слатки имиња за браќа близнаци

имиња за браќа близнаци

Изборот на имиња за браќата близнаци може да биде некако сложен, бидејќи само по себе наоѓањето идеално име за дете е една од најтешките задачи за идните татковци и мајки. Понекогаш е толку јасно Има луѓе кои го избираат името на децата врз основа на семејството или традиции на заедницата. Другите луѓе, пак, избираат оригинални имиња кои ги чуваат со наклонетост додека не дојде време да имаат деца.

Но, за многу други родители, може да биде тешко да одлучат какво име да носат на своето дете. Уште повеќе кога ќе има две деца. Имањето малку инспирација ќе ви помогне доколку се најдете во таа позиција и поради оваа причина ви оставаме список со прекрасни имиња за браќа близнаци. Сигурно меѓу нив ќе најдете и пар имиња идеален за вашите идни бебиња.

имиња за браќа близнаци

Две момчиња, или можеби две девојчиња, или она што повеќето го сакаат, момче и девојка. Поентата е дека имањето деца е најбруталното искуство во животот и додека се чека, се појавуваат прашања исто толку фундаментални како изборот на име. Зошто името е нешто што го придружува човекот во текот на животот и затоа не треба да се сфаќа лесно. Името може целосно да ја одреди вашата личност, а тоа е во рацете на другите луѓе, затоа, мора да се направи мирно и со сигурност да се избере идеалното име.

Дополнително за момче и девојче

Браќа близнаци

Ако сакате да изберете две имиња за браќа близнаци тој натпревар, можете да барате дополнителни имиња или кои започнуваат со истиот иницијал.

 • Карлос и Карлота: Карлос потекнува од латинско потекло и неговото значење е машки, силен и жесток маж. Од своја страна, Карлота е женско, така што значењето е исто. Две моќни имиња за силни и храбри момчиња.
 • Бруно и Брунела: Со латинско потекло, тоа се имиња кои се надополнуваат и нивното значење е „кафеава кожа“ совршено за латино деца.
 • Давид и Давинија: Овие имиња се од хебрејско потекло и нивното значење е „што е сакано од Бога“, скапоцени имиња кои ќе ја одбележат личноста на вашите деца близнаци.
 • емилио и емилија: Овие имиња од латинско потекло имаат различни значења. Во случајот на првото, значењето е „оној што работи со труд“, а во случајот со женското би било „големиот работник“.
 • Гаел и Гала: Во овој случај имињата се надополнуваат иако немаат исто значење, одлично се вклопуваат. Гаел има англиско потекло и неговото значење е „оној што зборува галски“, а во случајот Гала потеклото е латинско и значи „оној што доаѓа од Галија“.

имиња на близнаци за момчиња

Ако сакате да имате две момчиња или две девојчиња, можете да изберете имиња што почнуваат со истиот иницијал, како овие примери што ви ги оставаме подолу.

 • Џејми и Џордан: Од хебрејско потекло, Јордан има значење „со потомство“, а во случајот на Хаиме потеклото е библиско и значи „Бог ќе заштити“.
 • Луис и Лукас: Последната доаѓа од латински и значи „оној што свети“, во случајот на Луис името е од германско потекло и значи „познатиот воин“.
 • Марко и Матијас: Името на Марко има повеќе потекло но во неговата модерна варијанта доаѓа од латински и значи „борец“. Во случајот на Матиас, потеклото е библиско и значи „Божји дар“.

за девојчиња близначки

имиња на близнаци за момчиња

Конечно, ви оставаме неколку опции за име кои започнете со истиот иницијал за девојчињата близначки.

 • Пола и Гулаб: Пола е со латинско потекло и значи „малата“, Палома од своја страна е универзален симбол на мирот.
 • Сандра и Саманта: Со грчко потекло, името на Сандра значи „заштитна жена“, а во случајот со Саманта, со арамејско потекло, значи „оној што знае да слуша“.
 • Валентина и Валерија: Валентина е од латинско потекло и значи „силна и здрава“, Валерија е варијанта на првата, исто така со латинско потекло и во овој случај значењето е „силна и храбра“.

Со овој разновиден избор Ќе можете да најдете опции за имиња на близнаци, можете дури и да ги мешате по ваш вкус додека не ги најдете совршените имиња за вашите деца.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.