Знаци дека можеби сте бремени

можност за бременост

Симптомите на бременост можат да бидат многу различни кај секоја жена, Дури и вие самите би можеле да имате различни симптоми и знаци од една до друга бременост. Најчестиот знак за бременост е сè уште и секогаш ќе биде недостаток на период, но постојат и други посуптилни начини да се знае дека сте забремениле.

Ако сакате да знаете дали е можно да сте бремена, ќе ги коментирам некои од најчестите знаци што можете да ги доживеете заедно со недостаток на правилоАко имате неколку од овие знаци во вашиот живот, веројатно знаете дека сте бремени дури и пред полагањето на тестот што ќе ги расчисти сите сомнежи се додека го направите во соодветното време (14 дена по кога требаше да се намали менструацијата).

Болки како да имате менструација

Ако сте забремениле и се приближува денот на менструацијата, може да се чувствувате збунето бидејќи ќе ги почувствувате типичните болки во менструацијата. Beе бидете изненадени затоа што тие ќе бидат болки како правило, но посилни отколку што обично сте навикнати, и ако не се појави периодот и ги имате овие болки ... тоа е јасен знак дека сте евентуално бремена.

можност за бременост

Имате мало крварење

Кога ќе забремените, може да се појави имплантација крварење. Не сите жени го прават тоа, но тоа е најчесто. Ова крварење се јавува неколку дена по зачнувањето, точно помеѓу 6 и 12 по оплодувањето. Покрај тоа, може да има и млечно-бел исцедок од растот на клетките што ја опфаќаат вагината. Обично ова крварење е познато како лента од розова или светло црвена крв што ги обојува гаќите.

Што е крварење од имплантација?

Се вели тоа една од четири жени може да има таканаречено крварење од имплантација. Како што покажува неговото име, тоа е мала загуба на крв, што укажува на тоа дека оплодената јајце клетка се населува во матката. Тоа е, бременоста започнува, иако сè уште не сме свесни за тоа.

Крварење од имплантација се случува неколку дена пред доаѓањето на правилото. Може да се каже дека се одвива помеѓу шестиот и десеттиот ден по оплодувањето. Но, имајте на ум дека тоа е мало забележување. Иако логично како што се одвива во близина на менструацијата, многу жени веруваат дека може да се лекува, но не. Покрај тоа, на сите жени не им се дава исто. Најтипично е што ова боење трае само неколку дена. Понекогаш се појавува со розова или кафеава нијанса.

овулација
Поврзана статија:
Крварење при овулација

Како да се разликува крварењето од имплантација од менструацијата

Крварење пред менструацијата

Како што разговараме, тоа не личи на менструација. Да, вистина е дека на почетокот тоа може да нè наведе да се сомневаме. Крварењето се појавува како а мали дамки и секогаш близу до датумот на кој го имаме правилото. Но, ќе сфатиме дека тоа не оди на повеќе и дека нема густина или проток на тоа. Тие само ќе бидат многу лесни дамки.

Дали крварењето од имплантација боли?

Болка при крварење од имплантација

Како општо правило, крварењето од имплантација како такво не треба да боли. Тоа е, жената може да има непријатност, но тие произлегуваат од целиот процес. Од една страна, бидејќи има многу жени кои тврдат дека се чувствуваат исто болки пред менструацијата, но тоа на крајот резултира со бременост.

Првите денови обично не забележуваат ништо различно, па оттука сомнежите нè напаѓаат. Болка во градите или болка во јајниците обично е основна работа секој месец. Затоа, крварењето со имплантација не секогаш варира. Она што се случи е дека ако болките се претворат во колика, тогаш мора да се консултирате со вашиот лекар. Бидејќи како што велиме, и крварењето и болката се секогаш многу лесни и подносливи.

Колку трае крварењето од имплантација?

Имплантационото крварење боли

Секогаш ќе зависи од телото на жената. Значи, никогаш не можеме да утврдиме нешто конкретно кога зборуваме за овој вид крварење. Иако како општо правило можеме да го кажеме тоа ќе трае од еден до три дена. Но, тоа никогаш нема да се зголеми. Тоа е, секогаш ќе забележите мала количина на крв. Кога се сомневате, најдобро е да направите тест за бременост. Ако крвта е пообилна или крварењето трае со денови, се препорачува да одите кај вашиот лекар.

Симптоми придружени со крварење од имплантација

Оплодување на јајца  

Бидејќи секоја жена е различна, вреди да се запамети други симптоми кои можат да го придружуваат овој процес. Покрај некои болки во пределот на матката, познати и како грчеви, може да забележите вртоглавица или гадење, како и одреден оток, и во стомакот и во градите. Иако можеме да имаме некои од овие симптоми секој месец, можеби меѓу нив, има мала промена што ве тера да се сомневате дека започнува живот во вас.

Исцрпен

Бремените жени откриваат дека се затоа што почнуваат да се чувствуваат позаморно од вообичаеното. Но, тоа не е замор од рано станување на работа или од тежок ден, тоа е замор што оди чекор понапред од сето ова.

Нискиот шеќер и крвниот притисок може да предизвикаат да се чувствувате повеќе уморни отколку што е потребно.. Иако нивото на прогестерон што се зголемува во крвта, како и производството на повеќе крв за да може да му се даде живот на вашето бебе, исто така може да бидат одговорни.

Поврзана статија:
Кои се чудните симптоми во бременоста?

Многу повеќе одите во тоалет за да уринирате

Одеднаш треба многу почесто да одите во тоалет и немате никаква инфекција со урина. Ова е затоа што повисоките нивоа на хормони и растот на матката почнуваат да го туркаат мочниот меур. Иако на почетокот не се забележува многу, кај Како што се развива бременоста, ќе биде потребно да се оди на мокрење повеќе пати.

можност за бременост

Зголемување и болка во градите

За време на бременоста, градите брзо се менуваат. Можеби кога менструацијата ќе падне, сте навикнати на градите отечени, па дури и болни, но кога сте бремени, тоа покажува многу повеќе. Покрај тоа, ареолите ќе почнат да се затемнуваат скоро како со магија.

Поврзана статија:
Чешање брадавица

Гадење и повраќање

Гадење и повраќање се многу јасен и прилично клучен сигнал што ви кажува дека можеби сте бремени. Утринската болест обично започнува по шестата недела и обично започнува да се намалува околу 13 или 14 недела од бременоста и целосно застанува во 19-та недела, но дn некои изолирани случаи можат да траат во текот на целата бременост. Ова е прилично вознемирувачко за сите бремени жени.

Гадењето може да создаде желби, но исто така ги тера жените да не сакаат некоја храна. За да избегнете дека бремените жени чувствуваат многу мачнини, најдобро е да јадете мала количина храна неколку пати на ден.

Вртоглавица

Некои жени кои се бремени може да доживеат вртоглавица, па дури и несвестица. Обично трае кратко и е спорадично, затоа не треба да се грижите повеќе отколку што е потребно. Ова се случува поради проширување на крвните садови., од намалено ниво на шеќер во крвта и од крвен притисок. Потребно е добро да се контролираат сите овие аспекти во текот на целата бременост за да се спречи тоа да се случува често.

Тешко ви е да направите стомак

Запек, исто така, може да биде јасен знак дека може да биде бебе на патот. Кога ќе забремените, телото почнува да се подготвува за развој на бебето во вашата матка, така што зголемувањето на прогестеронот ќе предизвика храната полека да поминува низ цревата, предизвикувајќи запек. Затоа бремените жени треба да пијат многу вода, да вежбаат (исто така за да бидат во форма и да не се здебелат премногу) и да јадат храна богата со растителни влакна.

Сетилото за мирис изгледа како супер моќ

Карактеристичен симптом кога сте бремени е тоа што мирисот почнува да е многу поакутен и мирисите ги перцепирате на претеран начин. Вие сте во можност да разликувате и да уживате во сите мириси што ви се допаѓа, но оние што не ги сакате ќе ве одбијат енормно. Дури и работите што некогаш сте сакале да мирисаат како да не ги сакате сега воопшто или обратно.

можност за бременост

Горушица

Овој симптом го претрпев лично во текот на 9 месеци од бременоста и почнав да го забележувам од шестата недела до моментот кога се роди мојот син. Повеќето жени кога се бремени може да доживеат некој вид металоиди, особено во третиот триместар кога бебето е поголемо и притиска на стомакот предизвикувајќи киселини во желудникот да се буткаат нагоре. Но, во мојот случај, токму хормоните предизвикаа релаксација на мускулот на долниот езофагеален сфинктер и затоа имав металоиди во текот на целата бременост.

Болки и болки

Главоболки, болки во грбот и болки во други делови од телото може да бидат сосема нормални во бременоста и се уште еден знак дека сте бремени.

Нишалки во расположението

Ако одеднаш почнете да забележувате дека имате многу промени во расположението (дури и повеќе отколку кога овулирате) и не најдете одговор на вашите емотивни состојби, тогаш, исто така, можете да го почувствувате како црвено знаме на можна бременост .

Ако ги имате овие симптоми и исто така не ја намалува вашата менструација… Не размислувај двапати… Направи тест за бременост! Не се пронајдени производи, и оставете сомнежи.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

147 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Алехандра dijo

  Сакам да прашам нешто, дали имав односи со момчето откако имав менструација и деновиве добивам течно кафе со крв? И не знам што може да биде

  1.    Марија Хозе Ролдан dijo

   Ако сте имале секс без заштита, можеби сте бремени. Зависи од поминатите денови (од 6 до 12 часот) може да биде крварење од имплантација, кај некои жени има розова боја, а кај други е потемно. Ако следното правило не ве спушти, можете да направите тест за бременост. Поздрав!

   1.    Алехандра dijo

    Да, но сега сум како да одам со моите денови и не разбирам? Да, веќе ги поминувам деновите

   2.    Августин dijo

    Се симнав еден ден, вториот ден воопшто не слегов само кога се исчистив крвавев, но многу розово денес третиот ден добив кафеаво крварење и кога отидов во тоалетот да се исчистам се стемни црвена боја, но потоа повторно го направив Браун

    1.    Шофии Да Сиилва dijo

     Здраво за мене, слегов еден ден, вториот ден не добив ништо само кога чистев, крварев, но многу розова денес третиот ден добив кафеаво крварење и кога отидов во тоалетот да се исчистам добив темно црвена боја, но потоа се врати во кафеава боја
     Имам многу симптоми... главоболка, болки во грбот и долниот дел на грбот, горушица, непријатност во стомакот, тешко ми е да го движам телото, цело време мочам, градите ме болат и стомакот поотечен... Направив чај за бременост, но позитивната линија беше многу светло розова... Се надевам дека ќе ми помогнете?

    2.    Марија dijo

     Здраво, имам прашање за добри односи, ние дури и не го испробавме тоа со мојот дечко, во кое беше без заштита, влезе само бакшишот и дечко ми рече дека ништо не излегува од ништо.
     И сега 3-те го намалуваат менструацијата и не се симнувам ..
     Но, ништо не излезе И тоа беше како 5 секунди само ...
     Можете ли да ми помогнете….

   3.    Карлота dijo

    Здраво, имам едно прашање. Имав односи, но потоа падна во нормала, пред еден месец… Сега доцнам скоро 7 дена, дали можам да бидам бремена?

    1.    Ianулијана dijo

     На крајот ако бевте?

   4.    Camila dijo

    Здраво во сабота на 17 јули имав односи и крв и од и почнав да крварам имав кафени дамки и во понеделникот имав менструација и траеше два дена имав болки во грбот и исцедок и гадење може ли да ми помогнете девојки ве молам

  2.    Миреја dijo

   Здраво девојки благослови
   Па, би ти рекла дека имам една недела одложено, но вистината е дека имам 3 години и не се ни осмелувам да направам тест.Се чувствував како мали умници во јајниците неколку дена чувствувам болка во градите. Киселини како пулсирање во мојот стомак и гадење би сакал да можам да ми одговорам бидејќи тоа ќе биде моето прво бебе

   1.    mami dijo

    Здраво, денес е понеделник и во сабота морав да ја намалам менструацијата (многу сум точен) проблемот е што имам дамки, кога одам во бања и чистам добивам розова или црвена или ништо. Вчера, недела, ставив компрес мислејќи дека ќе биде менструација, но оставив само едно место цел ден. Денес понеделник истото
    Градите не ме болат, како што е вообичаено кога ми паѓа менструацијата, тие цицаат многу, но не сега. Ако стиснам брадавици добивам бела течност (пред 2 години бев мајка) забележувам малку отечени гради и вебасот не е малку повеќе. Откривам дека ореолот е поголем ... Дали се должи на одложена менструација? Дали треба да направам тест за бременост? Пред 2 месеци започнав со фемибион.
    Благодарам

   2.    Валентина dijo

    Имав задоцнување во менструацијата и вчера имав и сè уште имам крварење, но тие не се мои денови, но чувствувам замор многу спијам, ме боли главоболка понекогаш ме боли грбот во долниот дел, но тие ми даваат многу силна болка како да Тие беа колика и моите емоции се променија и го полагав тестот ќе се омажам и излегува негативно, но се обидува да добие дамка на тестот, ќе биде ако сум бремена

  3.    Валолет Гузман dijo

   Здраво, ми треба помош, добро мојот период мораше да пристигне точно на 31 ноември, но траеше до 7 декември, овој пат имав ужасна колика, фатална, обично менструацијата ми трае 3 или 4 дена, така што овој пат траеше само сите од сабота и недела наутро, забележав дека бојата овој пат беше нешто како розова, и не беше толку во изобилство како другите месеци, сега помина скоро 1 недела откако ми дојде менструацијата, а сега имам колика, а понекогаш дури и се чувствувам како нешто во мојот стомак ќе пулсира и / или ќе понуди би сакал да знам дали е тоа нормално ???

  4.    Rocio dijo

   Здраво како си? Ако сакав да знам нешто, имав сексуални односи девет дена пред да дојде менструацијата, што беше на 21-ви овој месец, но крварењето ми траеше само еден ден, знам дека сè уште недостасува, но би сакал да знам дали е нормално или е од некоја причина.причината. Треба да се каже дека неколку дена пред и по менструацијата минав низ многу и не знам дали тоа влијаеше на моето владеење. Би сакал да ми помогнеш и да ми ги разјасниш сомнежите. Од веќе ви благодарам многу

  5.    Денисе dijo

   Здраво, колку се надевам дека можете да ми одговорите зошто сум загрижен, многу ви благодарам што имав односи на 30 декември еден ден по завршувањето на менструацијата и не користев заштита сега на 8 јануари имав силна колика и маше болка во стомакот со малку црвена крв и кафеава, но исчезна следниот ден, морам да се симнам на крајот на јануари, но дали е нормална оваа капка? Дали има шанси да останете бремени? Бидејќи немам никакви симптоми, се чувствувам добро, беше само тоа мало крварење, но ми помина.

   1.    Nancy dijo

    Здраво, имам 45 години, менструацијата ми се смени и не знам зошто минатиот месец добив кафени дамки, коска 28 и 29, а на 30 и 31, добив црно правило, не знам зошто тоа ќе биде овој месец, ми дојде 27 и 28, и ми дојде да крвари како крв, светло како крв. со вода и понекогаш имам болки во стомакот и гадење и многу главоболка, многу малку замор во нозете и јас мрзлива сум, сè што би било бременост, би сакал да знам

  6.    Луцеро dijo

   Здраво, мојот случај беше ваков, мојот период заврши на 6 јануари, имав врски неодамна, поточно, на 15 јануари беше без прорекција и завршив надвор и сега добив мало кафено крварење, дали би можела да бидам бремена ?

  7.    Вивиана гвадалупе dijo

   Здраво добро утро имам прашање доцнев 6 дена и седмиот ден извалкав премногу и вториот и третиот ден скоро ништо, нормално менструацијата ми трае 5 дена и се сомневам бидејќи веќе се сомневам дека чувствувам супер уморна и ми дава многу сензација во градите, се надевам дека ќе можат да ми одговорат!

  8.    Camila dijo

   Здраво, во сабота, 17 јули, имав односи и крв и оттогаш почнав да крварам имав кафени дамки и во понеделникот ми дојде менструацијата и ми траеше два дена имав болки во грбот и исцедок и гадење може ли да ми помогнете девојки ве молам

 2.   анасон17 dijo

  Здраво, добро попладне. Првиот ден од мојата рагла, бев со момчето без пенетрација, но ако ејакулирам во гаќи, веднаш отидов во бањата да се искапам, каква е можноста за бременост?

  1.    Марија Хозе Ролдан dijo

   Ако нема пенетрација на вагината, нема можност за бременост. Поздрав!

  2.    Пепа dijo

   Здраво
   Доцнам 6 дена, не чувствувам ништо, се разбудив два дена со гадење, можно е да бидам бремена?
   Мојот последен период се симнав на 30 јуни и заврши на 4 јули, а ние сме на 3 август и сè уште не е намален

   1.    Wendy dijo

    Здраво, практично имав односи без да се грижам за себе и во јануари и февруари се симнав и веќе во март се симнувам од првиот, но само два дена и бојата на крварењето е розово-кафеава, а потоа во април сум веќе е исклучено и одам 3 месеци qn ме спушта

 3.   marta dijo

  Јас ти го кажувам мојот случај и се надевам дека ќе можеш да ми помогнеш
  Имам односи со сопругот без никаква заштита и имам болка во јајниците веќе неколку недели, стомакот ми отекува и од вчера областа на устата на желудникот се додаде на отокот, излезе дека сум доста редовна со Периодот и на 13 веќе заминав, но беше пред мене две недели кога никогаш порано не ми се имаше случено, сите тестови за аптека се негативни, но ми дава чувство дека носам малку една Моите гради се повеќе ме болат иако морам да кажам дека некои агли престануваат да ме болат, но наутро тие многу отекуваат и тоа покажува; Стомакот повеќе ми отекува ноќе и немам желба да јадам кога го имам само малку, не е сè многу чудно затоа што сум многу лаком ... На моменти ме боли главата, ми се лепат мириси во носот како да ме боцкаат и сè ме тера да ја повраќам рибата кога ја сакам и всушност сум јадел вака, но пилешко ми мириса и јајцето има лош вкус не можам ни да го јадам .... дали ќе бидам бремена? ќе чекам до Божиќ да направам уште еден тест и ако не успее во вори, нема сомнеж, но засега ... се надевам дека ќе имам совети за грижа во меѓувреме ...

  1.    Марија Хозе Ролдан dijo

   Секогаш кога има незаштитена пенетрација, постои можност за бременост. Поздрав!

   1.    Дајана dijo

    Здраво, се надевам дека можете да помогнете ... Имам незаштитени врски .. на 11 мај сум под менструација, но многу оскудна, розова кафеава и тврда 3 дена и краток временски период .. поминаа деновите имав голема болка главата, лесната вртоглавица и гладот ​​се зголемија повеќе од нормалното ... и овој јуни морав да се спуштам на 11, но не се симнав на 13, а исто така многу оскудна од темно црвена боја и жолт проток и бев низок Алос 3 дена ... сега моето прашање е да отворам можност за бременост ?? Ги чекам вашите одговори

 4.   габи dijo

  Здраво. Имав односи на 10-ти и на 14-ти имав менструација (што патем е рано затоа што секогаш доаѓа на крајот на месецот) бидејќи имав менструација не и давав значење, но овие последниве денови имам бев многу уморен и имав малку болки во стомакот. Може ли да бидам бремена?

  1.    Марија Хозе Ролдан dijo

   Сè додека има незаштитена пенетрација, постои можност за бременост, доколку сте имале односи со заштита нема проблем. Поздрав!

 5.   Mm dijo

  Два дена недостаток на менструација, вториот ден кога се разбудив едвај се движев бев многу уморен, немам направено спорт или други физички вежби каде што можам да кажам ах ок е поради ова, во текот на целиот ден со многу сон и замор би можел да бидам симптом на бременост?

 6.   Андите dijo

  Имам неколку од овие симптоми, може и да бидам

 7.   Чеси dijo

  Се сомневам дека сум света машка боја туберелазионите траат три дена, траат четири дена табиен и вчера одам толку свето дали можеш да ми помогнеш

  1.    Чеси dijo

   Имам релации, ако заштитата трае 13 дена, кетопот трае три дена и сега регулирам, ве молам, дали може да ми помогнете во моите сомнежи, јас сум прв пат во ова децесо

 8.   Ица dijo

  Па, имав секс 3 недели, но носам спирала и една недела се симнувам, но тоа е многу малку, периодот е нормален

  1.    Морска светлина dijo

   Здраво
   ми треба помош
   Имав односи со мојот дечко
   Како на 17 септември ми доаѓа периодот на 6 октомври
   Од 28 и 29 септември
   Имав малку црвеникаво крварење и ми требаат само неколку часа
   Денес, 29 септември, направив тест за бременост и ми излезе негативно
   Значи, јас сум збунет
   Ми треба одговор, ти благодарам

 9.   Вивиана dijo

  Здраво, како си? Види, пред 6 години имав лигатура на цевки, но пред 1 недела започнав со теретана и пред 2 дена имав болка во јајниците што ме уби .. и поминаа 20 дена или повеќе од минатиот период .. Имав односи со сопругот како и обично .. тој завршува внатре. Но, болките .. тие не се само болки, имам многу движење во областа на јајниците .. и тоа ме плаши

  1.    Макарена dijo

   Здраво Вивиана, дали се консултираше со докторот?

   Прегратка

  2.    Кетрин dijo

   Здраво ами нешто слично ми се случува во четврток имав розово крварење тоа беше само гут, но ден два ми беше последниот ден четврток ја видов менструацијата направив тест на крвта но половина негативен

 10.   Paola dijo

  Здраво, имав врски со мојот дечко и тој имаше многу металоиди и повеќе од што било навечер и чувствувам дека сум сит, но ништо не е изедено и денес ми беше главоболка и ми даваат болка во јајниците и тие никогаш не ми даваат и јас исто така не можам да спијам ноќе дали ќе бидам бремена? ? Ви благодарам многу и јас исто така многу често ја користам бањата

 11.   Викторија dijo

  Имав односи, но моето момче секогаш ејакулира надвор… Може ли да останеш бремена?

 12.   Алондра dijo

  Имав крварење како да ми е нормален период, може ли ова да се случи? Само што не трае долго ако е 3 дена, но јас ги презентирав повеќето симптоми

  1.    Макарена dijo

   Здраво Алондра, во објавата се сите одговори, ако се сомневате подобро е да го посетите докторот.

 13.   Зонибук dijo

  Здраво, ова е прашање до мене една недела пред да заминам имав крварење и 17-те што требаше да ги спуштам, не се спуштив до сега не сум паднал, бремена сум

 14.   Марија dijo

  Здраво, многу добро утро, добро, доцнам 8 дена и имав незаштитен секс на 17-ти и не се чувствувам уморно, едноставно не ме успива и се чини дека е многу уметничко после некое време, јас мора да пишам е поко танбн, ме боли стомакот. може ли да бидам бремена ??

  1.    Марија Хозе Ролдан dijo

   Здраво Мери, можеш да направиш тест за да дознаеш. Поздрав!

 15.   тања dijo

  Здраво! Доцнам 22 дена, но веќе имав негативен тест на крвта! Но, многу ме боли стомакот, вртоглавица, главоболка, воспаление на стомакот и на моменти чувствувам дека ме спушта, но ништо! Што може да биде ???

 16.   Шарлот бб dijo

  Здраво, јас сум редовна, имав незаштитен секс со момчето, не крварев од имплантација, имав доцнење од 5 дена, морав да се спуштам на 14. Но, не беше така, имав многу болка и на 19-ти почнав да имам кафеави дамки од крв, така што деновите ги поминав во вторник 21 кога паднав, но тоа беше фе рофила, имав многу симптоми на бременост, бидејќи мислев дека може да бидам бремена Само чекав малку подолго за да го направам тестот, новодојден сум во сето ова, во среда на 22-ри почнав да крварам и имав ужасна болка во грбот и стомакот, до ова попладне крварев, не што можеше да се случи, Не знам дали тоа беше симптом на бременост, или дали абортирав, или ми дојде месецот, го пресеков е вистина, но имам правило дека крварењето трае околу 5 дена до една недела, ми требаше твој совет , дали е нормално да се крвари во бременоста? Откријте кои x датуми од вашиот месец ако можете да крварите, не знам што да правам, помогнете ми ако

 17.   Isa dijo

  Здраво, имав односи со момчето и тој ејакулираше внатре, следниот ден имав менструација. Може ли да забременам или не?

 18.   Laura dijo

  Што можам да мислам ако имам симптоми како болка во долниот дел на грбот, стомак, лошо расположение, болка во долниот дел на грбот, нежни гради, поспан, но ми недостига менструацијата? И јас сум уште истиот ...

 19.   анаис лисет dijo

  Бран треба да знам дали сум бремена и исто така чувствувам голема желба да одам во тоалет и на секои 20 минути имам и бела течност кога ме бое и никогаш не користиме заштита со мојот партнер затоа што имам недоволна тежина и тие ми рекоа дека поради мојата тежина не можам. Забременување мојата тежина е 47.800 перп. Се чувствував чудно може да е тоа што сум бремена или може да биде дека тежината не ме тера да трчам период морам да имам соодветна тежина за да забременам или сеуште постојат можности are.

  Ве молам, помогнете

 20.   ангелно dijo

  Здраво, добро попладне, имам прашање да знам дали е бремена, болките во градите обично се појавуваат пред правилото или по одложувањето

 21.   Мајерлис dijo

  Здраво. Извинете, се случи да имам односи со момчето пред една недела или две, но тој не влезе внатре, тој стигна надвор, но се плашам дека остатоците од спермата влегоа таму, чувствував вртоглавица, болки во стомакот, главоболка, гладувам на секои 30 минути и добро, не знам, дали сум бремена? Помогни ми Плис

 22.   Jasmin dijo

  Здраво на секој што може да ми каже дали сум бремена? Имав секс со мојот партнер на 9 април со заштита и под периодот на 15-ти истиот месец, но и ние го сторивме тоа без заштита, но беше многу брзо и тој полета многу пред да дојде.
  Потоа на 21 мај повторно имавме секс и исто беше и со кондом. Циклусот ми е неправилен, но веќе имам 49 дена после последниот период што не ми се намали и многу ме загрижува, не траеше толку долго без да се спуштам, а понекогаш доживувам колика како да веќе си се спуштал, но не , и денес добив една розова дамка кога бришам кога мочам. Тие се единствените симптоми што ги имав и јас веќе направив тест за урина и излегува негативно. Но, сепак, отсуството на менструација некој може да ме води.

 23.   Stephanie dijo

  Здраво, земам контрацептивни средства ... Не можев да ги најдам оние што често ги земав и пробав нова, тоа ми предизвика како реакција болка во телото и крварење ... Но, претходно бев месеци без да се грижам за себе! После тоа, ги сменив контрацептивните средства пред 2 месеци, но крварењето трае подолго отколку што треба и крвта е темна и густа и не е многу обилна .. Се чувствувам како да ми пука стомакот ... Дали може да биде реакција од новата пилула? Или може да биде бремена?

  1.    Camila dijo

   Добро, пред два и пол месеци имав незаштитен однос во деновите кога ми ставија имплантант во раката и од денот на односот до сега паднав кафеав и пред една и пол недела ми фатија конци во коската на вагината

 24.   Дејхана двор dijo

  Здраво .. излезе дека ги имам сите симптоми на бременост .. и доцнење од 10 дена… но пред 4 години имав вградено жадел ad живеам со сопругот и врските се незаштитени .. имам многу мала болка и многу лесно крварење ... што го забележувам само кога одам во тоалет ... затоа што мојата долна облека е чиста ... направив тест и ми се врати негативно ... но не знам дали може бремена

 25.   јасмин dijo

  добро утро се сомневам е дека имам гадење болки во грбот и главата и имав замор од крварење од носот ми се јавува болка во стомакот минатиот месец имав крварење и овој месец ми беше одложена менструацијата за 19 дена и тогаш почнав да ми фрлам кафеава дамка тешко 2 Поминав денови и пет дена подоцна повторно извалка, но со повеќе изобилство веќе направив домашен тест за бременост и излезе негативен, загрижен сум

 26.   Дијали на Адријана dijo

  Здраво, што се случи е следниот месец на крајот на месецот, ја добив менструацијата, излезе дека имав секс само на крајот на месецот, ми дојде менструацијата еден ден и истиот ден јас или ставив контрацепција, се покажа дека ќе направат 20 дена и сеуште не стигнува периодот и имам силна болка во матката но не ми доаѓа, дали ќе бидам бремена?

 27.   Дајана dijo

  Здраво, може да ми помогнете? Види, морав да се видам на 20ти и не дојде порано, почнав со болка долу 4 дена вака и многу пулсира.Даун ... Пред еден месец имав светло жолт исцедок без мирис .. Имам многу силна главоболка и болка во колковите и грбот ... Се плашам од заоблениот стомак ... Може да ми помогнат ... и вртоглавица кога ќе станам

 28.   Ајлин dijo

  На 28 август си направив инјекција за да не останам бремена Пред 6 дена имав односи со сопругот и ејакулацијата во мене на 16 септември и вчера на 22 септември добив прилив на кафеава крв и денес сè уште набави кафе, може да се лекува Се сомневам во бременоста?

 29.   Марли dijo

  Здраво, дали може да ми помогнете, загрижена сум.
  Излезе дека мојот период требаше да пристигне на 22-ри овој месец. Попладнето на тој ден отидов во бањата и забележав мала дамка во крвта со про transparentирен исцедок, мислев дека е во менструација и го облеков туаита, но не се дамка, тоа можев да го забележам само кога ќе ја исушев хартијата беше обоен со мали траги од црвена, а понекогаш и кафеава крв, и јас сум ваков околу 6 или 7 дена. Треба да напоменам дека имав секс со мојот сопруг без заштита.
  Може ли да бидам бремена?

 30.   Изабела dijo

  Здраво, имав секс на 12 септември без заштита, менструацијата ми дојде на 27ми, но мала количина што ми е ретка, траеше 3 дена кога обично трае 5 дена. Моето прашање е дали можам да бидам бремена? Го чекам правилото во октомври? Не знам што да мислам… ..

 31.   Лизи dijo

  Здраво, ми се случи пред 1 недела да се чувствувам многу чудно. Во саботата рано станав и одев на прошетка и не можев да сторам се, ме боли, добив вртоглавица и стомакот ми создаде грчеви, но сè уште не беше датум за да се разболам, поминаа 3 дена и периодот ми се намали . Уфф не сум бремена !! Реков меѓу себе прашањето е дека јас се симнувам рано во вторник и до четврток не се симнувам од ништо и денес менструацијата почна повторно да ми опаѓа. Чудното е што прво беше проирно розово. И тогаш излезе кафеава. Имам вртоглавица од мачнина и многу сте поспани, но сепак не сакав да направам тест за бременост затоа што помислив ако падне менструацијата, очигледно е дека не сум бремена Но овој пат периодот ми беше поразличен од претходните пати па викендов го имам и гледам што ќе излезе ќе ти испратам фотографија од мојот тес

 32.   Ietулиета dijo

  Здраво, би сакала да ми помогне, имав врска после мојата реила 3 ​​дена откако ја поминав реилата имав 19 години до овој датум воопшто не чувствував гадење, но ако заврши во себе, каква е веројатноста дека сум бремена

 33.   Лујан124 dijo

  Здраво, ми треба итен одговор. Ами ме стави под менструација на 11 септември, а јас се пензионирав на 14 септември. На 18 септември имав незаштитена врска со мојот партнер. Дури знаев дека тие не се моите плодни денови на 23 септември 24 26 27 29 Имав врска без заштита и завршив внатре. И во понеделникот отидов да мочам и се исчистив и имав дамки од крв, но многу розова. Истото се случи во вторникот и во средата имав малку повеќе крварење и веќе сум во понеделник на 9 октомври и продолжувам со крварењето, дали можам да бидам бремена или не?

 34.   Katherine dijo

  Здраво, малку сум потресена, имам кафеава дамка и менструацијата треба да пристигне за уште 10 дена !! Пред една година имав спонтан абортус, ниту пак знаев дека сум бремена како резултат на тоа, влегов во кампања и забременив пред 9 месеци, но тоа беше ектопична бременост, покрај тоа што станав кафеава, ми се појавуваат главоболки и цревата звучат како мало болка во јајниците и оток .. помош !!

 35.   манди dijo

  Едно прашање ве молам се надевам дека ќе ми одговорат Јас сум многу нервозен бидејќи пред 2 дена не ми падна менструацијата и слушнав кога имав секс со моето момче, обоив малку крв, зошто ми се случи тоа? Те молам одговори ми

 36.   Carmen dijo

  Здраво, имав менструација на 23 октомври и имав однос на 28 и 29 октомври без заштита бидејќи сакам да останам бремена, според моите сметки плодниот почеток би ми бил од 31-ви до 5-ти, дали можам да бидам бремена? одговори те молам

 37.   Carmen dijo

  Здраво, менструација под 23 октомври имав незаштитен однос на 28 и 29 и според моите плодни денови би бил од 31, дали можам да бидам бремена? одговори те молам

 38.   romi dijo

  Здраво, ми треба помош, ми се случува во септември да имам чудна менструација откако ми дојде еден ден, а не како што ми доаѓа обично во месец октомври, не се спуштам директно и имам промена на расположение и многу спијам, мала вртоглавица и добивам розов исцедок. Кој исто така во текот на месецот кога не дојдов, имав обичен исцедок и болки во менструалниот циклус, дали сум бремена ???

 39.   Шели dijo

  Здраво, малку се плашам од менструацијата, ми одложи 8 дена, потоа ми дојде менструацијата, но траеше само 3 дена и поминаа скоро 2 недели и имам лесно крварење, не е многу друго, јас имам вртоглавица, главоболки, вознемиреност во мене стомак не можам да легнам со лицето надолу затоа што се чувствувам непријатно чувствувам замор. Можеби сум бремена?

 40.   Isabel dijo

  Здраво, итно ми треба вашата помош, веќе година и пол се обидувам да останам бремена и не успеав. Јас сум нерегуларен и ги чувам своите сметки, на пример, ако се симнам од 12-ти и заврши на 15-ти секој месец, сметам уште 6 до 9 дена за да се симнам и бев во право, но овој последен пат не Знам што се случува со мене, се симнувам од 12 до 15 септември и до денес тоа не ме спушти. На 31 октомври се симнав како кафеава капка крв подоцна имав леплива про transparentирна течност како што имам нормално и без ни трага од крв, но на 7 ноември до денес ја имам дамката на долната облека толку мала и не е како правило обилно и црвено. ,, Имам чудно чувство во стомакот како да е воспалено и чудни мали болки и главоболки. Не сакам да го полагам тестот за бременост од страв дека ќе ми излезе негативен, имав односи со сопругот постојано до два-три пати на ден без заштита, но минуваат една недела или 15 дена и не ги гледаме секој друго заради работа. за вашата помош благодарам

  1.    Макарена dijo

   Здраво Изабел, ве охрабрувам да направите тест за бременост, ќе оставите сомнежи. Тие се исто така многу недели без периоди, а доколку сте бремени треба да започнете да земате фолна киселина.

   Прегратка

 41.   Евелин dijo

  Здраво, Иса, скоро како се случува. Јас ти кажувам дека се обидував да забременам 3 години АСЕ една година во септември имав спонтан абортус и во јули годинава започнав третман со хормонални таблети од прогилутон во август со ниски од 1 до 5 и во Истиот септември во октомври истиот истите денови, но овој месец не го зедов и периодот ми дојде на 30-ти октомври под темно кафеава дамка и мислев дека км ќе ми ја намали менструацијата, но не сега на 11-ти започна да се намалува но како про transparentирна розова боја како да е пита Кларита со розова боја и мислев дека моето правило ќе се намали, но до ден денес дури и целосен заштитник не е само капки, па дури и тие не паѓаат или мелеат или што и да чувствувам воспаление во стомакот, но исто така и k се плаши од полагање тест затоа што се плашам дека ќе излезам негативен и дека ќе се разочарам сега кога можат да ми помогнат и сакам да останам бремена. Ги чекам вашите одговори

 42.   Lorena dijo

  Здраво, јас се викам Лорена… Месецот Септември ми дојде на 27ми и ми беше тешко, номаа денови и не беше износот што морав да го издржам… Октомври месец не дојде и имав секс без тест за нега и излезе негативно .. се обидовме повторно и тестовите се вратија негативно но 20 ноември е и добивам розово празнење и многу ме боли панса и не знам дали сум бремена или дали ми е периодот доаѓа ... Се надевам дека со нетрпение го очекувате вашиот одговор, ви благодарам многу ...

 43.   АЛЕ dijo

  Здраво Јас имам 17 години, пред 2 недели бев со силни конци во матката, исто толку силна како и со менструација, и има околу 5 дена до следната менструација, и многу се плашев од болките и чести главоболки не знам Што може да биде?

 44.   крин dijo

  Јас сум деваТада! Месецот го имав нормално, но денес повторно се симнувам во истиот месец само два дена страдам од обилно крварење, а не на трето. Се симнувам и после ми дојде кафеава, дали можам да бидам бремена ???

 45.   Карла dijo

  Здраво, ми треба помош, менструацијата ми доаѓа на 20-ти секој месец и овој месец дојде на 8-ми, но не во изобилство само неколку капки се плашам да се тестирам

 46.   Ламар dijo

  Здраво, ми треба помош ах Имав врски без заштита Од првиот момент Минатиот месец се симнав на 9 ноември, но денес е 12 декември. Ништо не се спушти, имам бел исцедок како млечно и болка во многу силни вечери I имаат најмногу надуени позони Дали ќе бидам бремена?

 47.   МАРИСОЛ dijo

  Здраво, јас се викам Марисол, имам 21 година. Мојот период мораше да се спушти на 5 декември и веќе е 15 декември, циклусот ми е 28 дена и нормално менструацијата ми трае од 5 до 6 дена. На 29 ноември имав кафеава дамка и траеше 3 дена, дали можам да бидам бремена?

 48.   Антонела dijo

  Здраво минатиот месец (ноември) ми требаше една недела да пристигне, требаше да пристигне на 17 ноември и на 23-ти дојде нешто кафено, но траеше само еден ден, една недела подоцна (28 ноември) стана кафеаво со малку крв и траеше ваква недела (нешто нетипично затоа што мојот циклус беше секогаш 28 дена, а во ноември беше повеќе). Од кога го зедовте денот 1 од мојот циклус?
  Следното е дека ако сметам дека е денот „1“, 28 ноември би имал плодни денови од 10 декември до 14 или 15 повеќе или помалку и само во тие денови имав незаштитени врски со сопругот (бараме дете). Сега сме на 27 години и чувствувам болка но не ми доаѓа, направив тест но беше негативен.
  Ја бројам мојата ситуација за да видам кога треба да го разгледам денот еден од циклусот и да видам дали е лажна негатива или кога ќе треба повторно да направам тест… благодарам !!!!!

  1.    karin_uru@hotmail.com dijo

   Здраво, денес е шеснаесетти ден кога ми дојде менструацијата, (3 дена како што е нормално) денес 7 дена по сексуалниот однос со сопругот имам многу мало-кафеаво-розево крварење, имам 12 дена да ми помине менструацијата, јас сум редовна, дали некогаш имав задоцнување од најмногу 2 или 3 дена и дали може да ми се случи крварење од имплантација? Имам сомнежи, го чекам твојот одговор, многу ти благодарам

 49.   камила dijo

  Здраво, се сомневам, имав врски 9 дена пред моето владеење, се симнав на 21-ви овој месец, но беше кафеаво, па беше тешко цел ден.

 50.   Андреа dijo

  Здраво, ве молам, би сакал да ми помогнете за ова, мојот период беше на 6 декември 2017 година, имав секс без да се грижам за себе на 21 и 26 декември, на 4 јануари 2018 година се симнав 2 дена, но многу малку , крв како розова, не знам, но беше многу поразлично од моите претходни правила, x еден момент изгледаше како мертиолат, немав болка, како да не сум менструален бидејќи не чувствував ништо ..... Сакав да знам дали е нормално или постои можност за бременост.

 51.   лизет dijo

  Здраво,
  Добро попладне што се случи е да испуштам малку крв, а потоа не продолжив да бидам и помислив дека менструацијата дојде следниот ден добив испуштеност од светло-кафеава боја и се повлече повторно и ова никогаш не ми се случило и не мислам дека сум бремена затоа што никогаш не сум се грижела за себе и не останав бремена не знам зошто ми се случува ова и имам благи грчеви само наутро кога ќе се разбудам менструацијата е неправилна, последната менструација ми беше на 3 декември 2017 година

 52.   Melis dijo

  Здраво, имам 13 години, имам изгорено стебло, менструацијата ми дојде еден ден во изобилство и топка и имав непријатност во стомакот, како тежина и замор при спиење на грб. Дали ќе ми помогнат, одговорот

 53.   Нај dijo

  Здраво, јас сум Неј, извади ме од сомнеж, мислам дека сум бремена, ме болат градите, веќе четири дена сум вака и многу отекуваа, имам колики на моменти, но многу силна и многу спиење, но сè уште ми недостасува менструација без осум дена. Мојот период беше на 26 декември и мојот век е стар 28 дена и на 7 јануари 8 9 10 имав односи со партнерот, ве молам помогнете ми

 54.   Ann dijo

  Здраво, добро утро, се сомневам, менструацијата ми падна на 28 12 17 и до датумот кога требаше да дојдам на 28 01 18 и до датумот сеуште не е спуштен, мислам, доцнам 9 дена и два Пред неколку дена забележав дека кога ќе се истуширам и ќе се измијам во мојот дел, забележав мало крварење на прстот кога ќе го измијам ова ќе биде нолмар, чекам повеќе денови да направам тест некој може да ми помогне

 55.   Ann dijo

  Здраво, добро утро, имам прашање дали сум бремена, мене ми дојде менструацијата на 28-12-2017 и на 28, сеуште не ми се спушти, затоа доцнам 01 дена, но пред два дена кога се истуширав забележав дека имам малку крв во прстот кога мијам повеќе не сум го обоила плавиот само кога ќе го вметнам прстот за миење ќе чекам додека имам 2018 дена да го направам тестот, некој може да ми даде одговор

 56.   Marie dijo

  Пред една недела крварев 4 дена беше светло розево со кафеаво крварење Нешто чудно и многу чудно што никогаш порано не ми се случило и се чувствувам чудно со Нуасијас Главоболка од грб заспана и некоја металоиди може да ми помогне се плашам да ми го направиш тестот од страв да не бидам

  1.    anita52 dijo

   Кажи ми дали си бремена ??, точно ми се случува истото и се плашам од тестот ..

 57.   Cristina dijo

  Здраво, видете дали може да ми помогнете околу 25 дена дека немам менструација, правам два теста за бременост и излегува негативно, не знам што се случи, одржував врски затоа што бараме бебе и излегува негативно и сè уште немам менструација сега 2 дена имам розова боја дамка со ленти и слушнав и имав како многу мал галеб и сега не фрлам ништо што ми се случува? Ви благодарам

 58.   ова dijo

  Консултација Имав односи со сопругот на 3 март, со метод на прекин, но тој рече дека не излезе целосно на време, зедов добар дел од спермата за неколку секунди и ја ставив во вагината, претходниот период ми беше 18/02 и менструацијата ќе треба да дојде на 18. Но имав дамка во крвта со средна кафеава боја денес 03 и чувствувам грчеви во матката и стомакот. Вчера направив тест на крвта и тој е негативен, што да правам?

 59.   карлеиди dijo

  Она што се случува е дека имав секс со моето момче без заштита на 4-ти овој месец И пред две недели се чувствував многу уморно и го добив нормалниот период еден ден Крв со проток и сè што значи само еден ден

 60.   Паулина Мелендез dijo

  Па, станува збор за тоа што навистина не знам што ако останам бремена или што ми се случи, во понеделник на 18-ти имав многу силни грчеви и мислев дека менструацијата ќе ми дојде многу обилно и не беше така, тоа беше само место и траеше еден ден За друг, полетав во вторникот 19 и ако се чувствувам малку чудно од тогаш, мислев дека повторно ќе ми дојде, но не повеќе, тогаш имам големо сомневање, јас не отишле да направат анализа на урина или крв.

 61.   АДРИАНА ПЕРЕЗ dijo

  Добро попладне
  Имам секс со сопругот, но ако тој продира во мене, но ејакулира надвор, дали постои веројатност за бременост =?

 62.   Br dijo

  Имав сексуален однос во сабота, недела, се повраќав и повраќав, подоцна во вторникот, крв и ми излезе во четвртокот, 10 дена подоцна, добив густа бела лабава и чувствував грчеви во делот на стомакот ако Чувствував непријатност.

 63.   романтична dijo

  Здраво, добро попладне, погледнете ја менструацијата, време беше за мене на 22 јули оваа година, но ќе ми требаат 4 до 5 дена, но не е така, но бев со мојот партнер на 7ми по моето период и два дена подоцна. Од сексуален однос, светло-кафеава течност почна да ми доаѓа, не е густа, загрижен сум од која причина ми доаѓа

 64.   Родриго dijo

  Здраво, имав односи со мојата девојка на 8-ми овој месец, во 16:XNUMX часот таа проголта апчиња за итни случаи
  Треба да се разболите на 24-ти овој месец, но денес имате крварење како менструација
  Тоа може да се случи?

 65.   РВ dijo

  Имам импланон морам да го отстранам за 20 дена, но пред неколку дена имав мачнина и минатата ноќ кога отидов да мочам и ја поминав хартијата имаше некои точки на крв, наутро се повтори истото, но тоа не е датумот на кој морав да ја намалам менструацијата, дали би можела да бидам бремена?

 66.   Roxana dijo

  Здраво, сакам да ми поставите прашање, ве молам!
  На 7-ми ден земете утро по пилулата. Го зедов пред 12 часа по сексуалниот однос (го земав како мерка на претпазливост повеќе од што било, бидејќи беше прашање на секунди што го сторивме тоа без заштита) во прашање дека по 6 дена добивам крварење од околу 6 дена. Сакам да знам дали тоа е затоа што пилулата стапи на сила, или периодот беше пред мене, бидејќи бев во првата половина на менструалниот циклус или затоа што сум бремена.

 67.   памела жижин dijo

  Имав односи последен ден од менструацијата ден на менструација ми дојде нормално но со уште два дена мм сега ме боли главата ми се врти во глава многу сум уморен
  Добивам тест за маслото и е позитивен, постои можност да сум бремена

 68.   памела жижин dijo

  Погледнете помогнете ми ако имав односи 3 минути убо пенетрација 2 пати месечно дојде 6 дена, но сега чувствувам вртоглавица
  со главоболка и замор може да бидам бремена
  Или што е

 69.   Фиренца Кун dijo

  Здраво, ти велам: Имам про transparentирна течност см и градите ме болат и имав односи со мојот партнер и чувствував непријатност во вагината. Можеби сум бремена или ќе добијам менструација?

 70.   Quаклин dijo

  Здраво, добро попладне, јас сум quаклин и имам имплантиран но веќе имам 1 година дека не ми доаѓа менструацијата и имам силна болка во стомакот и ќе мочам но мојата урина е чиста, но добивам малку розова крв Не знам зошто ми се случи тоа, ова ме прави чуден

 71.   Rocio dijo

  Јас имав менструација на 27 и на 2018. имав односи со момчето тогаш повторно имав на 31 и 9 септември денес се чувствувам 10 ми дојде како менструација но најпрво беше темно и сега повеќе е црвено или можам да бидам бремена

 72.   eni dijo

  Здраво, добро попладне, имав незаштитен секс минатиот месец на 27-ми и ми дојде менструација овој месец, уште 5 дена, не беше многу изобилно и вртоглавица сум, болки и болки повеќе гадно, можно е да сум бремена

 73.   МАРИЈА ОХОА dijo

  Здраво!
  Добро утро, последниот период ми беше на 4 август и траеше 6 дена како и секогаш во менструацијата, имав врски на 20 август без никаква заштита со партнерот. Ги контролирав своите циклуси со апликација што ми помага кога ми се плодни денови, само што понекогаш менструацијата ми е 30 или 32 дена. Имав задоцнување од 6 дена и се симнав само 3 дена во септември крварењето беше слабо, немав тромби или болка во колика, но имав симптоми на бременост и забележав линија во делот на папокот кон мојот интимен дел помрачен. Се надевам дека можеш да ме поддржиш, те молам.

 74.   КЛАУДИЈА dijo

  ЈАС СУМ 42 ГОДИНИ И ГО ИМАВ МОЈОТ ПЕРИОД НА 5 СЕПТЕМВРИ ИМАВ ОДНОСИ НА ПЛЕМЕНИТЕ ДЕНОВИ И НА 6 ДЕН ПОЧЕТОВ ЈАВ ПЕРИОДОТ АЛА ТАА ДЕНА СЕ ОБОУВАВ И СЕ ОТСТРАНУВАШ ОВА ШТО СЕ ЧИКАМ БЛАГОДАРАМ ТИ МИ ПОВИКУВАШ КЛАД

 75.   Алехандра dijo

  Здраво!
  Имам незаштитен секс најмалку една година со дечко ми, менструацијата ми е одложена 12 дена и минаа околу три дена и имав блага колика, денес добив розова боја ми тече ... збунет сум од пред 4 дена Вежбав тест за бременост и беше негативен, исто така имам уринарна инфекција пред една недела, сакам да знам дали овие симптоми се резултат на инфекција или треба да направам уште еден тест за бременост?
  Се надевам дека ќе можеш да ми помогнеш многу се плашам .. благодарам

 76.   Марија Камила dijo

  Здраво..
  Ми треба итна помош ... што се случува е дека околу една година имав односи со момчето без заштита и менструацијата ми беше редовна, но овој месец доцнев со периоди од 12 дена. и пред три дена имав блага колика и денес имам розов исцедок. Излезе дека пред три дена направив тест за бременост и ми излезе негативен .. а исто така пред една недела имам уринарна инфекција.Сакам да знам дали симптомите што ги презентирам се резултат на инфекцијата или треба да направам друга бременост тест?
  Јас сум многу загрижен ... Ви благодарам за соработката.

 77.   рос dijo

  Здраво; Би сакал да ми помогнеш, менструацијата мораше да дојде на 18, но на 09 имав кафеава дамка и следниот ден линија на розово празнење. Јас направив тест за бременост во крвта на 14. (Кој беше денот кога имав менструација) и ми излезе негативно, дали сепак ќе останам бремена?

 78.   Хајкин dijo

  Здраво, последниот период минатиот месец беше на 28 септември, траеше 5 дена и менструалниот циклус ми е околу 27 дена според мојот календар, плодните денови ми беа околу 6 до 13 октомври или 15, имав заштитни односи во таа недела, но исто така имав незаштитена врска и беше на 12-ти со прекинат однос, морав да ја добијам менструацијата на 26 октомври, петок, но се искачив на 28-ми со многу болка во матката и малку крварење, менструациите не ми се во изобилство и ова е втор пат тоа ми се случи откако престанав да ја користам инјекцијата еднаш месечно пред околу 7 месеци.Не сум направил тест за бременост, немам симптоми на бременост, но ако почесто мочам .. Имам 44 години и моето крварење не е толку упорно. Го чекам вашиот одговор, ви благодарам.

 79.   АГНЕС dijo

  Имам прашање минатиот месец 9 октомври, морав да ја намалам менструацијата, точна сум, но ми одложи 7 дена и се симнав, денес сум 18 ноември со 2 дена доцнење, но многу сум исцрпена, нема што да мислам , помогни ми да видам. Што можам да направам

 80.   Гледисмар dijo

  Добро утро се надевам дека може да ми помогнете. Имав секс со сопругот без заштита .. Не знам кој ден сум плодна, но факт е дека пред 13 дена ја завршив менструацијата и обојував нешто благо со мала болка во стомакот 2 дена мислам дека сум нередовна затоа што менструацијата секогаш ми достигнува на крајот на месецот или првите денови од месецот ... ќе биде дека сум бремена

 81.   Ерии dijo

  Здраво, добро попладне !! Се сомневам!
  Мојот период започна на 11/11 и заврши на 17/11, од 17/11 до 06 година имав секс, и ќе требаше да ги видам 01-те како доаѓаат секој месец, а дојде еден ден претходно, мислам На 19/11 ,,, започнав со розово место и болки во матката, нешто што никогаш не ми се случило, и колку е чудно што траеше само 10 дена, а во мојот нормален период периодот ми трае од 01 до 4 дена , кога сето ова е завршено, имам јасен кафеав проток, а сега имам главоболки и денес имав вртоглавица ... дали може да сум бремена? некој да ми помогне ??

 82.   Марија dijo

  Јас секогаш имам добри односи со сопругот без да се грижам за нас .. во јануари се симнав од периодот на 2 јануари и имавме односи по заминувањето и уште многу денови. а последниот ден беше 30 јануари и на 2 февруари ми падна менструацијата но крварев само првиот ден помалку или повеќе крв и на 2 ден не многу и на 3 ден воопшто не крварев .. и тоа ретко е затоа што секогаш крварам 4 ох 5 дена многу ... ќе биде дека можам да забременам помогни ми

 83.   маријана кампос dijo

  Здраво, имам проблем, имав сексуален однос трипати прошаран со сопругот и обоив крв, но ги обоив само тие времиња и не сум обоил повторно и менструацијата мораше да ми дојде последниот јануари и до денес не доаѓај кај мене каков позивидад или процент има Дали е бремена или не? Го ценам вашиот брз одговор, ви благодарам

 84.   Марија dijo

  Здраво, добар ден, ми се случи на 7 февруари, добив розов исцедок еден ден ... И ми доаѓа на првиот ден од месецот

 85.   Силвија dijo

  Здраво Јас имам 46 години и би сакала да прашам би сакала да забременам не се грижам за мене мојот сопруг е на иста возраст како мене и имаме 4 деца најмалото е 12 години и би сакал да имам друго дете и не забременувам моето прашање може ли да забремени благодарам

 86.   Ејлин dijo

  Здраво, имам едно прашање, последната менструација ми беше на 5 април и на 25 април започнав со розов исцедок после неколку дена и имав таков секс се додека не ми отиде и јадам со болки во колика досега имам менструација не е ниска Доцнам 10 дена кога доцнев 4 дена направив тест и се врати негативно, но не знам дали сум бремена или не сум многу нервозен, некој може да ми помогне. И пред два месеци не се грижевме за себе.

 87.   Iris dijo

  Здраво, имам некои од симптомите, замор, главоболки, долниот дел на грбот, бел исцедок во стомакот, направив два тест-теста и ми излегоа негативни со задоцнување од 16 дена, планирав месечна инјекција, не пропаѓај во тоа, можеш ли дај ми совет.

 88.   мариета dijo

  здраво добра ноќ, мојот случај е вештачко оплодување, два дена пред полагањето на тест за бременост имав розово празнење во вторник, среда и четврток, но не ми беше нормален период не сум наполнил или санитарна салфетка докторот ме виде и ми рече ендометриум Задебелен, но негативен тест за бременост, ќе биде дека толку многу хормони ја сменија менструацијата и тоа е толку светло и розево.

 89.   Лилибет dijo

  Здраво ,
  се сомневам дека имав незаштитен однос после тоа, купив апчиња следниот ден за неколку дена имав мало крварење и повторно имав односи, но не падна за три недели, но имам грчеви во менструацијата, постои можност да забременам и кога е добро да се полага тест?

 90.   Оскар Андите dijo

  Здраво, добра ноќ, сопругата мораше да ја добие менструацијата на 22 октомври и ништо друго освен на 23-ти јас само извалкав, чекавме 15 и ја однесов на лекар, сите испити беа завршени и сè помина добро откако и наредив да направете Тест за бременост и излезе негативен, и ако продолжи така, почекајте до 22 ноември од време на време има желба да повраќа, а само еднаш повратила е бремена или не чекам одговор Благодарам ти

 91.   Сарахи dijo

  Здраво добар ден
  ми треба помош

  Во октомври имав секс и не се грижев за себе, сепак минатата недела ја завршив втората менструација, но веќе четири дена ми се гади

 92.   patricia dijo

  здраво добро попладне пиев апчиња за контрацепција
  и јас одеднаш застанав и имав незаштитен однос околу една недела, очигледно дека менструацијата беше 10 дена пред мене, но траеше само 2 дена, крварењето беше кафеаво и многу темна крв ... после тоа, три дена по завршувањето на менструацијата, дамките повторно се кафеави веќе неколку дена и имам многу интензивна колика и продолжувам да обојувам кафеава, но многу малку ... дали би можела да бидам бремена?

 93.   Шарлот dijo

  Здраво, имав секс во февруари, но се грижевме едни за други во март ми се смени менструацијата и во април, но сега морав да се спуштам на 3 мај, ние сме на 12 и сеуште не сме што не е во ред, некој може да ми каже

 94.   Наси dijo

  Јас имам 45 години не знам дали ќе биде менопауза или дали сум бремена Јас веќе имам 2 месеци дека имав многу чудна меструација минатиот месец имав црна крв 2 дена ми траеше и во овој месец тој ние сме, имам лесна крв како вода со крв и трае 2 дена Што ќе биде тоа, дуро? Понекогаш чувствувам мачнина и имам болки во нозете, чувствувам конци во делот од вулвата внатре и ме боли главата. Ве молам, треба да знам што се случува, благодарам

 95.   Susana dijo

  Здраво, би сакал да прашам. Имав секс без заштита со мојот дечко една недела пред да ми се намали менструацијата. Како на третиот ден по сексуалниот однос, почнав да крварам како кафеава и малку мала болка во стомакот, сега сум на 6-тиот ден и продолжувам со истото: благи точки и мала болка. Имам проблем со полицистични јајници. Дали можете да бидете бремени?

 96.   Јанелија dijo

  Здраво, може ли да ви поставам прашање? Извинете, знам дека наплаќате за вашето знаење, но може ли да ми помогнете со нешто... ве молам... Што се случи е дека имав незаштитен однос 2 дена откако ми заврши менструацијата, а после неколку часа однос го испив апчето. сабајле после Ескапел и 5 или 4 дена после земањето почнав да имам крварење кое траеше приближно 4 до 5 дена.И последно, циклусот ми е на секои 25 или 28 дена и сме на 32 ден и не ми помина. доле и ми е воден секрет Која е веројатноста за бременост?

 97.   Јанелија dijo

  Здраво, може ли да ви поставам прашање? Она што се случува е дека имав незаштитен однос 2 дена по завршувањето на менструацијата, и по неколку часа однос земав апче Ескапел и 5 или 4 дена по земањето, почнав да имам крварење кое траеше приближно 4. до 5 дена.И последно, циклусот ми е на 25 или 28 дена и на 32 ден сме и не се смири и исцедокот ми е воден.Колкава е веројатноста за бременост?
  Благодарам

 98.   Јохана dijo

  Здраво, ми треба вашата помош, ќе дојдам на 17-ти овој месец и добро, не дојдов пред датумот кога ќе дојдам, ме боли градите, но ништо не се појави на денот кога ми дојде редот и добро, сè уште чекам и тогаш најлошото од сè е што денови пред да дојде менструацијата почнав да чувствувам Маријада и многу главоболка, сè уште продолжувам вака со вртоглавица и главоболка и многу бел исцедок и од време на време ми дава како мачнина, но добив тест бременост и станувам негативна затоа што ќе биде и ќе биде дека сум бремена и сега почнува повторно колика веќе имам девојче и би била втора бременост ако Јас би бил, што мислите дека сум ох, не сум

 99.   Естефани dijo

  Здраво, се обидов да имам сексуален однос, но машкиот член не влезе и тоа ми создаде страшна болка, и се прашував дали тоа може да ме остави бремена, исто така, сум во деновите кога нема да имам менструација, но не се намали и тоа малку ме загрижува Дали би ми помогнале и ќе го ценам тоа

 100.   Макарена dijo

  Здраво, имам 3 деца и оперирав, но сега не ми дојде периодот пред месец и половина и ме боли и отидов во банка го исчистив и беше светло розево и не можам да се симнам веќе можам да бидам бремена

 101.   Вера светло dijo

  Здраво, минатиот месец двапати ја дадов менструацијата и имам многу мачнини, главоболка и карлична болка и морав да ја пристигнам менструацијата на 10 и пристигнав на 27-ми е нормално

 102.   Кетрин хернандез dijo

  Здраво, последната менструација ми беше 18 септември, доцнам 14 дена и обојувам розова боја, но многу малку и мириса лошо. Ме болат и колковите. Би сакал да знам за што станува збор .. Немам симптоми дека градите повеќе не ме болат

 103.   Бела dijo

  Имав секс со мојот партнер со месеци, и веќе 1 недела започнав со болка во карлицата и непријатност во градите, го поврзав со менструацијата и ми се спушти 2 дена порано (кога обично е 2-3 дена подоцна од очекуваното ) и тие се само капки, но со ужасна болка и не знам што да направам ...

 104.   Бела dijo

  Здраво, имав секс со партнерот со заштита пред 2 месеци и секогаш со присутна менструација, но во мали количини како што беше нормално за мене, сепак пред 1 недела започна силна карлична болка, како и во градите, ја поврзав со менструацијата период, сепак почнав да крварам 2 дена порано од предвиденото (а јас обично крварам 2-3 дена по закажаното) и тоа се само темни капки, што само кога се оди во тоалет се забележуваат и на женската подлога тие тешко се гледаат Вие забележи, се грижам затоа што тие се ужасни и мачни болки.

 105.   Тејти dijo

  Здраво, доцнам 16 дена до 15-тиот ден, имав розово-кафеав исцедок, но тоа беше само со часови и протокот беше минимален

 106.   Тејти dijo

  Здраво, доцнам 16 дена до 15-тиот ден, имав розово-кафеав исцедок, но тоа беше само со часови и протокот беше минимален

 107.   тети dijo

  Планирам со месечна инјекција пред две години, мојот период од тогаш е многу редовен и на 13-ти требаше да пристигне како што беше нормално, случајот што не се случи, но имав малку болка како грчеви иако без дамкање

 108.   nayeisis отворено море dijo

  Здраво
  Имав незаштитен однос неколку пати во различни денови од 26 декември наваму и секој пат ејакулирам внатре, барам бебе, но на 04 јануари добивам исцедок со нешто многу розово кога ќе се исчистам. Од таму имав лесна колика, главоболки честопати, непријатност и слабост, многу мрзливи да правам работи, но имам полицистични јајници ... Не знам дали би можела да бидам бремена, исто така менструацијата не ми е намалена

 109.   Марија dijo

  На 3 јануари имав секс со заштита (кондом) и на 4 јануари пиев таблети следниот ден, на 10 јануари повторно имав секс со заштита (кондом) и на 11 јануари повторно пиев таблети следниот ден, на 14 и 15-ти, крвта ми дојде придружена со грчеви, а на 16-ти, малку, но кафеава, без грчеви, на 14-ти отидов да земам 1-месечна инјекција за контрацепција, после тоа имав главоболка и малку гадење но навечер, се прашувам дали има шанси да забремените ако пропадне кондомот

 110.   Мебел Суарез dijo

  Здраво, ви велам дека од декември 2020 година последната менструација траеше 16 дена, покажувајќи дека мојата илустрација е ретка, најјасно крварење и до денес 26 февруари 2021 година не добив текст и излезе негативно, имам односи скоро секој ден и симптомите ми се повраќање наутро и напладне и во некои намирници ми предизвикуваат повраќање на долниот меч ме боли и сум бил на висок стомак околу 3 месеци моите силни синуси не ме повредуваат мочам често и постојано и имам 2 сини еден на 29 години и другите 27 години мојата возраст е 48 години, само што наполнив во декември 2020 година закажав состанок со мојот лекар за да ме провери

 111.   Синтија dijo

  Здраво!! Мојот период мораше да дојде на 22-ри февруари. Денес е 5 март и тој не дојде. Тие доцнат 11 дена. Немам симптоми, гадење, вртоглавица. Чувствувам болка само како да чекам да дојдам. Не се чувствувам многу гладен и немам стомак. Градите многу ме болат. Дали си бремена ??

 112.   Isизет dijo

  Кој може да ми помогне на 22,23,24,25,26, 2021 март ми дојде нормално и имав незаштитен однос, но тие периоди во тој месец не ејакулирав внатре, минатиот месец на 18 април имав незаштитен однос и очигледно Да, ејакулирам внатре, но следниот ден пристигна мекиот период и сега во овој месец мај не стигна и 7 дена пред крајот на месецот, мислам на 25 мај ми се појави розов исцедок за момент и сега имам болки во мојот живот три може да бидам бремена

 113.   Јаја dijo

  Здраво, малку сум збунет кога гледам пијам апчиња за контрацепција и имав односи со сопругот, тој не се грижи за себе, но нормалното нешто секогаш истекува и добро, да не биде долго, приказната во вторникот I морав да ја намалам менструацијата, но не регулирав Ако не, тоа беше како многу мало кафено место и вчера средата само светло-црвено место и не забележав ништо друго, дали е можно да сум бремена? Ве молам, помогнете