  1.    Сузана Гвадалупе Родригез Муњоз dijo

   Треба да коментирам дека имајќи чувство да одам во тоалет, чувствувам дека не можам да поднесам дека морам веднаш да одам.

  2.    Марија Хозе Ролдан dijo

   Ако сте имале незаштитен секс, можеби сте бремени, направете тест. Ако имате негативен тест, тоа е затоа што менструацијата е регулаторна, нешто нормално по спиралата. Секое тело е свет, направете тест за да дознаете. Поздрав и среќа! 🙂

 279.   невладина казна dijo

  Олаа xfaa Би сакал да ми помогнеш ако xfaa esqe претходната недела се симнам, како и мало крварење и добив дијареја и болки во главата и спијам и не знам дали сум бремена, го направив тестот и дојде надвор негативно и xfa кој би ми помогнал сакам да знам дали сум или не

  1.    Марија Хозе Ролдан dijo

   Ако не сте имале незаштитен секс, може да имате стомачен вирус, одете на вашиот лекар ако продолжите вака. Поздрав!

 280.   везда dijo

  Здраво .. Ви велам дека имав однос со момчето во моите плодни денови, но тој продираше двапати и траеше неколку секунди, тој не ејакулираше ... Менструацијата ми беше мала, но не и нормална за 5 дена и имам гадење. Слушнав дека има случаи во кои сте бремени, но нормалниот период ви доаѓа во првите месеци, дали тоа ќе биде мој случај? 🙁 помогнете, ве молам

  1.    Марија Хозе Ролдан dijo

   Секогаш кога има незаштитена пенетрација, постои ризик од бременост, но ако менструацијата се намали, мислам дека нема да има проблеми. За да се чувствувате безбедно, можете да направите тест за бременост, но неговиот резултат може да биде негативен. Поздрав!

 281.   Франциска dijo

  Здраво пријатели, ми треба помош, не знам дали сум бремена, менструацијата не ми се спушти два месеци, нередовна сум но ми опаѓа секој месец, постојано имам многу главоболки и се неподносливи, овие денови и јас беше премногу гладен не знам што ми се случува, те молам помогни ми?

  1.    Марија Хозе Ролдан dijo

   Здраво, треба да направите тест за бременост за да дознаете, поздрав!

 282.   rocio dijo

  Здраво, пред 5 години ја користев мегигината со која ретко ми се намалува менструацијата, тие секогаш беа места повеќе од што било, пред 4 месеци престанав да си инјектирам и ништо не ми падна, прашањето е дали ќе останам бремена? или дали е нормално к доцнеше неколку месеци? Како и да е, се чувствував чудно со болка во долниот дел на стомакот и има храна и мириси што ми се гадат… во ноември направив тест и ми излезе негативен.

  1.    Марија Хозе Ролдан dijo

   Можеби вашето тело се прилагодува на промената, но ако имате незаштитен секс и сè уште не се симнувате и тестовите се враќаат негативни, одете на вашиот лекар за да проверите дали сè е во ред. Поздрав!

 283.   Принча dijo

  Здраво, последниот период ми беше на 21/10/2015. Користев пилула за итни случаи бидејќи не се грижев за себе и на 09 имав мало крварење од две капки 11 дена. Не знам дали тоа беше мојот период бидејќи редовно е од тежок проток од таму до денес. Немав менструација и забележав промени во моето тело како чувствителност на дојка, замор, оток на долниот дел на стомакот, главоболки, веќе полагав тест за бременост, но тој се врати негативен. Што би се случувало во овој случај?

  1.    Марија Хозе Ролдан dijo

   Повторно полагајте го тестот за секој случај по неколку дена. Поздрав!

 284.   ЈЕСИЦА ПАОЛА ТОРРЕС dijo

  МОЈОТ ИМЕ Е ЈЕСИКА ПАОЛА ТОРРС ШТО СЕ СЛУЧУВА ОД ДА СЕ ЧУВСТВУВАМ КАКО ИМАМ НИШТО ШТО СМЕ ВО ВНАТРЕ, НО ЧУВСТВУВАМ НИШТО НУСИЈА ИЛИ САКАМ ДА ПОВИКАМ, САКО САКАМ ДА ЈАДАМ ЧОКОЛАТИН, А НЕ ЈАС НЕ СЕ МЕЗАМ OMЕЛБЕНОСТ БРГИ МНОГУ, ГЛАСАМ МНОГУ ТОА WЕ БИДЕ

 285.   karina dijo

  Здраво ... доцнам шест дена, никогаш не ми се случило ... последниот период го имав на 9 ноември и имам болки во стомакот и вртоглавица и многу несоница и спиење во текот на денот, денес направив тест за бременост во крвта и беше негативен .. искрено, никогаш не сум се чувствувал вака и редовно сум во менструацијата

 286.   Ана dijo

  Имав секс на 4 декември. Јас не користев кондом, но од таму чувствувам металоиди, и како да сум целосна сита ..
  Не му коментирав на момчето, но секогаш кога имам секс со него се чувствувам ... сакам да одам во тоалет и карлицата ми останува тешко пред и после .... Дали можете да бидете бремени?

  1.    Марија Хозе Ролдан dijo

   Здраво Ана, се додека имате незаштитен секс можете да забремените. Но, обично трае околу еден месец за симптомите да станат забележливи (најрано две недели). Поздрав!

 287.   Мариса dijo

  Здраво, сакав да дознаам дека имам 18 години. Првиот пат го имав пред прв пат, месечниот датум беше од 1 до 5 и по 15-ти истиот месец кога прв пат бев од 19 до 23 година не знам зошто повторно се спуштам сега морав да се спуштам во декември и сеуште сакам да се ослободам од сомнеж. Имам само инхасон и многу болки во стомакот.

 288.   Мариса dijo

  Здраво, сакав да дознаам за сомнежите, минатиот месец имам 18 години, менструацијата ми е од 1 до 5, а на 15 ноември го имав првиот пат и скоро го завршив месецот на 19, менструацијата започна повторно, сè до 23-ти. Периодот беше 2 пати месечно добар чекор што не се грижев за себе и веќе 3 дена забележувам дека не сум имал никогаш и имам многу болка во хобарите и многу сакав да готвам многу сакаат да остават сомнежи ...

 289.   Eli dijo

  Здраво, погледнете ги моите симптоми:
  Болки во стомакот (во јамата на желудникот)
  Еруптира ... а понекогаш и гасови, и еднаш на време чувствувам вртоглавица, чувствувам повеќе глад отколку нормално и тежина на стомакот.
  Според лицето не продирав туку крварев пред 2 месеци и после тој ден ми падна месечната менструација и сè траеше 4 дена што требаше да трае и потоа падна крв како и другите пати и одеднаш се сечеше ... јас бремена сум или не

 290.   Мариса dijo

  АМИ денес Ели ми се случи исто како тебе, најбезбедно ако е текст

 291.   Brenda dijo

  здраво Имам едно прашање во последно време имам многу главоболка, вртоглавица, дамки, многу глад, секоја толку често болка во јајниците и многу сон и замор ... може некој да ми каже дали се безбедни симптоми на бременост или не ? Јас би го ценел тоа ... благодарам

  1.    Марија Хозе Ролдан dijo

   Здраво Бренда, зависи од тоа дали сте имале секс без заштита или не. Поздрав!

 292.   Fernanda dijo

  Не знам дали ова и чекање бебе ми беше менструација на 27 минатиот месец, но пред околу две или три недели се чувствувам како болки во стомакот како да ме болат градите и најчудно е што мојот партнер старее и не знам што ми е, не знам дали може да ми помогнеш

 293.   Erika dijo

  Здраво девојки, скоро истото ми се случува, имам контрола врз менструацијата што ја имав на 13 или 17 декември, но на 10-ти имав односи со момчето и бев многу слаба, после тоа ништо не се спушта down. Дури и направив тест на 22-ри и ми се врати позитивен, но истиот ден имав ужасни грчеви во стомакот и стомакот ми порасна малку ... Дали сум целосно бремена?

  1.    Марија Хозе Ролдан dijo

   Здраво Ерика, ако имате позитивен тест, многу е веројатно дека сте бремени. Поздрав!

 294.   Нора dijo

  Ми се случи прашање дека менструацијата ми е 10 дена порано, не беше како секогаш, всушност не чувствував малку крварење и болка после тоа чувствував болка во градите и стомакот

 295.   Лули dijo

  Здраво, чувствувам чудни симптоми ме боли стомакот, многу е чудна болката што ми ја дава зошто не е болка во желудникот. Тоа е нешто многу честа абдоминална и ми дава треска на накоци и лицето ми изникна, направив тест за бременост газдарица излезе негативно? Можеби тоа е мојот период, јас не дојдов, морав да дојдам на 20 декември, но тешко е затоа што мојот период е неправилен. Ве молам, помогнете ..

  1.    Марија Хозе Ролдан dijo

   Здраво Лули, направете го тестот повторно по неколку дена. Поздрав!

 296.   Карен Мартинез dijo

  Здраво добро, имам 17 години во месец јули започнав да планирам до октомври ... во ноември имав нормален период и во декември имав кафеав проток две недели и не го добив нормалниот период во овој месец од јануари имав кафеав проток со многу болка во стомакот и во задниот дел ве молам помогнете некој да ми објасни што ќе се случи имам уште 10 дена да си ја намалам менструацијата ... благодарам !!

  1.    Марија Хозе Ролдан dijo

   Веројатно се работи за хормонални промени што ги доживувате поради хормони, ако продолжите да имате болка, одете на лекар. Поздрав!

 297.   Vanesa dijo

  Здраво, јас се викам Ванеса и менструацијата требаше да дојде на 28ми, но дојде на 25ти, траеше 3 дена. Сега чувствувам надуеност и имам гасови, дали би можела да бидам бремена?

  1.    Марија Хозе Ролдан dijo

   Ако ти дојде периодот, макар и да траеше само три дена, мислам дека не си бремена, поздрав!

 298.   ова dijo

  Јас ти кажувам дека менструацијата секогаш трае 3 дена, но овој месец траеше само 2 дена, што беа 16 и 17 овој месец вчера веќе не добивам ништо, но денес го донесов како црвен отпад, одам со гадење, болка Глава момент пред мене имав конци во левата страна на стомакот и грч во десното стапало одам со мало истекување на слуз. Никогаш не ми се случило тоа!
  Кога имам секс со мојот господар, тој ги исфрла (задник или грб), но тие ми рекоа дека пред да дојдат, тие фрлаат како течност (не го знам името) дека може да донесе и сперма и може да те натера бремена

  Може ли да бидам бремена?
  ВО АДВЕНС БЛАГОДАРАМ

 299.   Karla dijo

  Јас сум месец и половина бремена и имам многу болки во стомакот, исто така ја имам како вознемирена, дали е нормално?

 300.   ЛИСЕТ ТРЕЈО dijo

  ЗДРАВО ГОЛЕМО ПРАШАЕ ПРЕД МЕСЕЦ ИМАМ ОДНОСИ СО МОЈОТ ДРУГ, НЕ ГИ ЗГРИУВАМ, ДОСТАНАМ 23 ДЕНА И СЕ ЧУВСТВУВАМ ПАЧНИ ЧУДУВАНИ ПОСЛЕДНИ ПОДАТОЦИ ДА ЈА САКАМ ХРАНАТА И ДА САКАМ ГОДИНИТЕ МОЈА СЕ ЗДОУВААТ. Малку чувствителен сум дарувал некакви кучки во мојот стомак, но на крајот ми давале повеќе на едната страна од стомакот и ми даваше некои пички во моите оминки ТЕЛОТО ГРИЕ МЕ.

 301.   Brenda dijo

  Здраво, имам едно прашање пред недела и пол, ми престана менструацијата имав многу колики и во недела имав секс со партнерот и сега се чувствувам колика слично на периодот но не толку силно, но пред се имам многу бел исцедок :(
  Освен тоа, имам цисти и мислам дека не би можела да бидам бремена или сум? :(
  Pd Имам 18 години :(

  1.    Марија dijo

   Тие се знаци дека сте бремени, имате тетови во рок од 10 дена за да можете да се ослободите од сомнежите и ако не, почекајте да дојде менструацијата, ако е така, треба да се грижите

 302.   Марија dijo

  Ола имав правило од 21 до 26 и не знам точно кои се моите плодни денови, денес имав односи со мојот партнер без заштита, тој истрча внатре, сакав да ја видам мајката подолго време и не останувам ако некој може да ми помогне во тоа се сомневам благодарам

  1.    Макарена dijo

   Здраво Марија, ако имате редовни циклуси од 28 дена, овулацијата се јавува околу 14-тиот ден (сметано од првиот период), а плодните денови се околу тој ден.

   Честитка.

   (Можете исто така да ја проверите нашата содржина во менструалниот циклус или плодните денови)

 303.   јамил dijo

  Здраво пред 3 месеци имав односи во плодните денови и завршив во себе, следниот ден требаше да одам да купам пилула за итни случаи и ми падна менструацијата, пред 2 месеци менструацијата беше рана не мислев дека ќе се случи и имав промени во расположението ... сега пред околу еден месец имав менструација, но само со денови, но скоро ништо не беше како незначително крварење, не мислев дека ќе се случи нешто чудно ... и мојот период мора да дојди кај мене сега на 23 јануари ... и пред 3 дена добив проток со крв мислев дека менструацијата е рана но ми беше само 30 минути, сега сум отечена и со многу болки во стомакот, исто така повраќав но црна боја и отидов на лекар и ми рекоа дека мора да е за гастритис, но ништо не ме оправдува за оток и силна болка во стомакот. Не знам што да мислам. Може ли да ме советувате нешто?
  Ви благодарам многу веќе

 304.   Милја dijo

  Здраво добро, ми треба помош, што се случува со мојот партнер имав односи кои ејакулираат надвор и ми рекоа дека ако завршат надвор, јас сепак можам да бидам бремена, работата е во тоа што сум нередовна и денес имав кафеава крв и многу малку а потоа розовоцрвена но многу малку. Денес отидов на прошетка и кога одев се чувствував изнервиран како ме боли стомакот и нозете како да не можам повеќе и пред една недела имав еден ден со накаси и вртоглавица .. Може да видам дека сум бремена, молам помогни , Ми треба совет, те молам

 305.   Скапоцена Дијана dijo

  Добра ноќ, извинете за времето, но многу сум загрижен, доцнам 17 дена и чувствувам многу мачнини и болки во стомакот. Направив тест за урина, но излезе негативен, што треба да направам итно? јас сум загрижен

  1.    Макарена dijo

   Здраво, можете да се консултирате со гинеколог или да го повторите тестот по една недела. Се најдобро.

 306.   Лин хернандез dijo

  Здраво, имам 18 години, доцнам 14 дена, генерално, менструацијата секогаш ми е одложена, но овојпат е различно пред 3 недели ако не ме болат јајниците премногу и пред една недела започнав со испакнатини.
  И болка во јајниците како асид во стомакот, ме болат нозете и многу сум уморна без сила, дали ќе останам бремена?

  1.    Макарена dijo

   Здраво Лин, единствениот начин на кој треба да знаете дали сте бремени (добро, единствениот начин, но не и најсигурен) е да направите тест за бременост. Ако немате пари да ги купите, одете во најблискиот центар за планирање на семејството и побарајте од нив да го сторат тоа за вас. Се најдобро.

   1.    Lorena dijo

    Најдоброто нешто е што ќе закажете состанок со вашиот лекар и да побарате тест за бременост во крвта за да бидете 99% сигурни дали сте бремени или не.

    1.    Макарена dijo

     Точно, тоа е најдобрата опција. Ви благодарам многу за коментарот.

 307.   Али ро dijo

  Итно ве молам !!. Имам врски со момчето веќе 5 месеци .. Првиот месец пиев пилула за итни случаи три пати .. Четирите месеци не сме се погрижиле едни за други и направив два теста и последниот што го направив пред два месеци .. Сите мои симптоми се совпаѓаат со исклучок на отсуството на менструација, но овој последен пат испив кафе. Но, јас сум подложен на третман на бубрег во кој се плашам дека ако сум бремена тоа може да влијае на моето бебе. Но Исто така, прочитав дека проблемите со уринарниот тракт и бубрезите се симптоми на бременост и исто така имам несвестица и мачнина и главоболки покрај грчеви, замор, плачам од сè и болки во градите иако не сум забележал промени штом докторот ми рече дека ми се воспалени респираторните пасуси .. Кои можности постојат бремени! ???? Помогнете ми .. Ви благодарам.

  1.    Марија Хозе Ролдан dijo

   Здраво, Ако тестовите се направат во одредено време за да дадат добри резултати и да излезат негативни, одите на лекар да направите крвна слика и да видите што ќе ви се случи. Поздрав!

 308.   Али ро dijo

  Јас сум 17 благодарение на тоа што ниту еден гинеколог не сака да присуствува без друштво на мајка ми, помогни ми да ги решам моите сомнежи, имам сите симптоми и ме намалува во нормални наводници, разликата е во тоа што станува кафеава боја. Помош .

  1.    Марија Хозе Ролдан dijo

   Здраво, Ако се сомневате, посетете го гинекологот со вашата мајка бидејќи таа е најдобриот професионалец што може да ви помогне. Иако не ни објаснувате што точно се сомневате, поздрав!

 309.   Kika dijo

  Здраво како се работите? Нешто многу чудно ми се случи, вистината никогаш не ми се случила и би сакала да ми помогне да знам што се случи.

  Во ноември беше последен пат кога имав секс, но следните месеци се спуштив нормално на време и сè. Сега во февруари имав пред-менструални симптоми и се симнав само два дена и крајно кратко потоа се вратив, имав најсилни симптоми пред менструацијата и цело време бев многу воспалена во стомакот со запек главоболка (Отсекогаш сум бил) исто така ми дава многу поспан на крајот на денот и наутро се будам со желба да не направам ништо повеќе од тоа да останам дома и да спијам. но исто така бев под голем стрес и сум таков, едвај јадам.

  Ако можете да ми помогнете, би го ценел многу, бидејќи сум загрижен.

  1.    Kika dijo

   Те молам, би бил многу благодарен ако ми одговориш! Јас сум многу загрижен дека тоа никогаш не ми се случило навистина

  2.    Марија Хозе Ролдан dijo

   Здраво Кика, одете кај вашиот гинеколог за да може да ве следи. Поздрав!

 310.   лемарски dijo

  Здраво, добро, ќе ви кажам дека на 1,2,3, 4, 8 март и на 10,11 март дојде менструацијата, а потоа на 12, XNUMX, XNUMX и XNUMX сум дамка кафена боја и имам многу болка во колковите и малку болка во стомакот што можам да направам ах не земам контрацептивни средства се надевам дека ќе можеш да ми помогнеш многу ти благодарам

 311.   Даја ПЛ dijo

  Може ли да ми помогнете во врска со ова на 8 март имав секс со моето момче, тоа беше прв пат за двајцата, (на 5 март го завршив менструалниот циклус, па според она што ми рекоа, моите денови на неплодност ќе бидат од Од 6 март до околу 10 март). Ејакулацијата во мене, после околу 5 часа пиев апчиња следниот ден како што е наведено, ми даде некои симптоми, но воопшто не крварев, факт е дека на 10 март се вратив да имам секс без заштита, но ејакулацијата беше надвор. .но тој ден по половина час крв, но малку, овие денови стомакот ми гори, бел исцедок се спушта и чувствувам казони во 'рбетот. Се чувствувам многу напнато и навистина не знам што да направам. Би сакал да ме советувате дека може да ми се случи или ако постои можност да се оплоди јајце-клетката, ви благодарам однапред.

  1.