Најдобрите детски колички во вредност за парите

Колички за бебиња

Кога ќе дојде бебе во семејството, количката е една од нив основни набавки. Суштински и внимателен, бидејќи ако избереме количка три во едно, таа ќе не придружува додека бебето не наполни четири години. и кои се најдобрите детски колички од ваков тип по вредност за парите?

Отидовме на шопинг! Да, ние сакаме да го правиме тоа за вас. Ги анализиравме листовите со податоци на повеќе од 20 колички за бебиња, земајќи ги предвид аспектите како што се безбедноста, удобноста, управливоста, леснотијата на подигање, неговото вреднување и, се разбира, неговата цена. Откријте ги петте избрани модели, каде и по која цена да ги купите.

Бритакс Ремер Б-Агиме М

Дали барате количка која зафаќа малку простор и која можете да ја користите од раѓање до четири години? Моделот B-Agile со својот тенок дизајн е одлична алтернатива за секојдневно патување поради неговата компактен дизајн и неговата управливост што ќе ви овозможи да го преклопите столот со едната рака. И така преклопено, можете да го чувате на кој било простор кој е поголем од 72 сантиметри висок и 31 широк.

Бритакс Ромер

со едноставна изборен сет на додатоци, На оваа столица можете да прикачите соодветна кошничка или корпа за носење, а втората да го потпира седиштето во хоризонтална положба. Количката ќе ви обезбеди доволно простор за вашето бебе да расте додека не биде подготвено да седне на седиштето. Потоа столчето ќе му служи до 4 години или до 20 кг тежина, кое и да е прво.

Количката што можеш купете на Амазон за 239 евра вклучува бариера, меур за дожд и држач за чаши. Во него не е вклучена носачот за бебиња или креветчето кое чини околу 130 евра.

Киндеркрафт МООВ

MOOV 3 во 1 е количка со седиште 2 во 1. Неколку движења се доволни за да ја претворите гондолата во количка. Гондолата е наменета за деца до прибл. 6 месеци живот и количката додека не тежат 22 кг. Освен тоа, во комплетот е вклучено и седиштето за автомобил што може да се користи како носач за бебиња.

Киндеркрафт МООВ

столот има 4 тркала на надувување и гумени амортизирани кои гарантираат навистина удобно користење дури и на нерамен терен. Предните тркала со дијаметар од 20 cm ротираат за 360 степени и имаат можност за блокирање на воланот. Во близина на задните тркала, со дијаметар од 30 cm, во центарот на оската на количката, ќе ја најдете сопирачката што се ракува одозгора и која можете да ја користите дури и ако носите нежни обувки како што се штикли или сандали.

Задниот дел има а Прилагодување на 3 нивоа до лежечка положба и можете да го прилагодите со само една рака. А за безбедноста се одговорни прилагодливите ремени со 5 точки со заштитници и дополнителен појас во препоните.

Количката доаѓа со: покривка за дожд, торба за нозе, адаптери за автомобилско седиште за седиште во автомобил, мрежа за комарци и торба за родители. И можете да го купите, во зависност од бојата, до помеѓу 269 и 299 евра на Амазон.

Лајонел Амбер

Лајонел Амбер се карактеризира со неговата удобност и елегантен стил. Се состои од количка со кофичко седиште, корпа за носење и носач, која ви овозможува да ја користите до 4 години или 20 килограми тежина. Количката може да се преклопи рамно за складирање или транспорт.

Лионело килибарна количка

Седиштето за количка може да се монтира нанапред или наназад во однос на насоката на движење и има прилагодлив потпирач за грб и потпирач за нозе на 3 нивоа. Тркалата што се надувуваат лесно се маневрираат, со лежишта кои можат да се ротираат за 360°. Тие исто така имаат добро амортизација и централна сопирачка Обезбедува стабилност на наклонети површини.

Комплет вклучува Покрај количката, корпата и носачот Astrid, универзални адаптери за монтирање на седиштето во автомобилот и комплет додатоци: торба, мрежа против комарци, пластична фолија за дожд, маса за пресоблекување, капак за корпа и количка.

Во светло сива или сива боја во комбинација со розова можете купи го сега за 339 € со попуст од 13%.

Макси-Кози Зелија С

Количката Zelia S 3-во-1 е комплетно решение за долгорочно патување во комбинација со вклученото седиште за во автомобил. Седиштето се претвора во удобно количе за носење подготвено да го прими вашето новороденче и обезбедува удобно место за одмор благодарение на хаубата и капакот за нозете.

Макси-Кози Зелија С

Zelia S се навалува во рамна положба и може да се врати наназад за да го смени правецот на свртување во назад или напред. Покрај тоа, теренските тркала и суспензија на четири тркала тие го ограничуваат влијанието на патот, што се преведува во релаксирачко возење. И кога ќе стигнете до автомобилот, можете да ја преклопите шасијата на количката со само две дејства за да ја чувате компактно во багажникот.

Комплетот вклучува количка 2-во-1, бебешко седиште Cabriofix i-Size, торбичка за пресоблекување, навлаки за нозе, капак за дожд и адаптери за седишта за во автомобил. Неговата цена? 349 евраНишто претерано ако се земе предвид дека оваа количка за бебиња ќе ни служи додека тежи 22 кг.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.