Подароци за вљубените за да го изненадите вашиот партнер

подароци за вalentубените

Сè уште ги немате подготвени вашите подароци за вљубените? Дали времето ви истекува и продолжувате да барате и барате без ништо да ви се допадне? Затоа, не грижете се, бидејќи можеби ќе ви подадеме рака.

Следно ќе видите избор на подароци за вљубените кои можеби ќе бидат интересни за вашиот партнер. Можеби некои ви се допаѓаат. Можеби некој ќе ви даде нови идеи за да го направите правилно. Како и да е, никогаш не боли да имате повеќе идеи за да можете да ја погодите онаа што на таа личност најмногу ќе му се допадне.

Зачувана кралска роза

Започнуваме со детал во форма на роза и скапоцен камен. А тоа е специјална кутија со зачувана роза и, веднаш подолу, фиока во која внатре ќе имате приврзок од срце што, ако го доближите до светлината, ќе создаде сенка во која ќе можете да читате „Те сакам“ на 100 различни јазици.

VAHDAM, асортиман на чаеви Bloom

Ако вашиот партнер навистина сака чај, овој пат ви претставуваме оригинален подарок со 12 инфузии, секоја во луксузна кутија со некои од најпознатите чаеви во Индија.

Тоа, треба да знаете дали сака да пробува нови работи бидејќи на тој начин ќе ја искушувате со егзотични ароми и вкусови кои можат да ја наведат да сонува за друга земја. Ако згора на тоа подарокот го навезете со патување до тоа место, сигурно ќе се изненадат (иако за ова прво мора да знаете дали им се допаѓаат).

Подарок за Денот на вљубените за неа, Розова мечка

Оваа цветна мечка пред неколку години беше многу модерна. Сега е исто така. Многумина се сеќаваат на нив на толку важен датум и многу од подароците за вљубените се сигурно од мечка.

Овој има нешто посебно. И тоа е тоа, Покрај мечката, доаѓа и букет цвеќе. Тие се исто така вештачки, така што нема да треба да се грижите дали ќе венеат.

Можете да изберете различни бои од сина, бела, виолетова, црвена и розова.

Сет за чаши за кафе CEWROM Couples

Во овој случај смисливме подарок за самиот пар, можеби тоа е а сет за чаши за парови Сивата вели господин, додека розовата вели г-ѓа, односно господине и госпоѓо.

Тие можат да бидат забавни и особено да го започнете утрото со одење на игра со партнерот.

ZWOOS 3D светилка

Замислете дека вашиот партнер доаѓа дома од работа и сите светла се изгаснати дома. Пробуваш да запалиш светилка и не бива (си си земал за право да го пресечеш светлото штом виде дека дојде време). Ќе оди со светлото на мобилниот, но, оддалеку, ќе види мало светло кое сигурно ќе го следи.

Какво лице ќе направи кога ќе види дека таа мала светлина вели „Те сакам“ на англиски и тоа е мала ламба? Не знаеме, но секако ако така размислувате и ја ставите ламбата во боите кои најмногу ги сака вашиот партнер, ќе се изненадат. Во тоа сме сигурни.

Бомби за капење со исушени ливчиња

Сите работиме напорно и кога ќе се вратите дома после еден ден да заборавите, релаксирањето е вашиот сон. Па, ако вашиот партнер треба да се исклучи, да се одмори или едноставно да помине време со вас на посебен начин, Денот на вљубените може да биде тој ден.

За да го направите ова, Ви предлагаме да му дадете и да си дадете неколку бомби за капење. Не грижете се, нема да се разнесе. Но, можете да ја наполните кадата, да фрлите едно од тие топчиња и да уживате во аромата и како таа ќе го ревитализира телото.

Ако двајцата не можете да се сместите во кадата (за што веќе ви кажавме дека е непријатно), секогаш можете да ја капете вашата партнерка и кога ќе заврши, таа ќе ви ја даде. Секако, ве советуваме да ги молчите мобилните телефони за никој во тој момент да не ви пречи.

Романтичен комплет за балони

Ако сакате да го изненадите вашиот партнер кога ќе се врати од работа на Денот на вљубените, тогаш ќе му се допадне овој комплет за балон XXL и најдобро од сè, можете да создадете романтична атмосфера што нема да ја очекува.

Комплетот е составен од 9 парчиња, 6 балони во облик на срце, балон со натпис „љубов“, уште еден двобојен балон (исто така во форма на срце) и црвени и сребрени конфети кој е во облик на срце.

Тоа е прилично евтино и може да биде нешто што не се очекува. Затоа размислете за тоа. Единствената лоша работа е што не можете да останете вечно.

Annmors Мониста оженет пар Приврзок Charms

Како за приврзок? Овој ни го привлече вниманието затоа што ја претставува љубовта на двајца луѓе. Да, тоа е свадба, така Доколку размислувате да ја запросите, ова би можело да биде добро изненадување. затоа што можете да го ставите вереничкиот прстен до него и да ги разјасните вашите намери.

Поточно, овој шарм е изработен од сребро 925 и има проѕирна кубна цирконија. Може да се користи како шарм (привезок за нараквица), но може да се носи и на синџир околу вратот. Мал е, бидејќи е долг само 1,3 cm и широк 1,2 cm.

GUATAFAC INTIME Игри за парови H 0 T

И завршуваме со двојна игра која се обидува да се запознаеме многу потемелно (во сите сетила на зборот). Играта трае само 15-45 минути максимум и меша тестови, разговори, па дури и позиции за да можете повторно да го откриете вашиот партнер.

Тоа е доста забавно и најдобро од сè е тоа поставува прашања за кои понекогаш не сме помислиле да разговараме со партнерката за да имаме повеќе знаење за неа (и можеби дури и ќе разберете зошто го прави тоа што го прави).

Како што можете да видите, има многу идеи за подароци за вљубените, но важно е да не и купите подарок затоа што тоа е денот, туку да и покажете каква љубов ја чувствувате кон неа. И тоа не мора да биде со материјален подарок (макар и така да ни го продадат). Дали веќе знаете што ќе подарите на Денот на вљубените?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.