Filmat më të mirë për fëmijë

Filmat më të mirë për fëmijë

Dëshironi të shijoni një pasdite familjare me filmat më të mirë për fëmijë? Epo, nëse nuk dini nga të filloni, ne do t'ju lëmë me një sërë titujsh që do t'ju pëlqejnë. Por jo vetëm për ju por për të vegjlit në shtëpi. Sepse, edhe pse disa prej nesh i njohin shumë mirë, nuk lodhemi kurrë duke shijuar ato aventura.

Prandaj, ata janë bërë filmat më të mirë për fëmijë që arrijnë në zemrën e më të moshuarve në shtëpi. Mos harroni se përveç kalimit të kohës argëtuese, filmat janë të mirë për zgjerimin e fjalorit, zhvillimin e kreativitetit dhe stimulimin e imagjinatës. Pra, është koha për t'u ofruar atyre titujt më të mirë. Le të fillojmë!

Filmat më të mirë për fëmijë: "The Lion King"

Një nga ata filma, që me siguri e keni parë mijëra herë, është 'Mbreti Luan'. Walt Disney mahniti edhe një herë publikun me një histori të butë që lë gjurmë, pa marrë parasysh se ku shikoni. Por në të njëjtën kohë është argëtues dhe me mësime të shumta. Simba është trashëgimtar i fronit, por duket se nuk e ka aq të lehtë për shkak të xhaxhait të tij Scar. Ai e fajëson atë për vdekjen e babait të tij dhe për këtë, ai duhet të largohet nga toka e tij. Edhe pse ai do të bëjë miq shumë të mirë dhe do të kthehet më i fortë se kurrë për atë që është e tij.

'Historia e lodrave'

Është një nga ato sagat që ka pasur shumë sukses dhe si i tillë konsiderohet edhe një nga filmat më të mirë për fëmijë. Bota e lodrave gjallërohet por është shumë e qartë se pas saj ka shumë mësime. Nga miqësia, te vlera e punës në grup dhe sa na kushton të ndahemi nga fëmijëria dhe të gjithë asaj bote të imagjinatës që ajo përfshin. Një opsion i mirë për të vegjlit tuaj dhe për ju në një ditë me divan dhe batanije!

'Lart'

Një nga filmat e animuar që gjithashtu la gjurmë të mëdha në miliona zemra. Së pari, për mesazhin e madh që na tregon tashmë në minutat e para të filmit, dhe më pas, sepse është një aventurë në tërësinë e saj. Në të, hapi i pavdekshëm dhe iluzione apo miqësi të reja bëhen pjesë e një prej atyre historive prekëse, po, por që do të tërheqin vëmendjen e të vegjëlve. Një tjetër nga filmat më të mirë për fëmijë!

'Ratatouille'

ëndrrat mund të realizohen nëse punoni për to është një nga mësimet që mund të mësojmë nga 'Ratatouille'. Por është e vërtetë që tregon gjithashtu se si duhet të besoni në veten tuaj dhe se nuk është gjithmonë një detyrë e lehtë. Sepse ka disa pengesa për t'u thyer. Sigurisht që të vegjlit në shtëpi do të ruajnë momentet argëtuese ku një mi kërkon të jetë Shef dhe që do ta arrijë edhe nëse është e ndërlikuar.

'Minionët'

Duket se kanë pasur shumë sukses që kur janë shfaqur në jetën tonë dhe vazhdojnë të jenë. Për këtë arsye, na u desh të flisnim për to, për ato qeniet e vogla të verdha që gjithmonë na kënaq me aventura plot humor. Por ju gjithashtu mund të shijoni të mirën dhe të keqen në mënyrë që të vegjlit ta kuptojnë. Nëse doni të qeshura të garantuara, atëherë tashmë e dini se cili është opsioni më i mirë.

'Finding Nemo', një nga filmat më të mirë për fëmijë të të gjitha kohërave

Përveç historisë dhe personazheve të saj, 'Finding Nemo' ka mësime të pafundme jete Çfarë duhet mbajtur mend:

  • Ne duhet të dëgjojmë gjithmonë atë që na thonë prindërit tanë.
  • Ne duhet të dalim nga zona jonë e rehatisë.
  • Pavarësisht se sa e errët bëhet jeta, ju duhet të vazhdoni të luftoni (në botën e Nemos, duke notuar)
  • Kur bie në një varësi është e vështirë të dalësh prej saj.

'përbindëshat SA'

Një tjetër nga filmat më të mirë është ky dhe nuk mund ta harronim. Sa herë e keni parë tashmë? Me siguri nuk do të arrini t'i numëroni dhe nuk është për t'u habitur. Epo, tani është koha për ta shijuar atë me të vegjlit tuaj. Sepse na lë edhe mësime të pabesueshme si frika na bën të humbasim momente dhe gjëra që janë vërtet fantastike. Kjo kur punoni si ekip, krah për krah, është gjithmonë një zgjidhje më e mirë dhe ju duhet të përpiqeni t'i shihni gjërat me optimizëm. Cili është filmi juaj i preferuar nga të gjithë?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.