4 типа фармерки кои ќе сакате да ги носите вашите деца на училиште

видови фармерки

Се враќаме на училиште во септември. Добро време да го покажеме нашиот тен и да ги покажеме најдобрите комбинации. Со соодветни фармерки.

Да, има бескрајни опции во рамките на женски фармерки, но денес ви прикажуваме 4 различни типови на сечење тоа ќе бидат вашите големи сојузници за враќање на училиште.

Push Up Jeans

Push Up фармерките се родени со единствена цел подобрување на фигурата на оној што ги носи. Модел на панталони кој ќе ни помогне да ги покажеме нозете, но и задникот. Не можеме да го негираме тоа, склековите станаа основна и основна гардероба.

фармерки push up фармерки

Станува збор за панталони кои со малку труд можат да го направат изгледот најдобар во облеката. Ако ги измешаме и со слаб крој, тесна нога и среден струк, ќе постигнеме најстилизирана и елегантна облека за да ги оставиме нашите деца на училиште и да живеат во нашиот секојдневен ден за септември.

Високи панталони

познат како панталони со висок струк, се најразновидните фармерки што можеме да ги најдеме во однос на силуетите што ги фаворизираат. Покрај тоа, не можеме да негираме дека од сите женски фармерки, High Rise се едни од најелегантните, модерните и најразновидните, бидејќи е можно да се носат со понеформални парчиња или поелегантни блузи.

широки фармерки

Тие се со нас долго време, и се чини дека не планираат да заминат. На вреќи се карактеризираат со имаат широка нога, вреќички стил. Иако се разликуваат, тие обично имаат висок струк, но прилично низок струк. Тие се вклопуваат во нашата силуета преку еластична половина или со ремени.

Овие фармерки беа толку добро примени што предизвикаа други трендови, како што е заострениот, кој е еден вид хибрид помеѓу широките и тесни фармерки.

Во случај на вреќичка, тие особено ги фаворизираат оние жени кои сакаат оптички да ги издолжат нозете. Идеални се и за прави тела, бидејќи ќе ни помогнат да ги креираме и дефинираме облините на телото со поголема визуелна сила.

Фармерки со чизма

Ако има некои панталони кои силно удираат, тоа се тие фармерки со чизма. Тоа е нашиот последен облог за овој септември; и тоа е најинтересен рез.

Неговото име доаѓа од англискиот: boot and cut. оваа панталона Тесно е до колена. Потоа, малку по малку се проширува од телето до глуждовите. Неговото име е дадено затоа што се чини дека одоздола носиме чизми или барем останува онака како што би било доколку ги носиме.
На кого му одат во корист на фармерките со чизми? Па, да бидам искрен, огромното мнозинство на тела наоѓаме. Сепак, особено ги фаворизира најцврстите и најоблините тела, исто така телата во форма на песочен часовник, триаголник или превртен триаголник.

Фактот што панталоните се пошироки кај глуждовите, успева да создаде визуелна хармонија доколку колковите и бутовите се пошироки.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.