15 emrat klasikë dhe elegantë për vajza

Emra klasike dhe elegante per vajza

Zgjedhja e një emri për një vajzë është një nga dhuratat më të bukura që mund t'i bësh, duhet ta bësh me vendim të madh sepse do të jetë diçka që Ai do të jetë pjesë e saj për pjesën tjetër të jetës së tij.. Në listën që ofrojmë, detajojmë emrat klasikë dhe elegantë të vajzave në mënyrë që ato të krijojnë personalitetin që meritojnë.

Emrat e njerëzve janë ato që meritojnë. Edhe pse mund të duket e pabesueshme, shumë prej tyre tashmë kanë një kuptim dhe një personalitet që do të jetë pjesë e jetës së tyre. Gjithmonë ia vlen t'i hidhni një sy të vogël ndonjërës prej atyre që tregojmë për t'ju frymëzuar dhe për t'i dhënë fëmijës tuaj të ardhshëm atë emër të bukur.

1- Martina: Është me origjinë latine dhe do të thotë "Zot i luftës nga Marsi", "person i shenjtëruar nga Marsi". Ata kanë një personalitet të thjeshtë, klasik dhe janë të dashuruar me gjithçka rreth tyre. Ata janë iniciativë, të përgjegjshëm dhe intuitivë.

2- Maria: me origjinë hebraike dhe do të thotë "i zgjedhuri nga Zoti". Ata janë njerëz paqësorë, të ndjeshëm, të ëmbël dhe harmonikë. Ata janë gjithmonë të gëzuar dhe optimistë, i kushtojnë vëmendje të gjitha detajeve të vogla dhe romanca është e pranishme në jetën e tyre.

3- Carla: Është me origjinë gjermanike, që do të thotë "ai që është i fortë". Ajo ka një personalitet të fortë, të vendosur, nëse ka probleme i zgjidh vetë. Ata janë shumë të pavarur, nuk kanë frikë të evoluojnë dhe kanë ide shumë të qarta.

4- Agimi: Është me origjinë latine që do të thotë "grua e agimit", "e bardhë" ose "agim". Ata janë njerëz shumë të pavarur, bujarë, të përkushtuar, adhurues të natyrës. Në temën e dashurisë, ajo është shumë liberale dhe planifikuese.

Emra klasike dhe elegante per vajza

5-Vega: ka rrënjë arabe dhe rrjedh nga fjala "Wega" që do të thotë "ajo që bie", "grua pjellore". Ata janë njerëz shumë të sjellshëm, romantikë, pasionantë. Ata gjithmonë japin veten për të dhënë gjithçka që munden për të tjerët dhe japin të gjitha përpjekjet e tyre në punë.

6- Qiri: Është një emër që vjen nga latinishtja dhe do të thotë "grua e ndriçuar ose e ndritur". Ai ka një karakter të fortë, plot forcë të brendshme. Ai ka hobi të mira që lidhen me artin, si muzika dhe artet skenike dhe nuk relaksohet kurrë në gjithçka që i vendos në mendje.

Emra origjinale per vajza
Artikulli i lidhur:
Emra origjinale per vajza

7- Laia: Ka origjinë fetare dhe me një kuptim të bukur, “grua që shprehet lehtësisht”. Ky emër përshkruan njerëz intelektualë, me shumë kulturë dhe ia dalin të pavarur për të mbijetuar pa pagesë.

8- Zoë: vjen nga rrënjët greke dhe do të thotë "person plot vitalitet". Janë femra gazmore, vitale, aktive, gjithmonë të gatshme për të zgjidhur një konflikt dhe të dashuruara, shumë romantike dhe pasionante.

9- Angela: Ka origjinë greke dhe do të thotë "lajmëtar i Zotit". Ata kanë një personalitet kërkues pasi nuk kënaqen me asgjë. Ata janë të fortë, të vendosur, plot energji dhe forcë.

10- Adara: Ai vjen nga gjuha arabe dhe do të thotë "lule portokalli", "më e bukura". Ata janë njerëz vitalë, që ngjallin vitalitet dhe janë joshëse. Ata pëlqejnë të jenë të vendosur dhe të kuptojnë atë që është e drejtë.

11- Helen: Ai e ka origjinën nga greqishtja dhe do të thotë "grua e ndritshme ose e shndritshme". Ato janë gra shumë mbështetëse, të dashura, të përkushtuara dhe pasionante. Nëse ka diçka që bie në sy tek ata, është ambicia e tyre dhe për të arritur atë që duan me mund.

Emra klasike dhe elegante per vajza

12- Isabella: rrjedh nga Isabel dhe ka një origjinë të pasigurt, pasi mund të rrjedhë nga perëndesha egjiptiane Isis. Do të thotë "premtim i Zotit" ose "që e do Zotin" dhe ato janë gra me një personalitet analitik dhe reflektues. Ata pëlqejnë të punojnë për të ndihmuar të tjerët, janë besnikë dhe besnikë.

13- Hiri: Është me origjinë latine dhe do të thotë "ajo që është e hijshme". Ata janë njerëz të ekuilibruar, të qetë dhe shembullorë ndaj të tjerëve. Në dashuri kanë një përgjegjësi të madhe dhe u pëlqen angazhimi, janë të vëmendshëm dhe të dashur.

14- Cayetana: Emër me origjinë latine, që do të thotë "mbrojtës". Ata kanë një personalitet proaktiv, harmonik dhe janë gjithmonë mendërisht aktivë. Në dashuri janë njerëz besnikë dhe duan të ndajnë gjithçka.

15- Amira: Ka origjinë arabe, dhe duke pasur parasysh tingullin e tij të bukur, ka edhe një kuptim të bukur "princeshë". Ka një shpirt arrogant, humor të mirë, i pëlqen shumë fëmijët dhe nuk arrin të ketë marrëdhënie serioze me dashurinë.

Nëse dëshironi të dini më shumë emra për vajza, mund të shkruani artikujt tanë të tjerë “16 emrat katalanas”, "13 emrat meksikanë" o "emrat francezë".


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.