Најдобрите филмови на Дизни плус што треба да ги гледате како семејство

Дизни +

Disney Plus е стриминг платформа која има се за децата како за возрасни. Во ова можеме да уживаме во одлични класици, но и модерни продукции. Откријте го најдобри филмови со Дизни плус да се види како семејство.

Дали сакате да знаете на што се базиравме за да ги избереме најдобрите филмови да се види со семејството? Забележавме дека тие се оценети со G (сите возрасти) или PG (родителско водство препорачано до 11-годишна возраст) од системот што се користи во Соединетите Држави. И, исто така, ги собравме само оние со многу добар рејтинг на Rotten Tomatoes. Има вкупно 8 филмови, па ќе се забавувате некое време.

Коко

Коко

Во рамките на целата колекција на Pixar, овој анимиран филм се издвојува тоа следете ја малата Коко на грубо и магично патување во задгробниот живот за да ја отклучи вистинската приказна зад нејзиното семејство. И колку повеќе учи за своето семејство и наследство, толку е подлабока неговата врска со неговата историја и неговата иднина. Внимание на неговиот саундтрак, фантастично!

 • Жанр: Семејство, Фантазија
 • Режисер: Ли Ункрич, Адријан Молина
 • Оценка: PG

Внатре Надвор

Што ако вашите емоции беа мали суштества во вас? Рајли, 11-годишна љубителка на хокејот, се сели со своето семејство во Сан Франциско и нејзините емоции се обидуваат да ја водат преку овој тежок настан што го менува животот. Тогаш, раководството на Joy е допрено од други видови емоции како што е Тагата, која ненамерно ќе биде збришана од гнев, страв и одвратност.

 • Жанр: Семејство, Комедија
 • Режисер: Пит Доктер, Рони дел Кармен
 • Оценка: PG

Свршената принцеза

Свршената принцеза

Сè уште не сте го гледале овој филм? Што чекаш? Откако ја бараше својата среќа цели пет години, Вестли се враќа во својата земја за да ја врати убавата Батеркап, на која и се заколна на бескрајна љубов. Меѓутоа, за да го направите тоа мора застанете пред принцот Хампердинк која има намера да се омажи за несреќниот Батеркап и покрај тоа што таа не го сака.

 • Жанр: фантазија, авантура, комедија
 • Улоги: Кери Елвис, Робин Рајт
 • Режисер: Роб Рајнер
 • Оценка: PG

Мапетите

Интелигентен, шармантен и искрен. За време на одморот во Лос Анџелес, Валтер, обожавател број еден на Мапетите, и неговите пријатели Гери и Мери откриваат дека нафтениот Текс Ричман планира да го урне театарот Мапет за да дупчи на локацијата за маслото одоздола. да се вози на Најспектакуларното шоу на Мапетите и да ги собере 10 милиони долари потребни за да го спаси театарот, Волтер, Мери и Гери бараат Кермит Жабата и Мапетите: Фози работи во казино во Рено со бандата Мупетс, Пеги работи за Вог како голема дизајнерка, Animal провери во клиника во Санта Барбара за да научи да управува со гневот, а Гонзо е тајкун во водоводната индустрија.

 • Жанр: Деца и семејство, Комедија
 • Режисер: Џејмс Бобин
 • Улоги: Џејсон Сегел, Ејми Адамс и Крис Купер
 • Оценка: PG

Кошмар пред Божиќ

Кога Џек Скелингтон, Господарот на Ноќта на вештерките, го открива Божиќ, тој е фасциниран и одлучува да го подобри. Меѓутоа, неговата визија за празникот е целосно спротивна на божиќниот дух. Неговите планови вклучуваат киднапирање на Дедо Мраз и воведување на прилично макабри промени. Само неговата девојка Сали е свесна за грешката што ја прави.

 • Жанр: Деца и семејство, хорор комедија, фантазија
 • Режисер: Хенри Селик
 • Оценка: PG

Војна на Starвездите: Епизода IV - нова надеж

Војна на ѕвездите

Легендарен почеток на научна фантастична сага што одбележа неколку генерации. Со принцезата Леја заробена од Царските сили предводени од немилосрдниот Дарт Вејдер, некој мора да се обиде да ја врати правдата во галаксијата. Тие ќе бидат смелиот и млад Лук Скајвокер, помогнат од Хан Соло, капетан на вселенскиот брод „The Millennium Falcon“ и андроидите, R2D2 и C3PO.

 • Жанр: Научна фантастика
 • Режисер: Џорџ Лукас
 • Улоги: Марк Хамил, Харисон Форд, Кери Фишер
 • Оценка: PG

Приказна со Играчки

Можете ли да замислите свет каде играчките оживуваат кога луѓето ни обрнуваат внимание? Не мора да го правите тоа. Тоа е премисата на овој филм од 1995 година, чии протагонисти се играчките на малиот Енди, 6-годишно момче. Се плашат дека е дојдено нивното време и дека нов роденденски подарок ќе ги замени во срцето на нивниот сопственик. Вуди, каубој кој досега беше омилена играчка на Енди, се обидува да ги смири додека не се појави Баз Лајтјар, вселенски херој надарен со секакви технолошки достигнувања и ривалството изгледа неизбежно.

 • Жанр: Семејство, Фантазија, Комедија
 • Режисер: Џон Ласетер
 • Оценка: Г

Up

Карл Фредриксен решава да го исполни ветувањето на својата покојна сопруга и претворете ја вашата куќа во воздушен брод придвижуван од стотици балони, сите за да го однесат во Јужна Америка. За жал на Карл, момче по име Расел случајно се качило на транспортот. Не е згодно да се знае ништо повеќе за овој филм во чии први минути се случува една од најемотивните сцени во киното. Само поради ова, заслужува место меѓу најдобрите филмови на Дизни плус.

 • Жанр: анимација, комедија, семејство, авантура
 • Режисер: Дестин Даниел Кретон
 • Оценка: PG

Дали сте гледале некој од филмовите во нашиот избор на најдобри филмови на Дизни плус)


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.