Уреднички тим

Мајки Денес е веб-страница на АБ Интернет и ние ја спроведуваме со голема наклонетост, обраќајќи им се на сите родители или луѓе поврзани со светот на децата и адолесцентите кои сакаат да откријат информации за мајчинството, татковството, родителството, образованието, детската психологија, детското здравје, занаети, рецепти за деца, едукативни упатства, совети за родители, совети за наставници ... На крајот, ние сме посветени на анализа на најважните информации што секој родител или секој што има деца или адолесценти под нивна грижа, може да ве интересира. Зборуваме и за семејството, емоциите, училиштето, curубопитноста и многу повеќе.

Тимот за пишување е составен од луѓе кои, на еден или друг начин, се поврзани со светот на образованието и мајчинството. Специјализирани за раскажување на сè што треба да знаете за воспитување на вашите деца. Содржината што ја нудиме е квалитетна за да имате најдобри информации на располагање. Ако сакате да знаете за што можеме да разговараме со вас, посетете ја нашата страница секции!

El Уреднички тим на Мадрес Хој Таа е составена од следниве уредници:

Ако сакате и вие да бидете дел од тимот за пишување на Мајки денес, пополнете го овој формулар.

Координадора

  Уредници

  • Тој Торес

   Родителството е возбудлив свет, полн со предизвици кои на моменти можат да бидат огромни. Theубовта кон децата е бесконечна, но не е секогаш доволна за решавање на секојдневни проблеми. Откривањето на моја кожа ме натера да испитам повеќе за мајчинството и за почитното родителство. Споделувањето на моето учење, додадено на мојата страст за пишување, стана мојот начин на живот. Јас сум Тој и ве придружувам во возбудливиот свет наречен мајчинство. .

  • Алиша томеро

   Јас сум Алиша, многу страствена за моето мајчинство и готвење. Сакам да слушам деца и да уживам во целиот нивен развој, па затоа што сум iousубопитен за нив, ми даде можност да напишам каков било совет што може да се даде како мајка.

  • Сузана бодој

   Степен по англиска филологија, lубител на јазиците, добра музика и секогаш со вокација како наставник. Иако оваа професија може да се комбинира со пишување содржина и особено со мајчинството. Свет што секој ден го учиме, чувствуваме и откриваме заедно со нашите малечки, да се распаѓа тука.

  • Миријам Гуаш

   Фармацевт дипломирал во 2009 година на Универзитетот во Барселона (УБ). Оттогаш ја фокусирав мојата кариера на искористување на природните растенија и традиционалната хемија. Љубител сум на децата, животните и природата.

  • Наоми Фернандез

   Имам диплома по биологија со интензивирање по клеточна и молекуларна биологија. Имам дополнителна обука по психологија и искуство во образованието како наставник на средно ниво. Како биолог и страстен за психологија, нема ништо што може да ме возбуди повеќе од работата за Мадрес Хој: местото каде што се спојуваат моите две страсти, бидејќи зборувањето за мајчинството зборува за животот во сите негови димензии.

  • марузен

   Имам диплома и професор по Комуникација и сум учествувал во неколку ТВ програми за деца, генерирајќи содржини наменети за нив. Тоа што сум, истовремено, мајка и тетка на деца од различна возраст и пол, ми дава секакви искуства кои се обидувам да ги доловам во моите написи.

  Поранешни уредници

  • Марија Хозе Ролдан

   Мајка, терапевтски педагог, психопедагог и страствена за пишување и комуникација. Моите деца ме учат да бидам подобра личност и да го гледам светот на поинаков начин, благодарение на нив сум во континуирано учење ... Мајчинството ми го смени животот, можеби поуморно, но секогаш посреќно.

  • Ана Л.

   Здраво, пишувам за скоро која било тема, бидејќи не можев поинаку. Дисеминацијата на идеи, вредности и информации ми се чини основна. Особено предметот образование, регулиран или не, и обука кај деца и адолесценти ми се чини многу интересен.

  • Марта Кастелос

   Психологот страствен по емоционална интелигенција и личен развој. Сакам да направам се што е можно за децата и нивните родители да бидат добро, и што е најважно: бидете среќни, бидејќи нема ништо поубаво од тоа да се види обединето семејство.

  • Серхио Галего

   Јас сум татко на две прекрасни деца и сакам сè што е поврзано и со педагогијата и со образованието. Да се ​​биде во можност да пишувам во „Мајки денес“ ми помага да пренесувам сè што научив со години, како татко и сопруг на прекрасно семејство.

  • Макарена

   Пред 14 и пол години се сретнав со мојот голем учител, две години подоцна во светот дојде лице кое одговара на неговото име (Софија); Тие не личат на децата од моите соништа затоа што се многу подобри ... Јас сум вознемирен да ви кажам работи за тоа што го учам ... и вие да ми кажете.

  • Марија Хозе Алмирон

   Јас се викам Марија Хозе, живеам во Аргентина и имам дипломирано комуникација, но пред се мајка на две деца кои ми го прават животот пошарен. Отсекогаш ми се допаѓале деца и затоа сум и наставник, така што ова е со деца за мене е лесно и пријатно. Сакам да пренесувам, да учам, да учам и да слушам. Особено кога станува збор за деца. Секако, исто така, вака пишувајќи е дека тука додавам пенкало за секој што сака да ме прочита.

  • Ана М. Лонго

   Роден сум во Бон (Германија) во 1984 година и сум ќерка на родители Галички и мигранти. Децата отсекогаш биле и се референца во мојот живот; Всушност, студирав диплома за образование затоа што знаев, уште од мали нозе, дека мојата работа треба да биде поврзана со нив, па дури и во некои прилики бев негувател на деца и приватен учител. Го сакам она што го работам и се надевам дека тоа ќе се рефлектира во моите статии.

  • Јасмин бунзендал

   Јас сум мајка на две деца со кои учам и растам секој ден. Покрај тоа што сум мајка, што е „титула“ со која сум најгорд, имам диплома по биологија, техничар за исхрана и диети и доула. Сакам да учам и истражувам сè што е поврзано со мајчинството и родителството. Моментално ја комбинирам мојата работа во аптека со курсевите и работилниците што ги предавам на различни теми поврзани со мајчинството.

  • Мари кармен

   Здраво! Сакам да пишувам и страсна сум, по вокација и обука, кон креативноста и подучувањето, два од аспектите во кои мајките учат да прават чувари и на тој начин стануваат вистински експерти за своите деца.

  • Ирис Гамен

   Љубовта што се чувствува кон најмалите во куќата е непроценлива. Пишувањето за новите авантури кои ги доживуваме како родители е искуство за учење и за вас и за мене.

  • Нати Гарсија

   Јас сум бабица, мајка и веќе некое време пишувам блог. Јас сум многу загрижен за сè што е поврзано со мајчинството, воспитувањето и личниот раст на жените. Само со добро информирање можеме да одлучиме што е најдобро за нас и за нашето семејство.

  • Слика на зачувани места на Марија Мадрожал

   Мајка на инспиративна светлина, иден педагог, технички декоратор, вечен писател во сенка, занаетчија, вокалист и композитор, чирак на сè, учител на ништо. За Inубен во образованието, музиката и животот воопшто. Позитивист во крајност, сè има добра страна и ако не, јас ќе бидам задолжен за создавање. Покрај моето малечко, сè е многу поедноставно.

  • Валерија Сабатер

   Јас сум психолог и писател, моите страсти се пишување и деца. Јас им помагам да ги зајакнат своите основни вештини, да се интегрираат во овој комплексен свет за да научат да бидат среќни и независни. Работата со нив е прекрасна авантура која никогаш не завршува.

  • Јасмина Мартинез

   Мајка во пракса, ЈуТубер на моменти и Супериорен лабораториски техничар. Јас го исполнив мојот сон да бидам млада мајка, секој ден е нова авантура, и не ја менувам за ништо! Сакам да бидам информиран за сите актуелни проблеми во врска со воспитувањето на нашите малечки и да го споделам она што го учам со сите вас. Цврсто верувам дека денешните деца можат да ја сменат иднината на нашата Земја.

  • Марта Креспо

   Здраво! Јас сум социолог и страствен кон децата. Јас правам видеа за играчките што најмногу ги сакаат најмалите во куќата. Покрај тоа што ќе бидат забавни за нив, тие ќе можат да стекнат знаење што ќе им помогне во процесот на образование и социјализација, учејќи да се однесуваат на семејството и на нивната околина на здрав и среќен начин.

  • Мел извлекува

   Мојата страст кон образованието ме натера прво да студирам рано образование, а потоа и педагошка кариера. И мојата curубопитност (до несомнени граници) ме наведе да истражувам теми поврзани со емоционалното образование, позитивната дисциплина и почитувањето на родителите.

  • Монте Арменгол

   Горда мајка на момче во тинејџерски години. В Inубен во животот и природата. Myубител на литературата, фотографијата и танцот уште од моето детство. Самоук по природа и со бесконечен број на проекти со кои сонувам да се разбудам. Специјализирана за детска психологија, мојата професија е моја страст. Отсекогаш сум бил изненаден од curубопитноста на децата за откривање и нивниот креативен потенцијал.

  • Але Хименез

   Јас се викам Але и јас сум едукатор за рано детство. Јас сè уште не сум мајка, иако во иднина би сакала да бидам една бидејќи сакам деца. Јас сум исто така страстен за светот на готвењето, занаетчиството и цртањето, затоа сум убеден дека можам многу да ви помогнам во образованието на вашите деца.

  • Росана Гадеа

   Јас сум iousубопитен, немирен и неконформист, што ме тера да го прашувам скоро континуирано светот што не опкружува, особено што е поврзано со мајчинството и родителството, каде што живее толку многу мит и лажно верување. Сакам да влезам во коренот, до каузата и оттаму да дејствувам. Јас сум обучен за доење и за спречување и унапредување на здравјето на децата.

  • Донлу мјузикл

   Од мала имав страст да ги учам малите и да си играм со нив. Затоа, се надевам дека преку моите написи ќе ви ги покажам сите предности на семејните активности.